Yagami Light Karakter Tahlili
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4

Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> Ünlü Eski Seriler -> Death Note
 
Yazar
Mesaj
paul_mccartney
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Yaş: 30
Kayıt: 17 Ksm 2013
Mesajlar: 97
Favori Anime & Manga: -Ghost in the Shell -Death Note -Kiniro no Koruda
Cinsiyet: Erkek
Nerden: Ankara
Teşekkür: 45

Durumu: Çevrimdışı

paul_mccartney
Otaku (Level 2)
Yagami Light Karakter Tahlili Konu: Yanıt: Yagami Light Karakter Tahlili
Alıntıyla Cevap Gönder
Uchihamessi yazmış:
aslında paul .. dünyayı kötülerden tenizlemeya çalışmak çokta insani bir duygudur(çocuklara cinsel istismar ,cinayet,teröristlik, .... vb ) derecede belli bir düzeyi aşmış ve idamı gerçekten gerektiren suçlar var..

light konusunda haklısın.. kendisi bu konuda sorunlu bir karakter.. defterin gücüne sahip diye masumlarada zarar verdi .(polisler sadece görevini yapıyordu.) Kendisi adalet falan değil hastalıklı bir insan.. tıpkı hitler gibi hastalıklı düşüncelere sahip..

birini öldüreceksen gerçekten dexter gibi olacaksın..!!!!! Light değil dexter adalettir!!!! nokta


Elbette, herkes "dünya keşke daha iyi bir yer olsa" veya "keşke dünyayı daha iyi bir yer yapalım" diye düşünür. Düşünmeyen insanın günümüz dünyasından haberi yoktur veya Collateral isimli filmi henüz izlememiştir ((: (Collateral çok da güzel bir film değil ama diyaloglarından çok güzel dersler çıkarılabilir, dünyaya bakışınız değişebilir )

Ama dünyayı iyi bir yer haline getirmeye çalışırken Hitler veya Light gibi davranırsanız, o zaman bir sorun var demektir.

Bu arada Dexter'ı hiç izlemedim o konuda bir yorum yapamayacağım ((:

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
31 Arl 2013 15:06
Santouryuu3
Mangaka
MangakaYaş: 31
Kayıt: 08 Ekm 2013
Mesajlar: 655
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 295

Durumu: Çevrimdışı

Santouryuu3
Mangaka
Yagami Light Karakter Tahlili Konu: Yanıt: Yagami Light Karakter Tahlili
Alıntıyla Cevap Gönder
Dünyanın ne halde olduğu ve ne olacağı için bunun;
Spoiler:


Üstteki yazının o adamın ağızından çıkıp çıkmadığına inanmak içinde, o ailenin kim olduğunun da Buradan ;
Spoiler:

OKUNMASI GEREKİYOR Diye büşünmekteyim Çok Mutlu

"dünya keşke daha iyi bir yer olsa" ve "keşke dünyayı daha iyi bir yer yapalım" Diyen bana göre sadece Hayal görüyor ,Dünya hiçbirzaman iyi biryer olmayacak Çok Mutlu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
31 Arl 2013 15:39
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): paul_mccartney

akefia1991
Mangaka

Avatar

Kayıt: 29 May 2015
Mesajlar: 1
Favori Anime & Manga: Kael'thas, invoker,death note

Durumu: Çevrimdışı

Avatar
akefia1991
Mangaka
Yagami Light Karakter Tahlili Konu: light hakında analiz
Alıntıyla Cevap Gönder
öncelilkle sevginin eşitlikle bağlantılı olduğunu söylemişsiniz bence alakası yok light Anne ve Babasını severdi hata defteri cekmecesine koydugunda ailemden biri bulursa hazırladığım düzenekte defter yok olucak demiş ve babasına kira olsa dahi asla onun adını deftere yazmıycagına söz vermiştir.

2 'nciolarak light sanıldıgı gibi içine kapanıkta değildir deatnotewikide socialactivty si baya yüksek puanlanmıs L için desen bu konuda haklısın diyebilirdim .

3'üncü olarak light adaleti sağlama amacıyla dünyaya barış ve huzur getirmek istemektedir eğer kusursuz topluma ulasabilseydi intihar etmezdi çünkü asıl ederse işlerliği ortadan kalkardı çünkü insanlar tekrar kötülük yapmaya başlıyabilirdi

4'ncüsü Light suç ve ceza romanındaki Raskolnikova ve benzer düşünceler taşımaktadır sonucta insanlık aslında bu dünyadaki doğal dengeyi ve adaleti bozan tek varlıktır.Çünkü insanlar daima daha fazlasını ister ve kendinde olmayan başkasında olan herşeyi almak kazanmak isteer savaşlar ve adaletsizlikler de bu yüzdenden çıkar bir başka sebebte soy dediğimiz kavramdır insanlar kendi yapamadıklarını başkaları üzerinden yapmaya çalısır sırf soy dediğimiz sıfatla hatırlanmak isterler buda ileride ırkçılığın kökenini oluşturur insanlar geçmişi kendileri inşa etmedikleri halde geçmişteki kişilerin yapmıs olduğu işlerle övünüp başka toplumlar üzerinde baskı kurmaya çalışır işin komik yanı bu dünyanın gerçekliği bile kesin değildir 3 tür gerçeklik vardır birincisi algılarımız zayıfken yaşadığımzı gerçeklik rüya gibi 2 cisi uyanıken algılarımız acıken hisetiğimiz gerçeklik 3 sü algılarımzıın dışındaherşeyin özünde var olan ancak bilgi ile anlayabileceğimiz bir gerçeklik neyse

5' Light amacı olan iyi biriydi bence sadece biraz kompleksliydi L istemiyerek öldürdü bence çünkü ne kadar dostu olsada nihai amacına ulasmak için bunu eninde sonunda yapmak zorundaydı hatırlayın hasharima madarayı öldürürken ne demişti köy için dostum kardeşim annem babm olsada aynı şeyi yapardım bu yüzden lightı l yi öldürdüğü için suclayamam ama keske böyle olmasaydı l yi cok severdim. toplumu bir bakteri gibi düşünün bakteriler 2 türdür iyi olanlar ve kötü olanlar iyi olanlar vücüdun yararına çalışır kötü olanlarda tam tersini yapar ancak bir hastalık durumunda antibiyotik kulandıgınızda yararlı yararsız tüm bakteriler ölür ancak aralarında bir fark vardır iyi huylu olanlar vücüda direnmezler çünkü bunun vücüdun yararına oldugunu bilirler kötü huylu olanlar ise direnerek yok çünkü onların amacı vücüdu ele geçirmektir.Bunun dışında keşke insanlar Platonun devletinde ki gibi filozof ve ruhunun iyi yanlarını ortaya cıkarmıs bireyler olabilselerdi belki ozaman gerçekleri görüp kendilerine çeki düzen verebilirlerdi ancak her insan bilge dediğimiz seviyeye ulasmadıkça hangi sistem gelirse gelsin insanlar özünde iyi olmadıkça o sistem çökmeye mahkumdur.İnsanlar yaşasa ve ölse eğer inanclılarsa cennete yada ceheneme inançsızsalar hiçliğe kavuşurlardı en azında gelcek nesiller başkalrının inşa etiği düzende acı cekmek zorunda savaşmak zorunda kalmazdı ben herkesin eşit şekilde yargılanmasını isterdim herkesin gercek ilahi adaletin mutlu bir yaşamın var oldugu insanların yptıklarından ders cıkardığı gerçek bir yaşamın varlıgı bile bu kaos dünyasından kat be kat kulaga hos geliyor elimde olsa yuzde 5 sansla öyle bir yerin var olma ihtimaline karsı bana bu dünyayı yok etme gcü death note benzeri bii elime gecse ya toplumda kalıcı barışı sağlıycak bir yol bulurdum ölümümle örn :mikami gibi birini bulur defteri ona verir onunda knedi kadr güvendiği birini bulmasını ve ona vermesini taki dünyada sağladıgım barısı bozacak ve güvenilmyecek insan kaldığı zaman herkesi yok etmesini isterdim.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
29 May 2015 2:58
raitolryuk
MangakaKayıt: 08 Hzr 2015
Mesajlar: 2
Favori Anime & Manga: Favori Animem Death Note,Favori Mangam Death Note.

Durumu: Çevrimdışı

raitolryuk
Mangaka
Yagami Light Karakter Tahlili Konu: Yanıt: Yagami Light Karakter Tahlili
Alıntıyla Cevap Gönder
Bence Raito o kadar da kötü biri değil.Adalet duygusu var.Ayrıca onu bir emoyla kıyaslama lütfen.
Karaktersiz de değil.Benim Death Note daki favori karakterimdir.Tabii kişiden kişiye değişebilir ve buna da saygı duyarım Çok Mutlu Çok Mutlu
Ayrıca akefia1991 ya katılıyorum.Onun da dediği gibi Raskolnikov a benziyor biraz

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
08 Hzr 2015 19:46
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa) [ 34 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız