Karakter Güç Sıralaması
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, Sonraki

Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> Naruto

 
Yazar Mesaj
Seishin
Mangaka
MangakaYaş: 27
Kayıt: 12 Şub 2009
Mesajlar: 1,117
Tanıtımlar: 9
Favori Anime & Manga: Code Geass Noir Naruto Death Note Angel Beats!
Cinsiyet: Erkek
Nerden: World of C
Teşekkür: 247

Durumu: Çevrimdışı

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
@narutosever1996 @Anka24

1) Raikage'nin adı A. Kardeşi de Killer Bee daha doğrusu Killer B. Gülücük Dağıtıyor
2) Gai güçlü ancak sadece taijutsu da. O listedeki herkes taijutsu + daha fazlasını yapabiliyor. Örneğin Gai tekme tokatla bir Danzo'yu Onoki'yi yenebilir mi?
3) Güç sadece chakra gücü ve teknik değil. Zeka ve taktik de aynı zamanda. Kakashi hem zeka ve rahatlık olarak, hem de sharinganı sayesinde stratejik öneme sahip. Unutmayın Kakashi ölürse, Naruto'nun Tobi'yi yenme olasılığı SIFIR. Kageleri nasıl geçiyor dersek, Gaara'da bir kage ama Deidara'dan dayak yedi, ama Kakashi ise Deidara'nın kolunu koparmıştı ki ms ye yeni yeni alışıyordu.
4) Hanzo, önce liseli Nagato'ya, sonra da kıyrıtık bir Samuraya yenilmiş birisi. Evet, zamanında devrinin en iyisiydi ama animede de söylendiği gibi inancını bıraktı, güçsüzleşti ve yenildi.
5) Sarutobi'ye gelirsek, Sarutobi vatan millet için bi Orochimaru'yu durduramadı, ne gücü Şık (şaka tabi Çok Mutlu)
6) En önemli nokta ise Sasuke meselesi. Ben hala basit (basit dediysek o anlamda değil) bir Kyuubi modunun %100 lük sharingan gücünü yenebileceğini düşünmüyorum ki, Sasuke'nin ileride bir şekilde Rinnegan açma gibi bir olasılığı bile olabilir - ama Naruto'nun asla. Ayrıca bu bir shounen, ana kahraman baş villainden seri sonuna kadar güçlü olamaz, kural Dil Çıkartıyor


şaka bi yana tabi benim fikirlerim, herkese göre değişir üç sıralaması.


Hatta güçlü güçsüz diye sıralama olmaz, yerine göre güçlü yerine göre güçsüz olursun. Mesela Hashirama, Madara'yı tokatlamış adam ama belki Jiraiya'yla karşılaşsa yenilirdi, belli olmaz...

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Anime Listesi 19 Eyl 2012 23:44
Anka24
Misafir

Avatar

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
@Seishin bana sanki Orochimaru'yu fazla küçümsüyorsunuz gibi geldi. Yabana atma onu. Adamın Ninjutsusu bile İtachi'yi yenemese bile yarışabilecek düzeyde. Bana göre Orochimaru İtachi'den daha güçlü. Tabi beden değiştirmeden önceydi. Diyeceksin Orochimaru İtachi'ye yenildi. Orada ikiside sırf bir genjutsu savaşı yapmışlardı. Adam gibi dövüşseler Orochi alır. Tabi bu bana göre.

En Yukarı Git
20 Eyl 2012 0:23
obuzi
Mangaka
MangakaYaş: 24
Kayıt: 28 Nis 2010
Mesajlar: 1,235
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İzmir
Teşekkür: 343

Durumu: Çevrimdışı

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
Mangayı baz alırsam ki güncelim
1)Madara
2)Minato
3)Tobi
4)Jiraiya
5)İtachi
6)Naruto
7)Sarutobi
8)Onooki
9)Orochimaru
10)Pain
11)Tsunade-Kabuto(Tsunade Kabuto'ya nasıl yenildiydin sen bacım. Bu ne saçma çelişki)
12)Raikage
13)Kakashi(Çok kararsızım her an herşey olabilir)
13)Konan
14)Deidara
15)Gaara
16)Mei


İlk 6 isim arası sıralama değişebilir, ama ilk 6'da onları görüyorum. Sasuke'ye yer bulamadım. Jiraiya-İtachi yılların tartışması zaten. Sadece genel olarak, fanboyluğumu yapayım Manga'daki günceller bile Tsunade'yi Mei ve Gaara'nın bile altına yazmış. Belki ben çok abartıyorum gözümde ama
Spoiler:
Yani kendini yenilediği teknikle ölümsüz gibi bir şey oluyor bir süre. Mai-Gaara yerde sürünürken Tsunade kaçtane Susaano Madara devirdi. Tamam Kabuto'ya olan yenilgisi geçmişte rezil bi durum ama son hali sizcede Sanin olmasının nedeni değil mi?


Yok size imza mimza.
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 20 Eyl 2012 1:33
Faust13
Forum ModeratorYaş: 26
Kayıt: 21 May 2011
Mesajlar: 2,138
Favori Anime & Manga: Gintama Jojo's Bizarre Adventure Black Lagoon Bleach Legend of the Galactic Heroes Rurouni Kenshin Full Metal Panic KareKano Skip Beat... daha gider bu
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İstanbul
Teşekkür: 2170

Durumu: Çevrimdışı

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
Öncelikle bence artık Naruto'da güç sıralaması yapmanın pek bir anlamı kalmadı. Zaten kafasına göre takılıyor Kishi, mantık hak getire Çok Mutlu Eğlencesine bir şeyler yazalım.

Şimdi bir kere Gaara Deidara'ya güç bazında yenilmedi, gayet ezdiği bir dövüşü köyünü kurtarmak için kendini feda edince kaybetti.

Gai de eğer 8 Kapıyı açarsa Kagelerden zibilyon kat daha güçlü olacağı için Danzo'yu da Onoki'yi de tokatlar bence. 8 Kapıyı hiç görmedik ama 7 Kapıdan kat be kat üstün olmalı ki adam ölmeyi göze alsın kullanırken. Tabii mantık hak getire olduğu için ne olur bilmem...

Şimdi 3 hafta önce bana sorsalar ki Naruto Kakashi'siz Gai'siz ne yapar? Derdim ki ezilir. Ama meğer oradaki Naruto'da-hani şu onca işi yapan, Bijuularla kanka olan, hah işte o Naruto aslında Kage Bunshinmiş. Bu bunshin muhabbeti taa en başında başlamıştı yani oradaki Naruto yüksek ihtimalle asıl Naruto'nun 10'da biri bile değil.

Hanzo: Adam sıfır antrenman yaptığı için chakra sıfır, göbek 3 kat, kafa dumanlı rezil bir haldeydi. Bildiğin body yapmayı bırakınca kaslar yağ oluyor göğüs meme yapıyor muhabbetinin ninja versiyonu.

Sarutobi: Ben 70'imde 80'imde bu dedenin yarısı kadar iş yapayım, ilahlığımı ilan eder Faustminati'yi kurarım. Tabii Kishi'de mantık hak getire olduğu için-Konu boşluğundan dolayı- buraya ancak Gemide'deki kaptanın diyaloğunu koyabiliyorum... Küfür içerdiğinden onu da koyamıyorum hatta. Ama film güzeldir izleyin Çok Mutlu

Naruto ve Rinnegan sorunsalı: Sasuke yüzde bir milyon açacak Rinnegan'ı Naruto'da kesin Uzumaki-Senju ayağına açacak bir şekilde bir şeyler. Mangekyo Rinnegan, Uzumaki Rinnegan gider bu Çok Mutlu

Yerine göre güçlü olma konusu: %100 katılıyorum. Ters rakibe denk gelme konusuna da katılıyorum. Mesela Lee Gaara dışında kime denk gelse sopalayacaktı ama Gaara'ya çattı. Ya da Zabuza eğer Kakashi'ye değil de Kurenai'ye denk gelmiş olsaydı... Off neler dönerdi var ya seri seinen olurdu. Aslında galiba böyle bir fanfic de var Naruto Kurenai'nin takımına düşüyor falan, mal olacağına Aizen oluyor Çok Mutlu Oradan bunshin buradan genjutsu.


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 20 Eyl 2012 5:22
dergul70
Mangaka
MangakaYaş: 48
Kayıt: 15 Tem 2007
Mesajlar: 2,846
Favori Anime & Manga: Bleach
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 715

Durumu: Çevrimdışı

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
8. kapı bir kamikaze saldırısı yaptırıyor. evet, gai bu teknikle kage'lerden üstün olabilir, ama sürekliliği yok. yüz yüze savaşlarda işe yarar. tobi gibi kaçak dövüşen birisinin tek yapacağı şey, gai'nin pilinin bitmesini beklemek olacaktır. naruto gibi kage buşin kullanan ları saymıyorum. bu yüzden düşük puan veriyorum.

naruto tüm gücüne ve potansiyeline rağmen, bodoslama dalma alışkanlığı zayıf noktası oluyor. ortamı analiz edip, hareketlerini ona göre ayarlamak yerine, fırsatı gördüğünde anlık olarak düşünüp karar veriyor. bu hem iyi hemde kötü bir özelliğidir. kakaşi gibi zeki birisiyle ortak olduğunda, kusursuzlaşıyor. bu yüzden, madara karşısında en iyi ortağı sasuke olacaktır.

naruto'ya rinnegan'ı yakıştırmıyorum. bence mokuton jutsu daha çok yakışır. sage tekniğine olan yatkınlığı, bunun önünü açıyor.mangadan(anime'de 2-3 bölüm sonra göreceksiniz.)
Spoiler:
zetsu klonlarına rasengan ile vurduğunda, normalde yok olacaklarına, ağaçlara dönüşmüşlerdi..


hanzou'ya bakarsak, naruto evreninde güç dengesi inanca bağlı gelişiyor. hanzou ninja dünyasını birleştireceğine inanıyordu. bu inancı kaybettiğinde ise, güçten düştü. naruto bir şeyleri değiştireceğine inandığı için güçleniyor. sasuke ise intikam ve nefretine, nagato acının insanları birleştirip barışın geleceğine, kisame dostların, birbirlerini öldürmeyeceği bir dünyaya, jiraya nefret çemberini sona ereceğine inanıyordu. güçlü olan her karakterin inandığı bir şeyler vardı. en zayıf karakter olan çouji bile inandığı bir şey bulduğunda level atladı.

geleceğe bakarsak, listenin başlarında madara, naruto ve sasuke görünüyor. bu dünyanın geleceği, bu üçünün arasındaki dövüşte yatacağı için öyle olacak.

şu anki duruma bakarsak, kageler(edo'larda dahil) ve tobi zirveyi tutuyor. naruto, kiler bee, itaçi, kabuto zirveyi zorluyorlar. sasuke'yi ayrı tutuyorum, çünkü şimdiye kadar kendi seçimlerini yapamadı. gerçek gücüne, seçimlerini itaçi veya tobi'nin maniplesi ile değil, kendi iradesiyle yaptığında kavuşacaktır.

Delikanlı Şinigami'ler hollow güçleri kullanmazlar.
Delikanlı Hollow'lar ve Arancar'lar, başka ruhlar ve hollow'ları yemeden güçlenmezler.
Delikanlı Ninja'nın Manifestosu
http://www.anime.web.tr/konu-disi/delikanli-ninjanin-manifestosu/

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 20 Eyl 2012 12:15
Broly
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Yaş: 34
Kayıt: 25 Arl 2009
Mesajlar: 169
Favori Anime & Manga: Dragonball Z , Ninja Scroll ,Cowboy Bebop , Spirited away ,Howl's Moving Castle , Mononeke Hime
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İstanbul
Teşekkür: 22

Durumu: Çevrimdışı

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
@Anka24

Tabi ki sevgili Anka öncelikle ilk iki sıradaklerin yerlerini değiştirmekle başlayabilrisin Gülücük Dağıtıyor Hatta Rikodou'yu direk çıkarman lazım listeden.Minatoyla Sarutobinin yerlerini değiştir bence Itachiyi şöyle üstlere alalım.Naruto ve Sasukeyi listeye ekleyelim falan

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi 20 Eyl 2012 20:38
gofikmarcelo
Otaku (Level 1)
Otaku (Level 1)Yaş: 21
Kayıt: 09 Ağu 2012
Mesajlar: 35
Favori Anime & Manga: naruto serisi.basilisk.death note.bleach.
Cinsiyet: Kız
Nerden: izmir
Teşekkür: 4

Durumu: Çevrimdışı

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
1.madara
2.itachi
3.naruto
4.sasuke
5.pain
6.raikage
7.ino-shika-cho
8.killer bee
9.gai
10.danzo

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 23 Eyl 2012 6:08
qümüşkanat
Misafir

Avatar

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
7. sıra dikkatimi çekti animede üçlümüz teknik çalıştılar ama tek başlarına olduklarınıda hesaplamak lazım Gülücük Dağıtıyor en etkili kişi orda cho idi Şaşırmış Durumda birde onlardan sonra yazdığın kişileri aslında onlardan önce olmalılardı Gülücük Dağıtıyor bence tabi senin fikrin Çok Mutlu shikamaru aklını kulanıyor ama pek güçlü değil Gülücük Dağıtıyor ino yanlız başına iken mağlesef ondada fazla birşey görmedim. Şaşırmış Durumda dediğim gibi kontrol orda choçide idi Kahkaha Atıyor birde danzo shikamauruya göre fazla kurnaz ve akıllı idi . Gülücük Dağıtıyor yani bence Çok Mutlu ama güç hırsı aklını azalttı o ayrı mesele Göz Kırpıyor

En Yukarı Git
23 Eyl 2012 13:14
Anka24
Misafir

Avatar

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
Broly yazmış:
@Anka24

Tabi ki sevgili Anka öncelikle ilk iki sıradaklerin yerlerini değiştirmekle başlayabilrisin Gülücük Dağıtıyor Hatta Rikodou'yu direk çıkarman lazım listeden.Minatoyla Sarutobinin yerlerini değiştir bence Itachiyi şöyle üstlere alalım.Naruto ve Sasukeyi listeye ekleyelim falan

İtachi'nin yeri gayet mantıklı bence. Naruto ve Sasuke'ye gelince o ikisini şu anki halleriyle ilk ona asla almam. Sasuke'nin gücü Naruto'nun ise zekası yetersiz. Ve ben manga okumuyorum @Broly bu yüzden bilgilerim kısıtlı.

Listeyi öncedende dediğim gibi Edo Tensei ile diriltilmiş karakterleri saymadan yapıyorum.

Hashirama Senju
Uchiha Madara
Namikaze Minato
Orochimaru [Beden değiştirmeden önce]
Hiruzen Sarutobi
Jiraiya
İtachi
Kyuubi Kurama
Pain
Hanzo

En Yukarı Git
24 Eyl 2012 2:09
sznjh
Yeni Otaku
Yeni Otaku

Avatar

Kayıt: 25 Eyl 2012
Mesajlar: 3
Favori Anime & Manga: Naruto D.Gray Man Bleach Itazurana Kiss

Durumu: Çevrimdışı

Karakter Güç Sıralaması Konu: Yanıt: Karakter Güç Sıralaması Alıntıyla Cevap Gönder
Naruto'yu bu kadar arkaya atmayın bence.Sharingan felan ama kyuubisi var sage si var rasengan ı var bahçesi var bağı var Çok Mutlu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 25 Eyl 2012 6:54
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, Sonraki
7. sayfa (Toplam 11 sayfa) [ 109 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız