91 Days
Anime Manga Forum -> Anime -> Anime Serileri Genel Başlığı

 
Yazar Mesaj
kuinşi
Mangaka
MangakaYaş: 35
Kayıt: 24 Ekm 2010
Mesajlar: 2,867
Favori Anime & Manga: Gintama
Teşekkür: 4877

Durumu: Çevrimdışı

91 Days Konu: 91 Days Alıntıyla Cevap Gönder
91 Days
Amerika Birleşik Devletleri'nde 1919-1933 arasında uygulanan büyük alkol yasağı dönemi olan "Prohibition" yıllarında Lawless kasabası birkaç büyük mafya ailesi tarafından yönetilen, sokaklarında suçun cirit attığı bir şehirdir ve bu şehirde güçlü olmak isteyen ailelerin iki seçeneği vardır: Ya sınırdan yasa dışı yollarla içeriye alkol sokmak ya da alkolü gizlice üretmek...

Dört kişilik küçük Lagusa ailesi, büyük mafya ailelerinden biri olan Vanetti ailesiyle ilişkilidir, baba Lagusa, Don Vanetti'nin en yakın arkadaşlarından biridir. Ancak aralarında yaşanan bir anlaşmazlık, baba Lagusa'nın, eşinin ve bir oğlunun canına mal olur; diğer oğul ise vurulmaktan son anda kurtularak ortadan kaybolur.

Bu olaydan yedi yıl sonra Avilio isimli bir genç ortaya çıkar ve merdiven altında leziz bir içki üreten arkadaşı Corteo ile birlikte Vanetti ailesinin varisi ve Don'un büyük oğlu Nero'ya kendisini tanıtır.

Bundan sonrası tahmin edeceğiniz üzere ilmik ilmik işlenen bir intikam hikayesi. Lagusa ailesinin intikamı nasıl alınacak? Lawless kasabasındaki güç savaşları kimin zaferiyle sona erecek? Animenin sonunda kim kalacak, kim ölecek?

Ya da şöyle soralım:

Spoiler:
Animenin sonunda yaşayan birileri kalacak mı? Kayan Gözler


Accık spoiler~~

En sevdiği üç animeden biri Gungrave olan şahsım tabii ki bir mafya hikayesinden kaçamazdı. Çizimleri fazlasıyla Baccano'yu andırıyor ama daha karanlık bir havası var. Nero çok renkli bir karakter; Avilio gayet zeki, Corteo kendisinden beklenmeyecek derecede önemli işlere imza atıyor. Ayrıca Fango isminde çok ilginç bir karakter var ki kendisinin intikam hikayesini izlerken hem gülecek hem öğüreceksiniz Dil Çıkartıyor Sonu için bir şeyler yazmak istemiyorum, bazı yorumlar sonunun çok tahmin edilebilir olduğunu iddia etmiş, aslında mafya animelerinin hemen hemen hepsi böyledir. Ama buna rağmen güzel bir anime. Müzikleri gayet iyi. Tek sıkıntısı bazı sahnelerde cidden gözlere işkence haline gelen animasyon hataları. Daha ilk bölümde bile bu konuda fire veren bir anime düşünün. Eğer biraz bütçe ayrılsaymış çok rahat bir başyapıt çıkarmış.

7/10. O da işte animasyonundan ötürü.

Hamiş: Yalnız bu animenin bi' 10. bölümü var... Yok böyle bi' şey... Efsanevî anime bölümlerinden biri oldu benim için.

Kod:
https://myanimelist.net/anime/32998/91_Days


Değildim men sana mail, sen ettin aklımı zail/Mene tan eyleyen gafil, seni görgeç utanmaz mı?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 10 Ekm 2016 19:15
Bu mesaja teşekkür edenler (3 kişi): Ichimi, prenses serenity, saim

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız