Gugure Kokkuri-san
Anime Manga Forum -> Anime -> Anime Serileri Genel Başlığı

 
Yazar Mesaj
CloudT
YöneticiYaş: 31
Kayıt: 05 May 2012
Mesajlar: 1,453
Cinsiyet: Erkek
Nerden: Miyagi-ken
Teşekkür: 1717

Durumu: Çevrimdışı

Gugure Kokkuri-san Konu: Gugure Kokkuri-san Alıntıyla Cevap Gönder


Yapım Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12
Yayına Başlama Tarihi: 06.10.2014
Yapımcılar: TMS Entertainment
Türler: Komedi, Romantizm, Shounen, Doğa Üstü Güçler
Süresi: Bölüm başı 24 dakika
________________________________________________________________

Konu: Konusu: Kohina isimli sevimli küçük bir kızın, bir gün Japon hikayelerinde geçen Kokkuri-san adlı bir hayaleti çağırması üzerine gelen Kokkuri-san'ın, Kohina'nın zor durumunu görmesi ve bu doğrultuda gelişlerini daha sık bir hale getirmesiyle birlikte başlayan macerayı anlatmaktadır.


Tanıtım Videosu

http://www.youtube.com/watch?v=iaPwxmdp3gA

AniDB Sayfası: Gugure Kokkuri-san
ANN Sayfası: Gugure Kokkuri-san
MAL Sayfası: Gugure Kokkuri-san

Kişisel Yorum:

Kohina isimli sevimli bir küçük kızımız vardır. Kendisini oyuncak bebek olarak ilan eden Kohina bir gün yalnızlıkla boğuşurken, tek başına yapmaması gereken bir şeyi yapar ve Japon halk hikayelerinde dahil olmak üzere, modern çağda da ismi oldukça sık duyulan bir hayaleti, adıyla aynı olan kokkuri adlı bir oyun ile çağırır. Ardından ilginç bir şekilde giriş yapan, Kokkuri-san Kohina'nın içler acısı durumunu görünce, onu koruyup kollamak adına ziyaretlerini sıklaştırır. Hem yol hem yoldaş olur...

Seri 12 bölüm olarak planlanmış. Yani kıvamında bir bölüm sayısı belirlenmiş. 2. sezon gelir mi gelmez mi bilinmez ama oldukça hoş bir seri, izlerken yüzünüzde bir tebessüm ile izliyorsunuz. Komedi olmasının yanı sıra, dram yönü de bulunmaktadır. Ve yeni yeni hoş karakterler de eklenecektir. Inugami ve Shigaraki gibi. Zaten diğer türlü Kokkuri-san olmazdı. Sebebi birazdan açıklanacaktır...

Ayrıca sadece, Kohina gibi sevimli bir karakter için bile izlenir.

Spoiler:


Kokkuri oyununa değinecek olursak eğer, kendisi bir tür kehanet oyunudur. Meiji döneminden beri süre gelen bu oyun, isminden de ilginç bir oyun olduğunu belli etmektedir. İsim, tilki , tengu ve tanuki kanjilerinin birleşmesinden ortaya çıkmıştır. Bu üç isim de, Japon halk hikayelerinde geçen youkai yani hayaletler/doğa üstü yaratıklardır.

Hatta şöyle buyrun;

Spoiler:


Oyun bildiğimiz, hayalet çağırma ritüelinin benzeridir. Bir kaç kişi toplanır, bir taşın üstüne parmaklarını koyar ve üç kere Kokkuri-san diyerek ardından bir soru sorarlar. Sorunun cevabı da taşın kendi kendine hareket etmesi üzerine dayalı bir fenomen. Fakat taşın yer aldığı kağıt bizim bildiğimizden biraz farklı. Bu açıdan da bir noktada ayrılmaktadır.

Oyunun nasıl bir şemaya sahip olduğuna dair bir resime şuradan bakabilirsiniz;

Spoiler:


Bu da benzer bir oyunu oynayan arkadaşlar;

Spoiler:Ayrıca, tek başına oynanmaması gerektiği yönünde de söylentiler dolaşmaktadır. Nedeni de seride de zaten bahsedilmiştir. Bu açıdan da, seyredilmesi gereken bir seri. Tabi eğer halk hikayelerini seviyorsanız.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi 09 Ekm 2014 1:50
Bu mesaja teşekkür edenler (3 kişi): Lost Control, prenses serenity, saim

Vinnie~
Grafik UstasıKayıt: 13 Hzr 2010
Mesajlar: 559
Tanıtımlar: 10
Teşekkür: 1329

Durumu: Çevrimdışı

Gugure Kokkuri-san Konu: Yanıt: Gugure Kokkuri-san Alıntıyla Cevap Gönder
Bu seriye tek kelimeyle aşık oldum *-*
Ekrandan tatlılık fışkırıyo adeta. Kohina sen ne tatlı bişiysin öyle hele Kokkuri-san Kokkuri-san demesi *-*
2. bölümü de izledim yeni karakterler katılmaya başladı çok eğlendim izlerken Kokkuri-san'ın tilki hali de pek bi sevimliymiş yerim *-*
Ayrıca açılış şarkısına bayıldım! *-* Ono söylemiş iyiki de söylemiş bıkana kadar dinlerim şimdi :3
Sakurai Ookami Shoujo da kızı köpek yaptı bu animede kendi köpek olmuş tesadüfün böylesi :D
Spoiler:Sondaki gif favorim dksjfjsk


En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 14 Ekm 2014 12:48
kuinşi
Mangaka
MangakaYaş: 35
Kayıt: 24 Ekm 2010
Mesajlar: 2,867
Favori Anime & Manga: Gintama
Teşekkür: 4879

Durumu: Çevrimdışı

Gugure Kokkuri-san Konu: Yanıt: Gugure Kokkuri-san Alıntıyla Cevap Gönder
Bu seri benim için Noragami ile Barakamon arası bir şey. İstemediği halde kendisine musallat olan doğaüstü bir varlıkla yaşamaya çalışan bir kız var, üstelik bu kız çok küçük ve sevimli Çok Mutlu Tabii Naru'nun yaşama sevinci Kohina'nın yanından geçmiyor ama ben ilk iki bölümde çok eğlendim. Bu tür animelere ne deniyor bilmiyorum, yani bölüm kendi içinde minik minik bölümlere ayrılmış, bu da hoşuma gitti, şu ismini aklımda tutmakta büyük sıkıntı yaşadığım Lise Oğlanlarının Günlük Yaşamı şeklinde çevirebileceğim anime ve de Arakawa Under The Brigde de böyleydi ve izlerken çok eğleniyordum. Üstüne Daisuke Ono'nun sesi eklenmiş, iyice bağladı beni kendine.

İzlemek üzere belirlediğim üç yeni sezon animesi de haftasonuna denk geliyor, iyi oldu. Barakamon'un yerine pazarları artık Gugure-san akacak. Ama yerini tutacak mı bilinmez.

Edit: Gugure-san ne la? Kokkuri-san

Değildim men sana mail, sen ettin aklımı zail/Mene tan eyleyen gafil, seni görgeç utanmaz mı?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 15 Ekm 2014 23:48
MondeM
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Yaş: 27
Kayıt: 25 Şub 2008
Mesajlar: 246
Favori Anime & Manga: One Piece, Skip Beat, Claymore
Teşekkür: 437

Durumu: Çevrimdışı

Gugure Kokkuri-san Konu: Yanıt: Gugure Kokkuri-san Alıntıyla Cevap Gönder
3. bölüm sonuyla sarhos bey amca da eklendi, Inugamiden cok onun gelmesini bekliyordum. Kokkuri-san ile arasinda bir seyler var belli ki, tirsti bi onu görünce. Bir dahaki bölümde onun üzerinden gider hikaye artik. Kohina ile Kokkuri-san arasindaki sözü de animenin bittigi bölümde ögreniriz muhtemelen gerci ne oldugunu tahmin etmek güc degil. Su Kohina'nin sinif arkadasi ne zaman aktif bi rol oynayacak acaba, ilk bölümde azicik bi gözüktü hala görünürde yok :/En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi 23 Ekm 2014 14:57
kuinşi
Mangaka
MangakaYaş: 35
Kayıt: 24 Ekm 2010
Mesajlar: 2,867
Favori Anime & Manga: Gintama
Teşekkür: 4879

Durumu: Çevrimdışı

Gugure Kokkuri-san Konu: Yanıt: Gugure Kokkuri-san Alıntıyla Cevap Gönder
Bu animeyi ve diğer bütün güz güncellerini önce Katekyo Hitman Reborn, sonra da Beelzebub için bıraktım. Haftalarca ellemedim. Geçen şu an izlediklerim listemin epey kabardığını görünce gözüme en bitirilebilir olarak gözüken bu animeye tekrar başladım. Deli oldum. Neden bırakıp da kendime böyle bir kötülük yapmışım?

-Kohina isminde kendisini bir oyuncak bebek-robot vs farz eden ve duygularını bu şekilde kontrol altına aldığını düşünen yapayalnız bir kıza dadanan üç doğaüstü varlığın, bir tilki-tanrı-ruh, bir köpek yavrusu ruhu ve bir şigaraki tanuki'nin bu kızın hayatını istila etmesi ve kızın yalnızlığını kırması konulu bir anime.

Duygusal geliyor kulağa değil mi?

Havanızı alırsınız.

Son derece sert bir komedi animesi Çok Mutlu

Yer yer parçalı bulutlu spoiler---------------------------------------------------------

Kohina, anne ve babasından seri boyunca bahsedilmemiş, arkadaşı olmayan ama etrafı tarafından da dışlanmayan veya kabadayılığa maruz kalmayan, sadece "yalnız" olan, belki de yalnız kalmayı seçen bir kız. Koskoca bir malikanede tek başına yaşıyor. Bir gün kazara bir ruh çağırıyor ve bu ruh da beyaz saçlı, yakışıklı, eski bir tanrı olan tilki-ruh Kokkuri-san oluyor. Bişi görünümüne rağmen anaç bir kişiliğe sahip bu tilki-ruh, bizim kızı biraz fazla sahipleniyor ve hem evi çekip çevirmeye hem de bizim kıza babalıktan çok annelik yapmaya başlıyor. İkisi kendilerince bir düzen tutturamadan işkence görerek ölmüş, bu yüzden de şeytani bir özelliğe sahip olmuş bir köpek yavrusu ruhu olan İnugami aralarına katılıyor. İnugami, Kohina'ya takıntılıdır, aşıktır, tutkuyla ve biraz da sapıkça bağlıdır. Bunun da nedeni, kısacık hayatında kendisine iyi davranan tek kişinin, yağmurlu bir günde şemsiyesini kendisiyle paylaşan Kohina olmasıdır. Henüz cinsiyetinin bilincine varamadan öldüğü için bazen oldukça güzel bir kız kılığında da dolaşabilen İnugami, genelde jilet gibi takım elbisesinin içinde yakışıklı bir erkek olarak ortalıkta dolaşır. Kokkuri, İnugami'yle uğraşırken bir de bu ekibe 7/24 sarhoş dolaşan bir tanuki-ruh, Şigaraki de katılır. Ve bu üç ruh, kıza bir yandan koruyuculuk yaparlar, bir yandan birbirleriyle kapışırlar, bir yandan da farkında olmadan garip bir aileye dönüşürler.

Kokkuri, inanılmaz anaç bir yaratık. 8.bölümde bir kadına dönüşmesini hiç yadırgamamamın sebebi bu sanırım. Çünkü o erkek haliyle de fazlasıyla kadınsı yönlere sahip. Ve bu sadece ev işi yapmasıyla alakalı değil. Zaten ev işi kadının işi değildir. Neyse, geçelim. Duygusal yapısı ağır basan bu abimiz Kohina'yı bir anne gibi sahiplenir, İnugami'yi ne kadar çekemese de onu da bir evlat gibi görür ve sapıklığını abartmadığı müddetçe ona da şefkatle yaklaşır ve Şigaraki'nin bütün serseriliklerini göğüsler. Tam bir cefakar Türk-aman-Japon annesidir. Yuvayı dişi kuş mu yapar? Burada yuva yapan, sarı altın gibi tüylerini mofu mofu diye sevmek istediğim bu sevimli erkek tilkidir <3

İnugami, benim açık ara favori karakterim. Sanırım hayvansever tarafımı da okşadığı için bağrıma bastım onu. Takım elbiseli minik yavru hali de sevimli olmakla beraber ekranların geçen sezondaki en yakışıklı anime erkeğiydi ve hatta aynı zamanda en güzel anime kızıydı Çok Mutlu Ayrıca iki tabanca birden kullanan birini asla göz ardı edemem Hayranlık Besliyor Kohina'ya sapıklığını burun kanaması kıvamına getirdiğinde bile kendisinden soğumadıysam düşünün artık ne kadar sevmişim Çok Mutlu Animedeki zirvesini de "senden başka her şeyi çöp olarak görüyorum" cümlesiyle yapmıştır ki izleyenler bilirler Çok Mutlu Hunharca güldürdü ama hüzünlendirdi de. Biraz ihmal edilen bir karakter ayrıca Hüzünlü

Şigaraki harika bir erkek. Evet böyle boş beleş görünen ama derin bir hayat deneyimi ve ağır bir karizma sahibi erkekler, animelerde her zaman olmasa da bazı bölümlerde animenin tozunu attırıyor. Bana pek çok açıdan Şunsui (Bleach) 'yi de hatırlattığından belki. Yakışıklılığı bir yana, yüzündeki yarayı elde ettiği bölüm ve 8.bölümdeki Kokkuri'ye yürüme sahneleri filan, o bölümlerde bu adam için kalbi çarpmayan bizden değildir, o kadar net konuşuyorum ve de utanmadan iddia ediyorum Çok Mutlu Bunun haricinde sarhoş halleri, çapkınlık imaları ve en çok da Kohina cosplay'leri ile gönlümüzde tartışılmaz bir taht edindi, iyi de oldu, çok da güzel oldu.

Diğer karakterlerden Kohina'nın tsundere arkadaş adayı, kafası güzel tengumuz ve "doll" hayranı cici kedimiz -isimleri aklında tutmadığını bu kadar da belli etme kuinşi- gerçekten biraz daha yer bulsalar çok eğlenceli olabilirlerdi. Özellikle tsundere kızımızı daha fazla görmek isterdim. Tek sevmediğim Yamazaki oldu ama o da çok eğlenceli kullanıldı. Ondan bahsedildiğini ilk duyduklarında Rambo misali silahlanan Kokkuri ve İnugami beni kahkahalara boğmuştu Çok Mutlu

Ama bu animenin en bomba bölümü kuşkusuz 8. bölümdür. Aniden sizi bir "ship" sahibi eder sonra da bu "ship"i hunharca batırır ve siz gözünüzden yaş gelinceye kadar gülersiniz.

------------güvenli bölge------------------------------------------------------------------------------------

Kohina'nın hissizliğine de zamanla alışıyorsunuz -İnugami'ye karşı olan tavrı gerçi beni son ana kadar üzdü ama İnugami de bazen hak ediyor yahu- ve bitince cidden hüzünleniyorsunuz. Umarım ikinci bir sezon daha görürüz umudu ile yazımı sonlandırırken diyorum ki komedi animesinde Gintama-Arakawa Under The Bridge arası bir tat yakalamak isteyen herkes bu animeye bir şans vermeli.

Eyyorlamam bu kadar

Değildim men sana mail, sen ettin aklımı zail/Mene tan eyleyen gafil, seni görgeç utanmaz mı?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder 31 Oca 2015 0:49
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): asmin

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 5 mesaj ]
Geçiş Yap:   

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız