Romantik Manga Tavsiye Listem
Anime Manga Forum -> Anime ve Manga Tavsiyeleri -> Romantik

 
Yazar Mesaj
akrema
Mangaka
MangakaYaş: 25
Kayıt: 25 Ağu 2013
Mesajlar: 613
Nerden: nope
Teşekkür: 457

Durumu: Çevrimdışı

Romantik Manga Tavsiye Listem Konu: Romantik Manga Tavsiye Listem Alıntıyla Cevap Gönder
Okur Notu: Herkesin bir Shoujo/Romance manga okuma isteğinin tavan yaptığı bir dönem olduğunu varsayarak bu listeyi hazırlamaya karar verdim. Skip Beat, Perfect Girl Evolution, Kimi ni Todoke (bunu belki yorumu ile buraya ekleyebilirim ama o gün bugün değil), Lovely Complex gibi çok popüler mangaların bilindiğini düşünüyorum. O yüzden şu anda okuduklarım dahil, bazıarı çok da bilinmeyen mangalarla başlayacağım listeye, sonra onlar eklenebilir.

Şu anda takip ettiğim ve aşık olduğum seri ile başlamak istiyorum:
*** Ao Haru Ride
http://mangafox.me/manga/ao_haru_ride/

Spoiler:
Futaba adlı kızımız liseye geçerken yeni bir imajla geçiyor, amacı daha kolay arkadaş edinmek, çünkü o sevimli ve çekingen bir kişiliği var, ve bu yüzden geçmişte dişi arkadaşları ile sorun yaşamış. Önceki okulunda bir de Tanaka Kou'dan hoşlanmış, yanlış anlaşılmalar sonucunda birşey söyleyememiş.

İlk başta, liseye Tomboy takılmaya çalışarak başlıyor kızımız, böyle yapmaya devam edebileceğini düşünüyor, ta ki artık soyadı Mabuchi olan Kou ile tanışana kadar. Kou Futaba'ya geçmişte zaman onunla aynı hisleri paylaştığını, ama geçmişe gidemeyeceklerini söylüyor. Futaba üç yıl önce hiç başlamamış aşkına devam edebilecek mi?


Ao Haru Ride, romantik bir manganın nasıl olması gerektiğini okura gösteriyor diyebilirim. Naif hikayesi, kendine özgü karakterleri, gerçekten çok da sapmayan olaylar, ve herşeyden önemlisi karakterlerin güçlü olmaları. Kızlar, bazı shoujo mangalarının aksine sürekli salya sümük, çaresiz, ne yapacağını bilmeyen, erkek karaktere ölümüne bağlı (lisede olmalarına rağmen) değiller. Ana kızımız da öyle. Kendine yakışanı yapıyor, bir kadın nasıl güçlüyse o da onu yapıyor, öğreniyor.

Hikaye devam ettikçe karakterler de gelişiyor, okumanızı kesinlikle tavsiye ederim, Strobe Edge'in mangakasından olduğunu söylemem de herhalde çizimler hakkında bilgi veriyordur.


***Kamisama Hajimemashita
http://mangafox.me/manga/kamisama_hajimemashita/

Bu manga, arkadaşlar, geçen sene sınava hazırlanırken iki gecede güncele geldiğim mangadır. Konusu, dünyası, Tomoe'nin hayalimdeki erkeklerden biri olması dışında hikaye çizgisi de çok güzeldir. İnsanı okurken başka bir dünyaya taşımayı başarıyor bu manga. Beni duygudan duyguya vuruyor, hayal gücüm sınav etkisiyle sıfırlanma seviyesindeyken yardımcı olmuştur ayrıca.

Konusu şu :
Spoiler:
Momozono Nanami’s dad, a man with a penchant for gambling, disappeared after accumulating a huge amount of debt. Thus, she was chased out of her house by the debt collectors. When she met a timid man being chased by a dog, he told her that he’d give her his house. She believed his persuasive talk, but when she went to his house… it turned out to be a shrine. Moreover, a guy with fox ears appeared, which made Nanami even more confused. What will become of homeless and confused Nanami?


Konusunu çevirmedim ama : TİLKİ KULAKLARIYLA ORTAYA ÇIKAN ERKEK (tomoe, kendisi familiar ve taş)
ve AYNI EV (tapınak da olsa)


***Koukou debut (Highschool Debut) İlk uzun mangalarımdan ve hala okurken beni ne kadar eğlendirdiğini unutmadım. Yoh gibi bir sevgili istiyorum.
Spoiler:

Haruna Nagashima adlı esas kızımız ortaokulda softball ve mangarla zamanını geçirdiğinden erkek arkadaş bulma işi liseye kalıyor, tüm enerjisini buna ayırmaya karar veriyor ve tek başına brşey başaramadığını farkettiğinde kendisini erkekleri etkileyebilecek bir kıza dönüştürsün diye Yoh Komiyama'dan yardım istiyor. Yoh zorla kabul ediyor, tabi bir şartla, harunanın ona aşık olmaması.

Olayların gidişatı insanı mangaya, sonra karakterlere, sonra mangakaya kadar bağlıyor, yine kesinlikle okunası bir manga.

Not: Kimya hâlâ hayatımdan çıkmadı, Yoh'u Koh yazmışım, son anda farkederek düzelttim.

****!!!Beast Master BU MANGA HAYATIMIN AŞKIDIR VE ÖYLE KALACAKTIR. İlk aşkım, hala aşkım, son aşkım. Ne zaman okursam okuyayım yine aşkım. Biriciğim. Karadutum, çatalkaram, çingenem.

http://mangafox.me/manga/beast_master/
Spoiler:
Yuiko Kubozuka hayvanları seven bir liselidir. Maalesef hayvanlar kızımızı yakınlarında istememekte ve ondan kaçmaktadırlar. Bir gece, ağaçtan ev kaçkını bir kediyi kurtarmaya çalışırken, kediyi kurtaran vahşi saçlı, korkunç gözleri olan bir çocukla tanışır. Ertesi gün, Yuiko bu kişinin sınıfına yeni transfer olan çocuk olduğunu öğrenir: Leo Aoi. Herkes Leo'nun görünüşü yüzünden onun yanında yusuf yusuf olmaktadır ama Yuiko'ya göre Leo komiktir ve hiç de korkunç değildir. Bu Leo'yu çok mutlu eder. İlişkilerine ne olacaktır.


Leo manganın başından sonuna kadar harikadır, sevilesi, sarılası birşeydir. Beni manga dünyasına bu manga itmiştir.

Okudukça ve hatırladıkça güncelleyeceğim şu an Love so Life'ı okuyorum ve tavsiye ediyorsam buraya gelecek Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 05 Nis 2014 23:22
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız