The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler
Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki

Anime Manga Forum -> Fan Fiction

 
Yazar Mesaj
Zerinda
Mangaka
MangakaYaş: 23
Kayıt: 07 Tem 2010
Mesajlar: 1,904
Favori Anime & Manga: Psycho-Pass, Ergo Proxy, Darker Than Black.
Nerden: Mariana Trench
Teşekkür: 586

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Alıntıyla Cevap Gönder
Bölüm 1 – Tekdüze

Uyandım. Yine. Bir güne daha uyandım. Bir kez daha… Belki bunu söylemek için çok erken, ama bıktım. Her şey aynı, her şey sabit. Her gün okula gidiyorum, her gün yine uyanıyorum, yine çalışıyorum. Her gün aynı yemekler, hiç değişik şeyler icat edilmez mi? Her gün aynı sıkıntılar. Saçmalıklar, okuldaki güzel kızların birbirinin ayağını kaydırma çabaları, erkekler hakkında dedikodular, dedikodular… İftiralar, kopyalar, çıkarcı arkadaşlıklar.
Herkesin dert yandığı sorunlar, aslında burada başlamıyor mu?
Yetişkinlerin yakındığı çıkarcı dostluklar, ağır iftiralar, fikir hırsızlıkları, iştekilerin birbirinin konumunu sarsma çabaları, hepsinin başlayıp alışkanlık olduğu bir nokta da burası değil mi aslında? Güya bizi iyi yetiştirdiklerini iddia ettikleri yer. Hani her sabah gidip, kimi zaman öğretmenler tarafından bile haksız duruma düşürülüp, bazen basit bir ödev yüzünden azar işitip, bazen basit söz yüzünden tebrik edildiğimiz yer.
-“Günaydın.”
-“Tabii, sana da… Çok aydın hem de.”
-“Kahvaltı etmeden çıkma, ben gecikiyorum, peynirleri dolaba koyuver sana zahmet bir tanesi, haydi görüşürüz!”
Sevgiyle yanağıma kondurduğu öpücük… Kısa, fındıkkabuğu rengi saçları, uzun boyu ve iri yeşil gözleriyle bir güzellik abidesi olan annem işte. Derin bir sevgi duyduğum melek. Aslında bu çok nankörce bir düşünce ama bazen onun beni öpmesinden bile sıkılıyorum. Bunaltıyor. Bu tekdüzelik beni deli ediyor. Dürüst olmak gerekirse ben de bozmak adına bir adım atmıyorum. Büyük adımlar büyük cesaret ister, yazık ki bende o kadar cesaret yok. Hayatta insanların hataları hakkında konuşup onları mükemmelleştirmeye çalışıyormuş gibi davranırız, oysa kendimizle ilgili böyle bir çabamız neden yoktur? Varsa da, neden vardır? Mükemmel olmak bize ne kazandıracak ki şu tekdüze hayatta? Kim fark edecek ki bunu? Fark ederlerse, herkes arkanızdan çamur atmak için koşmayacak mı? Hayat boyunca başarıya ulaşmanın umuduyla yaşamışken, “Çamur at izi kalsın.” düşüncesiyle yaşayanlar da oldukça başkalarının felsefeleri ve başarı hevesleri boşa çıkmayacak mı? Biz ne kadar çabalarsak çabalayalım, yeteneklerimize ve zekamızın yarattıklarına gölge düşürmek isteyenler olmayacak mı? Ben böyle bir dünyada mükemmeliği aramaya anlam veremiyorum. Ki çok klişe bir laf da olsa hiçbir şey mükemmel olamaz. Bir şey mükemmel olduğunda hayal gücün sınırlanmış, artık onunla ilgili her şey bitmiştir. Ne kadar umutsuz, üzücü ve sıkıcı bir durum.
Okulların yeniden başlaması ve her sabah geçen diyalogların yine geçmesinin ne can sıkıcı olduğunu düşünürken irkilerek uyandım.
Bu rüyayı sık sık görürdüm, geçmişimde yaşadığım şeyler rüyalarıma girerdi. Kimi zaman gelecektekiler de. Bir resim, tek bir görüntü halinde görüyordum ve bir iki hafta sonra gerçek oluyordu. Ayrıca çok sık dejavu yaşıyordum ki bu durum canımı sıkıyordu. Yatağımda dönüp en rahat olduğum şekli almaya çalıştım. Cenin pozisyonu, aslında o şekilde çok rahattım, ancak dizlerim biraz sızlıyordu. Onları bükerek zorlamanın zamanı değildi. Perdeler kapalı olduğundan oda karanlıktı, bu da içimi karartıyor ve uyumak istememe neden oluyordu. Yaz geldiğinden beri çok uyuyordum, kendimi uyumaktan alamıyordum. Belki de sıcaktandı ama kendimi sürekli yorgun ve miskin hissediyordum. Annemse kansızlıktan olduğunu düşünüyordu, ama yeterince iyi beslendiğime emindim.
Arkadaşım Esin’in sözleri kulaklarımda yankılandı:
-“Bu tekdüzeliği bozmak yine senin elinde, bunu biliyorsun. Öyleyse neden hiç uğraşmıyorsun –tembelliğinden mi? Yapma, tekdüzelik seni sadece sıkmamış. Üşengecin teki yapmış.”
Hayır aslında, bunu bana tekdüzelik yapmamıştı, ben zaten böyleydim. Birazcık üşengeç, azıcık tembel… Bu şekilde düşünmeye devam edersem iyice depresifleşecektim. Annem yeni çıkmış olmalıydı, yazın da çalışıyordu bir doktor olarak, sabah erkenden çıkıyordu evden. Saat yediyi geçiyordu öyleyse. Oysa geç yatmıştım yaz düzenime uygun bir şekilde, uykuya daldığımda saatin geceyarısını geçtiğine emindim. Normalde bu saatlerde uyanırdım hep ama miskinlik yapar, kulaklıklarımı takıp müzik dinleyerek yine uyurdum. Kahvaltıya oturmak için ablamın da uyanmasını beklerdim. Ablam çok geç uyandığı için de bilgisayarı açardım, kahvaltıdan önce hiç odamı toplamazdım. Kitap okumayı çok seven ben, nedense bu yaz hiç kitap okumamıştı doğru dürüst. İçimden gelmiyordu. Fakat son zamanlarda elime geçen bir polisiye romanına kaptırmıştım kendimi. İngilizce’den Türkçe’ye çevirisi çok iyi değildi, okurken zorluk çekiyordum. Bu yüzden o da çantamın bir köşesinde elime alacağım günü bekliyordu.
-“Bu tekdüzeliği bozmak yine senin elinde, bunu biliyorsun…” Esin’in sözleri geldi aklıma tekrar. Başımı kaldıramıyordum, üstelik gözlerimin üzeri ağrıyordu. Yumruklarımı sımsıkı gözlerime bastırarak hızla doğruldum. Yataktan aşağı atladım, o kadar ani kalmıştım ki başım korkunç bir şekilde döndü ve gözlerim karardı. Buna aldırmadan kararlı bir şekilde –kararlı olsam da sendeliyordum- banyoya yürüdüm. Bu miskinlikten kurtulmanın tek yolu kendime işkence etmekti, buz gibi suyla yüzümü yıkamaktan nefret ediyordum. Uzun ve siyah saçlarımı hiç toplamazdım, doğal olarak yüzümü yıkarken araya karışır, beni deli ederlerdi.
-“Tekdüzeliği bozmak benim elimde… Fakat tokalarım değil. Nerede bunlar?” Bu da tekdüzeliği bozmak için ilk adımımdı. Saçlarımı hızla atkuyruğu yaptım, hiç yapmadığım bir şekilde yüzümü kurutmayan sabun-jellerden biriyle yüzümü yıkadım, üstelik bir de dişlerimi fırçalayıp nemlendirici sürdüm. Gerçekten bu tüm miskinliğimi yok etmişti. Hızımı almışken başka şeyler yapmalıydım. Evet –evet bunu başarabilirdim! En azından bir gün olsun tekdüzelikten sıyrılabilirdim. Tek bir gün, çünkü bunun tekdüzeliği bozduğunu düşünerek her gün yaparsam sonunda bu da tekdüzeliğin bir parçası olurdu. İçler acısı… Tarağı temizledim, içindeki saçlardan arındırdım, bunun beni oyaladığını düşünerek diğer tüm taraklara da aynı işlemi uyguladım. Banyomuz fazla büyük değildi, arka tarafta bir duşakabin vardı. Duşakabinin yanında tuvalet, öbür duvarda da kapı, kapının yanında musluk… Elbette muslukla tuvalet arasında çamaşır makinesi, çamaşır makinesinin karşısındaki duvara da kirli çamaşırlar sepeti dayanmıştı. Sepet de kapıyla duşakabin arasındaydı. Aynanın yanında duvara montelenmiş minik bir dolap, kapının arkasında bornozlar, damlayan su sesiyle klasik bir banyomuz vardı. Aceleyle ışığı kapatıp çıktım ve odama giriş yaptım. Karanlık, rutubetli, iç karartıcı ve dağınıktı. Okul zamanında çalıştığım için odamı düzenli tutardım, dağınınıkken dikkatim de dağınık olurdu. Eğer düzenli olursa dikkatimi derse verebiliyordum. Koşa koşa perdelere asılıp yana çektim, pencereyi açtım. Odamı toplamaya üşeniyordum günlerdir, yaz geldiğinden beri dapdağınık bir şekildeydi. Ki bu da Haziran’ın sonundan yedi Ağustos’a kadar oluyordu. Hafifçe gülümsedim.
Önümdeki yirmi dakika odamı toplamakla geçmişti. Yalnız yatak ve giysiler değil, kıprıntılar çırpıntılar ufak tefek ıvır zıvırlar… Hepsini temizlemek vakit alıcı bir işti. Gülümsedim. Küçük adımlar, büyük sonuçlar… Bir sabahlığına farklı bir şey yapmıştım.
-“Eh… En azından sıkıntımız geçti.”
***Şimdi sayın sevgili okurlar ve okuyacaklar...
Aslında Türkçe konusunda çok hassasımdır ama şeytan dürtükledi ben de başlığı İngilizce yaptım... Ne hikmetse... Kıyamet yaklaştı herhalde...
Öncelikle hikayenin girişine bakmayınız bu kadar bunaltıcı olmayacaktır.
İkincisi... Bölümleri 5-7 gün aralıklarla ekleyeceğim, ama sene içinse sınavlar nedeniyle hikayeye 10 günlük bir-iki ara vermek zorunda kalırsam kusura bakmayın. Notlarımı 90'ın puanlarımı 460'ın üstünde tutmam lazım mecburen. Bu sebeple ara sıra ara vermek zorunda kalabilirim.
Onun dışında iyi okumalar diliyorum. Çok Mutlu
Bu ilk defa internette yayımladığım hikayem. Hatta ciddi yazıp roman yapmayı bile düşünüyorum mümkün olursa.
Ve sonraki bölümler bu kadar kısa olmayacak daha uzun olacaktır özen göstereceğim. Gülücük Dağıtıyor İlk bölüm diye böyle.
Neyse iki okumalar tekrar. Çok Mutlu

Everyone is alone. Everyone is empty. People have no longer any need of others. You can always find a substitute for any talent. Any relationship can be replaced. I've grown sick of a world like that… - Shougo Makishima
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 07 Eyl 2010 15:12, Değiştirme: 12 Eyl 2010 13:47 (Toplamda 1 kere)
Boa Hancock
Mangaka
MangakaKayıt: 03 Ksm 2009
Mesajlar: 708
Tanıtımlar: 7
Favori Anime & Manga: Gintama, Kuroko no Basket, Un-Go, Brave 10, Guilty Crown, Code Geas, Boku wa Tomodachi ga Sukunai etc.
Nerden: Kabuki District
Teşekkür: 169

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
Çok güzel *-* Bi nefeste okudum *-* Ama bazı küçük ayrıntılarada özen gösterirsen hikayen dört dörtlük olucak bence ^^ Devamını bekliyorum!


I'm a shadow.


Spoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi 07 Eyl 2010 15:46
Zerinda
Mangaka
MangakaYaş: 23
Kayıt: 07 Tem 2010
Mesajlar: 1,904
Favori Anime & Manga: Psycho-Pass, Ergo Proxy, Darker Than Black.
Nerden: Mariana Trench
Teşekkür: 586

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
Ayy çok teşekkürler duygulandım valla... Üzgün ya da Ağlıyor
İnşallah yakın zamanda koyacağım yeni bölümünü de. Gülücük Dağıtıyor
Yorumun için çok teşekkürler. O ufak ayrıntılar bana da batıyor, aslında bana batan bir dünya şey var gözüme de, ne olduğunu tam anlayamıyorum. Çok Mutlu

Everyone is alone. Everyone is empty. People have no longer any need of others. You can always find a substitute for any talent. Any relationship can be replaced. I've grown sick of a world like that… - Shougo Makishima
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 07 Eyl 2010 15:49
NekoCChi
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Yaş: 28
Kayıt: 24 Ağu 2010
Mesajlar: 112
Favori Anime & Manga: Code Geass,Sprited Away,Howls Moving Castle,Ouran,Itazura Na Kiss
Cinsiyet: Kız
Nerden: 2010 Kültür Başkenti xP
Teşekkür: 2

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
Değişik ve güzel olmuş .
Başı bu sene içindeki duygu ve düşüncelerimi hatırlattı bana. =.=
Devamını bekliyorum ^0^


Axel Kunn <3
Spoiler:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger 07 Eyl 2010 16:51
Balera Silence
Mangaka
MangakaYaş: 24
Kayıt: 11 Ağu 2010
Mesajlar: 878
Favori Anime & Manga: elfen lied - soul eater - death note - code geass - bleach - FMA - katekyo hitman reborn - durarara!!!...
Teşekkür: 386

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
çok güzel yazmışsın ellerine sağlık Gülücük Dağıtıyor devamını merak ettim açıkçası. ayrıca bunun konusu ne onu anlamadım pek bir olay yok Karışık

Gidiyorum. Uzun bir süre de dönmeyeceğim. Umarım özlemezsiniz. Fic ve art sayfalarımı da sildiriyorum. Ha bi de sere umarım bunu görürsün, zira gitsem de resmimi yarışmaya dahil etmeni istiyorum. Hatıra olsun.
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger 07 Eyl 2010 16:58
Zerinda
Mangaka
MangakaYaş: 23
Kayıt: 07 Tem 2010
Mesajlar: 1,904
Favori Anime & Manga: Psycho-Pass, Ergo Proxy, Darker Than Black.
Nerden: Mariana Trench
Teşekkür: 586

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
Daha ilk bölüm, orada açıkladım onun için olay yok. İlk bölümde kızı ve düşünce yapısını tanıttım. Gülücük Dağıtıyor
Yorumun için teşekkürler, yeni bölüm de hayırlısıyla gelecek bir kaç güne. Gülücük Dağıtıyor

//Edit: NekoCChi yeni gördüm yorumunu özür dilerim. Yorumun için sana da çok teşekkürler... Dimi aslında hepimiz düşünüyoruz bunu. Ne kadar sıkıcı. Yakın zamanda yeni bölümü eklerim. Şu an Kuchiki Byakuya karakter tanıtımı yazıyorum hırsla. Bu sebeple 3-4 güne koyacağım. Zaten normalde aralık da 5-7 gün yaz diye erken koyabiliyorum. Gülücük Dağıtıyor

Everyone is alone. Everyone is empty. People have no longer any need of others. You can always find a substitute for any talent. Any relationship can be replaced. I've grown sick of a world like that… - Shougo Makishima
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 07 Eyl 2010 17:32
Toph Bei Fong
Mangaka
Mangaka

Avatar

Yaş: 27
Kayıt: 17 Nis 2010
Mesajlar: 562
Nerden: Ba Sing Se
Teşekkür: 54

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
Fanfic olayına gir bana söyleme sen Madde Çok Mutlu

Güzel olmuş ya, kızın tembelliğide bana biraz kendimi hatırlattı. Bende yaz geldiğinden beri tembellik yapıyorum, neyse bende yeni bölümü beklemekteyim Kayan Gözler

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi 08 Eyl 2010 16:18
Kara Kedi
Mangaka
MangakaYaş: 27
Kayıt: 03 Nis 2007
Mesajlar: 1,106
Teşekkür: 37

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
Ahh kıskandım *-* On üç yaşında bu kadar güzel yazmak T_T

Ayrıca karakterin... Şık Yani şöyle diyim, kızın bunalımları, sıkıntısı bana da bulaştı ^_^ İçim karardı. Gidip odamı toplayacam ben U_U

"Yağmurlu bir günde,
Yola fırlayan yeşil, sarı kertenkele.
Bir otomobilin lastiği o koca kafanı dümdüz ettiğinde,
Yine bu kadar mutlu olabilcek misin sence!"

(Roberto Totaro-Nirvana)

Trafik kurallarına uyalım ^^
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 08 Eyl 2010 17:43
Zerinda
Mangaka
MangakaYaş: 23
Kayıt: 07 Tem 2010
Mesajlar: 1,904
Favori Anime & Manga: Psycho-Pass, Ergo Proxy, Darker Than Black.
Nerden: Mariana Trench
Teşekkür: 586

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
Toph, Kara Kedi alemsiniz... Hiçbir karakter hayatımdan birileri değil ama o kız benim. Çok Mutlu Hem düşünce yapısı hem tembellik olarak.
Kara Kedi odan dağınık mı ki? Çıldırmış Durumda
Toph unuttum ya hem öyle olunca seni okumaya zorlamış gibi hissediyorum. Şaşırmış Durumda
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Çok Mutlu
Ya yazmayı seviyorum onun da etkisi var Kara Kedi. Çıldırmış Durumda Ayrı bi dünya ya... Tamamen sana ait, sen Tanrı'sın orada. Sen ne diyeceksen onu yapacaklar. Ayrıca istediğin kişi olabilirsin falan... Çok Mutlu Başkasının günlüğünü onun için yazmaktan ne farkı var ki? Şaşırmış Durumda

Everyone is alone. Everyone is empty. People have no longer any need of others. You can always find a substitute for any talent. Any relationship can be replaced. I've grown sick of a world like that… - Shougo Makishima
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger 08 Eyl 2010 22:45
Toph Bei Fong
Mangaka
Mangaka

Avatar

Yaş: 27
Kayıt: 17 Nis 2010
Mesajlar: 562
Nerden: Ba Sing Se
Teşekkür: 54

Durumu: Çevrimdışı

The Change - Bölüm 2 Part 1 Çözümler Konu: Yanıt: The Change Alıntıyla Cevap Gönder
hikaye yazmak gerçekten dediğin gibi güzel bir his, ki ben bi ara bleach fanfic olayına girişmiştim, kubo'nun senaryosunu azıcık değiştirmiştim tabiside Çok Mutlu ama hiç yayınlamadım O.o hazırcıyım ben okumayı seviyorum

bu arada ben bu bölüme pek bakmıyorum yeni bölüm geldiğinde ö.m atarsan sevinirim Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi 09 Eyl 2010 13:23
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3, Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [ 27 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız