Cosplay Püf Noktalar
Anime Manga Forum -> Cosplay

 
Yazar Mesaj
panres
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 12 Ağu 2012
Mesajlar: 275
Tanıtımlar: 6
Teşekkür: 267

Durumu: Çevrimdışı

Cosplay Püf Noktalar Konu: Cosplay Püf Noktalar Alıntıyla Cevap Gönder
Peruk Bakımı ve Peruk

Peruklar sentetik peruk ve insan saçı peruk olarak ikiye ayrılır

İnsan saçından yapılma peruklar Bu peruklarda genellikle insan saçında bulunan doğal renkler hakimdir.Mor kırmızı yeşil gibi renkleri bulunmaz.
Asya saçından yapılan ve normal olarak iki çeside ayrılır:


Asya saçı

asya saçından yapılan peruklar kalın telli olduğu için kolay yıpranıılar.Ömürleri yaklaşık bir buçuk iki yıl kadardır.Mat bir duruşları vardır ve kolay dökülürler.


Normal Saç(avrupa)

Normal insan saçından yapılan peruklar ise daha uzun dayanır ve üzerlerine saç boyası uygulanabilir.Dayanma süreleri 4 yıla kadardır.En kaliteli peruk türüdür.Kesim,boya fön gibi işlemler üzerinde rahatlıkla uygulanabilir.Doğal görünür.Jole kullanılabilir


Spoiler:
Sentetik peruk:

Cosplay çalışmalarında en çok kullanılan peruk türüdür.Daynıksızdır.Çabuk karışır.Naylon alaşımlı bir ipten yapılır.Pek çok rengi olmasına rağmen türkiyede bu renkler pek fazla bulunmaz.Renkerinin parlaklığı yapay renkler kullanılması sebe biyle göz alıcıdır.Genellikle çinde üretilir.Fiyatlar 30 dolar ile 100 dolar arasında değişir.Kesilebilir.Boya uygulanamaz.Uygulanırsa bile sprey boya yöntemi kullanılmalıdır.Jole kullanılamaz.Kullanılırsa daha en sert jole seçilmelidir.Türkiyede en az bulunan peruk türüdür.

Peruk Bakımı:
Peruklar kullanıldıktan sonra yapay bir başa (ben beş kiloluk öz kaynak su şişesini kesip kullanıyorum tavsiyemdir) veya boşta kalmıyacak herhangi bir şeye takılarak üstü ince bir bezle hafifçe örtülmelidir.Bu hem pruğun kirlenmesini hemde solmasını önler.

Peruklar için özel bir şampuan yoktur.Dolayısı ile perukler için kullanılacak şampuan hassas saç şampuanlarıdır.Peruklar ılık bir suya batırılmalı şampuan peruk saçına tarakla uygulanmalıdır.
Kesinlikle sıcaksu kullanmayın özellikle sentetik peruk erir veya şekli bozulabilir.
Uygulama bittikten sonra peruk yapay bir kafaya geçirildikten sonra kurumaya barakılmalıdır


Alıntı:
http://cosplaytr.eniyiforum.biz/t743-peruk-bakm-ve-perukMakyaj hileleri ve fotoğraf çekiminde püf noktalar

Cosplay yapmak,sadece seçtiğiniz karakterin giysi ve silahlarıyla kuşanmak değildir.Gerçek ve orijinal bir sonuç için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.Bunları, seçtiğiniz karakterlerin fiziksel ve karakteristik özellikleri belirler.Ama tüm animeler için geçerli olan belli başlı öğeler vardır ki bunlar bir karakterin olmazsa olmazıdırlar.Büyük gözler,uzun bacaklar,ince bel ve ya kabarık saç gibi.

Elbette seçtiğiniz karakterin bir takım özelliklerini de taşıyor olmanız lazım. Kısacası kendinizi bir karaktere benzetmeden önce, size benzeyen karakteri kendinize seçmelisiniz.


Spoiler:
GÖZLER-

Gözler, animeyi anime yapan en öncelikli öğedir. Sevimli, asi, kızgın ve ya sinsi bir bakış da olsa kesinlikle gözler belirgin ve iri olmalıdır.

Eğer gözleriniz yuvarlaksa birkaç boya numarası ile çekiklik ve karakter kazandırabilirsiniz. Gözlerinizi boyarken tamamını değil sağ ve sol kenarları yukarı eğilimli boyayarak birbirinden daha ayrı görünmesini sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin içini değil sadece kirpik diplerini boyamak, gözlerin daha iri durmasını sağlayacaktır.

Daha çekik bir göz için ise gözün üst kısmının kirpik diplerini bir uçtan diğer uca kadar boyamalısınız.

(bkz.cosplayer Kipi'nin hilelerinden biri ; göz bebeği)
Animelerin göz bebekleri gözleri kadar büyük olduğundan büyük lens almanız önerilir.Böylece, poz verirken gözlerinizin daha iri durması için ne kadar açarsanız açın, göz bebekleri gözle uyumlu halde kalır ve kaliteli bir bakış elde edilir.

Yukarı bakan veya aşağıdan bakan bir pozla istediğiniz büyüklükte bakış yakalayabilirsiniz. Gülerek gözlerini kısmamanız önerilir. Tebessüm yeterlidir.


YÜZ-

Cosplayını yaptığınız karakterin yüzü yuvarlak ancak sizin çene yapınız ince ise elmacık kemiklerinize doğallıktan taşmayacak biçimde allık sürerek yüzünüzün kenarlarına yuvarlak ve yumuşak bir hava katabilirsiniz. Yanaklarınıza verdiğiniz hafif pembelik,yanaklarınızın daha dolgun durmasını sağlayacaktır.Çenenizin alt kısmına ise toprak tonlarında pudra uygulayarak yuvarlak görünüm elde edebilirsiniz. Poz verirken aşağı bakmaktan ya da yukarıdan çekilen resimlerden kaçınınız.Başınızı hafif yukarı kaldırıp yanaklarınız belirginleşene dek tebessüm etmek istenilen sonucu sağlayacaktır.

Ancak ince yüzlü cosplayerlerin sert yüzlü karakterlerin cosplayını yapması önerilir.Cosplayını yaptığınız karakterin daha belirgin bir çenesi ancak sizin yuvarlak bir yüzünüz var ise, çene kemiklerinizin kulakla birleştiği çizgiyi takiben çeneye doğdu hafif fırça darbeleriyle koyultarak, odak noktası olmaktan kurtarabilirsiniz. Çenenizin altı ve yanlarını açık renk bir pudra ile belirginleştirebilirsiniz. Poz verirken çenenizi biraz sıkıp, başınızı aşağı eğmelisiniz. Başınızı eğdikten sonra hafif yana yatırarak gülümsemek istenilen sonucu elde etmenizi sağlar.

Yuvarlak yüzlü cosplayerler için 12-14 yaş grubu anime karakterleri önerilir.


BURUN-

Animelerin yok denecek kadar küçük burunları cosplay yaparken büyük sorun yaratabilir. Yan veya yana eğimli duruşlardan kaçının. Hafif yan eğilimli duruşlar ince ya da kemerli burun tiplerini olduğundan daha büyük gösterir; düşmandır. Burnunuzun alt kısmını ve yan kıvrımlarını koyu renk pudra ile renklendirip, odak noktası olmasını istediğiniz üst kısmı açık renk ile belirginleştirmelisiniz. Ya da direk yukarı bakar bir poz ile fotoğraf çekilmelisiniz. Yüz gerildiğinden dolayı hem çeneniz daha belirginleşir hem burunda doğru açıyı yakalamak daha kolay olur. Yüze odaklı çekimlerden kaçınınız.


BACAKLAR-

Kayıtsız şartsız her animenin bacakları inanılmaz uzun, düzgün ve incedir. Bacaklarınızın şekli yeterince iyi değilse bacaklarınıza odaklı boydan pozlardan kaçınız. Eğer Bacaklarınız yeterince uzun değil ise topluklu ayakkabı giymeniz önerilir.Bir duvara hafif eğimlice yaslanarak poz verebilirsiniz. Böylece fotoğrafçınız aşağı açıdan bir poz alarak bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayabilir.Bacaklarınız uzun ancak düzgün değilse “doğru” açıdan poz vermek yerine, belden aşağınızı yan çevirip ;vücudunuzu hafif öne ;eğip kameraya bakarasanız bacaklarınızdaki sorunu çözmüş olursunuz.Vücudu öne eğimli poz vermek bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.Resimlerinizi bir flaşlı bir de flaşsız olarak tekrarlayınız…


Alıntı:
http://cosplaytr.eniyiforum.biz/t588-makyaj-hileleri-ve-fotograf-cekiminde-puf-noktalar
resim benim çalışmam ve imzamı kendim
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 22 Nis 2013 17:52
Bu mesaja teşekkür edenler (2 kişi): AngelM, Zaraki_NanoLy

AngelM
Yasaklı ÜyeYaş: 24
Kayıt: 05 May 2013
Mesajlar: 256
Favori Anime & Manga: bleach,one peace,naruto,fairy tail,a kiss to my prince,vampire knight,bakugan,pokemon,lovely komplex,after story,ghost in the shell,fate stay night,sword art vb.
Nerden: Gizemli diyardan....
Teşekkür: 47
Uyarı: 3

Durumu: Çevrimdışı

Cosplay Püf Noktalar Konu: Yanıt: Cosplay Püf Noktalar Alıntıyla Cevap Gönder
guzel bilgiler

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 14 May 2013 19:21
Crazy Cat Lady
KarakalemistYaş: 22
Kayıt: 10 Eyl 2012
Mesajlar: 729
Teşekkür: 535

Durumu: Çevrimdışı

Cosplay Püf Noktalar Konu: Yanıt: Cosplay Püf Noktalar Alıntıyla Cevap Gönder
Aydınlandım

<font color="#01DFA5">2015 Manga Tr Renkli Nick Savaşları</font>

Şekilde görüldüğü üzere renkli yazmaya çalıştım ama olmadı. Çok üzücü. Nasıl renkli yazı yazacağımıza dair de yardım konusu açmalıyız bence. HTML kapalı diyor ama nasıl açabiliriz ki onu? İşte öyle her neyse.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 13 Tem 2013 22:22
sensee
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Yaş: 33
Kayıt: 11 Tem 2009
Mesajlar: 80
Favori Anime & Manga: Great Teacher Onizuka, Code Geass, XXXHolic, The World God Only Knows, Kuragehime, NHK to Youkoso, Trigun, Evangelion, Cowboy Bebop, Full Metal Alchemist, Kimi ni Todoke
Nerden: istanbul, TURKEY
Teşekkür: 22

Durumu: Çevrimdışı

Cosplay Püf Noktalar Konu: Yanıt: Cosplay Püf Noktalar Alıntıyla Cevap Gönder
güzel paylaşım ^^ cosplaytr forumları da bi açılamadı gitti...

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et 27 Tem 2013 7:18
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 4 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız