Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki

Anime Manga Forum -> Yapımcılar ve Şirketler -> Seiyuu'lar
 
Yazar
Mesaj
Uchiha Clan
Mangaka
MangakaYaş: 27
Kayıt: 28 Mar 2011
Mesajlar: 693
Favori Anime & Manga: Death Note Death Note
Cinsiyet: Erkek
Nerden: Ankara
Teşekkür: 146

Durumu: Çevrimdışı

Uchiha Clan
Mangaka
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
Hinaataaxd yazmış:
Naruto'yu seslendiren aynı zamanda Akamaru'yu seslendiriyor Çok Mutlu Çok Mutlu Hemde bir kız Çıldırmış Durumda

Ahaha,ona şaşırdıysan Orochimaru'yu bir kadının seslendirdiğini öğrenince bayılırsın.Gerçekten öyle.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
26 Hzr 2011 20:30
Akuma_Blade
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Yaş: 42
Kayıt: 02 May 2008
Mesajlar: 121
Favori Anime & Manga: Gundam
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İskenderun/Hatay
Teşekkür: 48

Durumu: Çevrimdışı

Akuma_Blade
Otaku (Level 3)
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
Veteran seiyuu mantığını Gundam'ın getirmiş olmasından ötürü en sevdiğim 10 Seiyuu açısından genellikle Gundam ağırlıklı bir liste olacak, kusura bakmayın:

[Bağlantı]

[Bağlantı]

[Bağlantı]

01:
Hirotaka Suzuoki

Her seiyuu'yu sevebiliriz ama seslendirdiği karakter için ölümü göze alan ve seslendirme bittikten sonra belki de sadece bu yüzden vefat eden başka seiyuu saymamız zordur. Onu Captain Tsubasa'daki Kojiro Hyuga, Dragonball'dakn Tenshinhan, Pokemon'daki Giovanni, Rurouni Kenshin'deki Hajime Saito ve belki en çok Gundam serilerindeki Kaptan Bright Noa olarak can verdiği seslerden tanıyabilirsiniz. Askerliğimin son aylarında bir çarşı izninde ölüm haberini aldığımda bir hafta kendime gelememiştim, belki de bu ölümü daha dramatik kılan Z Gundam remake filmleri için gerekli replikleri seslendirebilmek için hastanede gördüğü kemoterapiyi yarıda kesip stüdyoya girmesi ve tüm yeni replikleri seslendirip son filmin gösterime girmesinden 1 ay önce vefat etmiş olmasıydı. Öyle bir ses rengi vardı ki, belki figürandan az hallice bir rol bile olsa onu hem kadife gibi net hem de bir askerinki denli sert ses tonuyla kolayca tanıyabilirdiniz.

[Bağlantı]

[Bağlantı]

[Bağlantı]

02:
Shiuchi Ikeda

Bir ses bu kadar mı asil olabilir? Can verdiği sayısız ses bize ister istemez bu soruyu sorduruyor. Karakterce sakin olduğu tonlarda bile aslında hem gergin ve hem kendinden emin hali tam verebilen çok fazla seiyuu yoktur. Bundan ziyade onun seslendirdiği karakterleri dublaj başarısıyla yeniden yaratması, adeta baştan can vermesi durumu vardır: Rurouni Kenshin'den Seijuro Hiko, Legend of Galactic Heroes'den Ulrich Kessler, Mobile Suit Gundam serilerinden Char Aznable, Gilbert Durandal ve Full Frontal'in sesinin yanında irili ufaklı pek çok seste varlığını hissedeceksiniz.

[Bağlantı]

[Bağlantı]

03:
Yoshiko Sakakibara

Agresif ve domine edici rollere tam oturan bir sese sahip ki veteran bayan seiyuu'larda nadir gördüğüm bir ses rengine sahip. Öyle ki rolünün boyu ne olursa olsun anında tanıyabilirsiniz.

[Bağlantı]

[Bağlantı]

04:
Nobuo Tobita

Üzerinden kaç yıl geçse de, hep genç karakterleri seslendirecek, sanki hiç yaşlanmayacak bir sesin sahibi var bu kez karşımızda. Bir yeni ergenin öfkesini, hayal kırıklıklarını yada gözyaşlarını öyle canlı verir ki ister istemez kendinizi empati yapmak zorunda hissedersiniz.

[Bağlantı]

[Bağlantı]

[Bağlantı]

05:
Tohru Furuya

Anlatılmaz yaşanır denen seiyuu'lardan birisi. Tıpkı Nobuo Tobita gibi hiç yaşlanmayan, nadir rastlanan türden bir ses rengine sahip. Kimagure Orange Road'dan SailorMoon'a, Gundam'lardan Dragonball'e dek sayısız seride onun sesine rastlarsanız anında tanırsınız.

[Bağlantı]

[Bağlantı]

[Bağlantı]

[Bağlantı]

06:
Kazuki Yao

One Piece'i izlerken en çok 4 rolden birden seslendirme yapan bu yaşlanmayan adamın sesi kaldı aklımda. Ama en çok A Wind Named Amnesia'daki Wataru'nun sesi olarak.

[Bağlantı]

[Bağlantı]

07:
Hiromi Tsuru

Bulma ve Madoka! Başka birşey dememe gerek var mı?

[Bağlantı]

08:
Daisuke Gouri:

Belki bir lanet gibi neredeyse hep kötü adamları seslendirmek zorunda kalan bu seiyuu'nun ölüm haberi aslında mesleğini hayatı yapmış bir insanın, bunu yapamaz hale geldiğinde yaşama sebebi bile kalmayabileceğini bize gösterdi. Bilekleri kesilmiş şekilde bir sokakta bulunan Gouri'nin cebinde şu not vardı: "Herşey için teşekkürler ve gülegüle", ki bu not aslında yakın arkadaşlarından Kazuhiko Inoe'ye ölümünden kısa bir süre önce söylediği "Artık gözümün önünü bile zor görüyorum, script'leri okuyamazsam nasıl karakter seslendirmesine devam edebilirim?" demesiyle birebir örtüşüyordu. Ölümü seçmesinin gerekçesi ne olursa olsun o bizim için Dragonball'dan Umigame ve Mr Satan, Patlabor'dan Hiromi Yamazaki, Mobile Suit Gundam'lardan Dozzle Zabi ve Bask Ohm, bunlardan ayrı bir şekilde de Tekken oyun serilerindeki Heihachi Mishima gibi karakterlerle yaşamaya devam edecek.

[Bağlantı]

[Bağlantı]

09:
Mamoru Miyano

Geleceğin en parlak veteran seiyuu'sunun onun olacağını söylemek hiç de zor değil. Yüz mimiklerine dikkat edin.

[Bağlantı]

10:
Keiiji Fujiwara

Özellikle argo ve sokak ağzı dediğimiz şeyi çok iyi yapabilen bir seiyuu. Nedense seslendirme yaptığı serileri hep onunla hatırlıyorum.

Yoruldum Hüzünlü
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
28 Hzr 2011 16:49
Bu mesaja teşekkür edenler (2 kişi): carpe diem, -Laurana-

kuinşi
Mangaka
MangakaYaş: 39
Kayıt: 24 Ekm 2010
Mesajlar: 2,867
Favori Anime & Manga: Gintama
Teşekkür: 4881

Durumu: Çevrimdışı

kuinşi
Mangaka
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
biraz da ben kendi tanıdıklarımdan ve de sevdiklerimden dem vurayım bakalım

noriaki sugiyama: bleach'ten işida uryuu ile hayatıma giren bu dünyanın en karizmatik sesli insanı, naruto'nun şaibeli sasuke'sini sevme nedenlerimden birincisidir! hatta diyebilirim ki daha naruto izlemeye başlamadan önce sırf onun sesi yüzünden tarafım belli idi Çok Mutlu aynı nedenden dolayı kuroshitsuji'nin william t. spears'ını da bayıla bayıla izledim...bir gintama bölümünde sniper rolünde çıkınca mutluluğumdan ve şaşkınlığımdan sandalyeden düşeyazmıştım XD bir de çok gıcık bir karakter olduğuna dair sağlam referanslar aldığımdan hala emiyo'lu fate stay night'i izlemiş değilim..korkuyorum bu, dünyanın en karizmatik sesinden soğumaktan...

miyano mamoru: death note'taki meşhur kahkaha ile hayatıma girdi, ouran'da tamaki, drrr'da kida masaomi olup beni mest etti, fma bro'da ling yao olup beni benden etti, gerçi wolf's rain'deki performansını o kadar da beğenmedim (zaten o animeyi de bitiremedim) ama benim için özel yerini hala muhafaza ediyor..Allah'tan dileğim miyano'yu bir gün bliçte duymaktır! (belki tsukişima..neden olmasın?)

şiniçiro miki
adının ingilizce yazımını yazmak zor geldi...bu adamı bliç'in uraharası ile tanıyıp fma bro'nun roy mustang'i ile bağrıma bastım..hayatımda duyduğum en yakışıklı ses...ayrıca gintamadan sakamato'ya da sonsuz sevgilerimle...

daisuke ono: kuroshitsuji izleyip de sebastian'ın mükemmel sesine hayran olmamak mümkünsüz...en güzeli de drrr'dan shizou gibi bir psikopatı da onun seslendirmiş olması..Working'te jun satou-kun performansını da bir kenarıya yazın!

romi paku veya park:
Edward Elric! bücürümün mükemmel sesi, hitsugaya'yı sevebilme ihtimalim, temari'yi temari yapan şey! onun için söylenecek fazla söz yok, zaten görüp görebileceğiniz en güzel en iyi seiyuulardan biri

rie kugumiya: daha çok tsundere mi neyse onları seslendirmekle suçlanıyor, benim için alphonse elric, ondan sonra bir de kagura ve nihayetinde taiga...benim için dinlemesi büyük zevk olan nadir bayan seiyuulardan biri

fumiko orikasa: rukia'm, riza'm her şeyim! en sevdiğim iki bayan anime karakterini seslendirmesi bir tesadüf olmasa gerek..fakat code geass'te shirley'i seslendirdiğini duyunca epey şaşırmıştım..shirley'nin karakteri için fazla karizmatik bir sesi vardı halbuki...bir de pek sevmediğim ama varlığından o kadar da hoşnutsuz olmadığım gintama'nın tsunderesi kyuubei ile de kulaklarımın pasını alıyor...seviyorum onu

şu sıralar gözdem şu şahıs:

jun fukuyama:
bliçin yumiçikası Çok Mutlu onun için ingilizce kurulmuş en güzel cümle: yumiçika isn't gay..he's just prettier than us Kahkaha Atıyor bu kadar bıçak ucu bir karakteri bu kadar iyi hakkını vererek seslendirsin! anca jun'un yapabileceği bir şey!

ao no exorcist'in okumura yukio'su: hojam! HOJAM! Çok Mutlu böyle öğretmenim olsun, tmsf'ye milyarlarca lira borcum olsun Çok Mutlu bir kez daha harika bir performans!

kuroshitsuji: grell: bir kez daha uç, hem de yumiçikadan daha uç bir performans! kolay kolay rastlanılabilecek biri değildir grell..sesi de tıpkı kendisi gibi özel!

code geass, luluş: miyano'yu miyano yapan nasıl yagami light ise jun'u jun yapan da bu olağanüstü performanstır...imparatorlara yakışır bir ses olduğunu kanıtlamıştır bu animede..zaten bu animeden ödülü de var

durarara'nın şinra kişitani'si, nurarihyon no mago'nun genç nura'sı, working'in souta'sı...hepsi güzel hepsi mükemmel

son olarak yükselen yıldız Yusa Kouji, içimaru gin'e hayat veren adam, ayrıca kuroshitsuji'nin gin şubesi lau'su, gintama'nın takıntılı uşağı ayumu tojou'su, ve son olarak ao no exorcist'in shima'sı...bir tek hakuoki'de harada iken tanıyamadım onu, yoksa hemen kulağa yakalanan, çok hoş bir tınısı var..harada iken de bambaşka güzeldi vesselam!

seiyuu benim için bir animeyi anime yapan en büyük etken..ben pek çok animeye seiyuu kadrosunu inceleyip de başladığımı bilirim (working gibi) bu yüzden forum içre gösterdiğim noriaki ve şu sıralar jun takıntımı hoş görürseniz beni memnun edersiniz aybalam Şık

Değildim men sana mail, sen ettin aklımı zail/Mene tan eyleyen gafil, seni görgeç utanmaz mı?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
28 Hzr 2011 18:23
Bu mesaja teşekkür edenler (2 kişi): carpe diem, Zerinda

Chrome*
Yasaklı ÜyeYaş: 30
Kayıt: 25 Tem 2009
Mesajlar: 89
Favori Anime & Manga: look to myanimelist
Nerden: hell
Teşekkür: 31

Durumu: Çevrimdışı

Chrome*
Yasaklı Üye
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
Suwabe Junichi ( Frau,Undertaker,Kain Akatsuki) -Visit to Suwabe Junichi's MAL Page-

Ono Daisuke ( Sebastian Michaelis,Heiwajima Shizuo,Koizumi Itsuki,Jack Vessalius) -Visit to Ono Daisuke's MAL page-

Kugimiya Rie ( Kagura,Happy,Shana) -Visit to Kugimiya Rie's MAL Page-

Miyano Mamoru ( Kida Masaomi,Suoh Tamaki,Kiryuu Zero) -Visit to Miyano Mamoru's MAL Page-

Fukuyama Jun ( Lelouch Lamperouge, Grell Sutcliff, Watanuki Kimihiro) -Visit to Fukuyama Jun's MAL Page-


P.S :
MAL = MyAnimeListMerue *muck* thank youu *doublemuckmuck*


MyAnimeList - Last.fm - DeviantART - Minitokyo
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger Anime Listesi  
07 Tem 2011 21:12
Katsu
Mangaka
MangakaKayıt: 26 Şub 2011
Mesajlar: 1,443
Tanıtımlar: 5
Favori Anime & Manga: Fate Zero Rainbow Angel Beats!
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 842

Durumu: Çevrimdışı

Katsu
Mangaka
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
yha naruto ile black star'ın sesleri aynı gibi yanılıyo muyum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et  
08 Tem 2011 14:54
ultrahako
Otaku (Level 1)
Otaku (Level 1)Kayıt: 26 Hzr 2011
Mesajlar: 40
Favori Anime & Manga: Naruto,Naruto Shippuuden ve Bleach
Nerden: Bak şimdi Shinobi Dünyasına gidiyorsun.Sonra orada ateş ülkesi var ateşli kızlar falan var işte merk
Teşekkür: 5

Durumu: Çevrimdışı

ultrahako
Otaku (Level 1)
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
Gözüme çarpan Sasuke ile Ishida aynı kişi Çok Mutlu

Ya tam yerini bulmuşsun Nami Çok Mutlu
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
19 Tem 2011 16:32
Merue
Mangaka
MangakaYaş: 31
Kayıt: 12 Eyl 2009
Mesajlar: 1,220
Favori Anime & Manga: Gintama, Berserk, Psycho Pass, Initial D
Nerden: 1stanbul
Teşekkür: 1540

Durumu: Çevrimdışı

Merue
Mangaka
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
Sugita Tomokazu (örn: Gintama'dan Gintoki)
Miki Shinichiro (örn: Bleach'ten Urahara)
Suwabe Junichi (örn: Bleach'ten Grimmjow)
Nakai Kazuya (örn: One Piece'den Zoro)
Koyasu Takehito (örn: Gintama'dan Takasugi)
Onosaka Masaya (örn: H.Ippo'dan Sendo)
Miyano Mamoru (örn: Star Driver'dan Takuto) Ve şuanki favorim. Şık

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
21 Tem 2011 14:12
Tifa
Mangaka
MangakaYaş: 28
Kayıt: 26 May 2009
Mesajlar: 2,192
Tanıtımlar: 52
Favori Anime & Manga: Tengen Toppa Summer Wars M.S Gundam 00
Cinsiyet: Kız
Nerden: Cybertron
Teşekkür: 1415

Durumu: Çevrimdışı

Tifa
Mangaka
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
Miyano, Mamoru: verilecek çok örnek var. gundam 00 gibi *-* zaten sevilmeyecek biri mi *_*
Sakurai, Takahiro: ff vıı cloud *-* code geass *-* bakemonogatari *-* ve birçok...
unutmamak gerek:Dogs: Bullets & Carnage *_* Rammsteiner <3
Tomatsu, Haruka: kannagi *_* m. s gundam *-*
Sugita Tomokazu: gintama *-*
Mizuki, Nana

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger Anime Listesi  
23 Tem 2011 10:58, Değiştirme: 24 Tem 2011 10:16 (Toplamda 1 kere)
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Nico Robin

Shanks
Mangaka
MangakaYaş: 31
Kayıt: 17 Mar 2009
Mesajlar: 2,606
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 2056

Durumu: Çevrimdışı

Shanks
Mangaka
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
Dünyanın en iyi 3 seiyuu'su
1.Kazuya Nakai(Roronoa Zoro, Mugen, Date Masamune, Hijikata)
2.Kappei Yamaguchi(Usopp, L, InuYasha)
3.Kazuki Yao(Franky, Judau Ashta, Fei Long)


En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
23 Tem 2011 22:56
Dulcinea
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)

Avatar

Yaş: 30
Kayıt: 05 Oca 2009
Mesajlar: 148
Favori Anime & Manga: FMA,Gintama
Teşekkür: 20

Durumu: Çevrimdışı

Avatar
Dulcinea
Otaku (Level 3)
Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.) Konu: Yanıt: Animelerdeki Seiyuu'lar(Seslendirmeciler.)
Alıntıyla Cevap Gönder
Romi Paku(fazla söze gerek yok)
Sugita Tomokazu(Gintoki,aslında Gintama'daki çoğu karakter onları seslendiren kişinin sesiyle iyi uyuyor bence)
Wataru Takagi(Onizuka,Aoki,Tobi vs)
Hideo Ishikawa(Itachi takıntım var,Bleach'teki Ukitake'yi sırf sesi yüzünden sevip sayarım)
ve...
Kazuya Nakai(Hijikata,Mugen,Zoro)
Nozawa Masako(Goku,Goten,Gohan)
Matsumoto Wakako(Orochimaru)
bu üçüne çok büyük saygım var.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
29 Ağu 2011 4:43
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki
3. sayfa (Toplam 6 sayfa) [ 58 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız