Naruto 646
Sayfaya git: Önceki, 1, 2

Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> Naruto -> Manga (Tartışma)
 
Yazar
Mesaj
PeraSura
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Yaş: 28
Kayıt: 09 Ağu 2013
Mesajlar: 432
Cinsiyet: Erkek
Nerden: HellesPont
Teşekkür: 85

Durumu: Çevrimdışı

PeraSura
Otaku (Level 4)
Naruto 646 Konu: Yanıt: Naruto 646
Alıntıyla Cevap Gönder
Seishin yazmış:
Bu chapter mitoloji ile ilgilenen bir çok kişi için şok etkisi yarattı, eminim. Yıllar önce de söylediğim gibi Naruto serisi Japon mitolojisi dışında aşırı derecede Kabbala ve Pagan inanışlarıyla doldurulmuş.
http://www.anime.web.tr/naruto/narutoyu-anlamak-istiyorsaniz-girin/

Kaguya Ootsutsuki = Lilith
Lilith, Kabbalah inancına göre Adem'in ilk karısı ve ilk kadındır. Şeytanla birlikte olup büyü gücüne sahip olmuştur. İblislerin şeytan ile Lilith'in birleşmesinden meydana geldiğine inanılır. Lilith'in benzeri Havva ise Adem'in ikinci karısı olmuş ve yasak meyveyi yemiştir. Peygamberlerin ise Havva ile Adem'in birleşmesinden dünyaya geldiğine inanılır. Ama dış görünüş olarak Lilith de Havva'da aynıdır.

9-11 (10) Juubi = Yaşam ağacının 10. Katına giden yol, tanrı yoludur. ( http://2.bp.blogspot.com/-0bOtlUFKL2o/T1IgJoPvwmI/AAAAAAAADiw/xusqPasqw9E/s1600/Tree%2Bof%2BLife.jpg http://www.amaluxherbal.com/images/Books/Cabalah%20of%20the%20Hebrews%20redrawn%20web.jpg) (Daath'ı önemsemeyin) Burada bahsedilen gökyüzündeki değil topraktaki tanrıdır. Juubi'den oluşan 9 canavar ise astral yolu temsil ediyor. Yoldakiler Lilith'den doğan şeytan çocuklarıdır. Astral yol ile öteki varlıklarla iletişime geçmiş ve güç kazanmışlardır. 9 adet şeytanlarımız da bildiğiniz gibi kuyruklu canavarlar.

God Tree = World (Sacred) Tree (http://en.wikipedia.org/wiki/Tree_of_life)

Sharingan'da virgül olarak gözüken 6,6,6 ve Ridoku Sennin'in üzerindeki 6x6 ise ışık meleği ve Kabbalah inanışına göre kurtarıcı ve insanlığa aydınlığı getiren Lucifer'i (şeytan) temsil eder. Bu nedenle de Naruto bu şekle büründüğünde ışık saçıyor ve cennetten kovulan Lucifer gibi altın rengi bir tona bürünüyor. Yani Naruto'yu insanlığa barış ve aydınlanma getirecek kurtarıcı olarak göstermektedir. 6. Kat mükemmeliyet yoludur.

Dikkat ederseniz Naruto'nun şuanda bulunduğu kat yani 6. kat yolu -güzellik- güneş ve altın ile temsil edilir ve sembolü 6 köşeli Davut'un yıldızıdır. Juubi'nin bulunduğu yer yani 9. kat yolu ise ay (ayın gözü planı) ve gümüş ile temsil edilir ve sembolü 9 köşeli yıldızdır. 9 Kattan ulaşılacak yer ise 10. kat yani krallıktır. 9. kat ile gerçekleştirilecek ayın gözü planı ile nasıl barış dolu bir dünya yaratılması planlanıyorsa, Kabbalah'da da 10. Kat krallığı bin yıllar sürecek barışı temsil eder. Ver şuanda Life of Tree'nin çıkışıyla birlikte 10. Kat evresine başlanmak üzere.

Sharingan'daki 6 şeklinde üç virgül; 6-6-6
Juubi'nin 9 adet virgülü ile ve Tobi'nin sırtındaki 9 adet virgül ile + BÜYÜK 10. VİRGÜL
Naruto ve Ridoku Sennin'de yer alan 6 adet 6, 6-6-6-6-6-6
tesadüf değildir. Bu kapsamda Naruto aslında basit bir mangadan çok daha fazlası durumunda. Ben Kishimoto'nun Mangayı yazarken bir yerlerden yardım almadığına ihtimal vermiyorum.


Not: Tabiki Kabbalah saçmalıklarına inanmıyorum ama Naruto serisi aşırı derece bu saçmalıklarla bezenmiş durumda, bunu da belirtmek gerekiyor.

Boş olduğum bir zamanda konu açıp detaylı bir şekilde anlatıcam.

çok güzel açıklamışsın

Kishi mısır mitolojisinede girmiş
örneğin hashirama(sennin) = horus

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
11 Eyl 2013 20:02
İtachi62
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Kayıt: 20 Arl 2011
Mesajlar: 178
Cinsiyet: Erkek
Nerden: Konoha@
Teşekkür: 10

Durumu: Çevrimdışı

İtachi62
Otaku (Level 3)
Naruto 646 Konu: Yanıt: Naruto 646
Alıntıyla Cevap Gönder
Anime'nin sonunu üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum kesin Naruto Obito ile konuşup onu ikna edicek Obito kendini feda edicek yoksa hiçbiri Obitoyu deviremez Çok Mutlu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
11 Eyl 2013 23:07
nickless
Otaku (Level 1)
Otaku (Level 1)Yaş: 30
Kayıt: 07 Eyl 2010
Mesajlar: 26
Favori Anime & Manga: Naruto, Naruto shippuden :D
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 12

Durumu: Çevrimdışı

nickless
Otaku (Level 1)
Naruto 646 Konu: Yanıt: Naruto 646
Alıntıyla Cevap Gönder
madara nasıl bir hamle yapacak beni en çok merak ettiren o... obito bildiğin tanrı oldu ama madara çok rahat ve hala tsukiyomiyi yapacak olan benim diyor..

diğer yandan orochimaru ve 5 kage henüz olay yerine damlamadılar.. ben nedense tsuchikagenin jinton ile çiçeğin gözünü yok edecek düşüncesindeyim Çok Mutlu anca o boyuttaki bir çiçeğe o kadar jinton yapabilir.. orochimaru ortalığı karıştıracak gibi duruyor ama o ne yapabilir çok merak ediyom..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
15 Eyl 2013 16:58
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): PeraSura

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 13 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız