Chihaya Furu
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, Sonraki

Anime Manga Forum -> Anime -> Anime Serileri Genel Başlığı
 
Yazar
Mesaj
Gosu
Yeni Otaku
Yeni Otaku

Avatar

Kayıt: 05 Hzr 2016
Mesajlar: 12
Favori Anime & Manga: Anime: FMA, Bakuman, GTO, One Piece Manga: Chihayafuru

Durumu: Çevrimdışı

Avatar
Gosu
Yeni Otaku
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
Bak şimdi genç arkadaşım, ilk olarak tanımadığın insanlara karşı bu tarz yazılar yazman, anlamsız harfleri ardı ardına getirerek aklınca "bak tınlamıyorum yazdıklarına sadece gülüyorum" tribine girmen hoş karşılanacak bir durum değildir. Burada istediğini istediğin kadar savunabilirsin, buna kimsenin bir şey diyeceği yok. Lakin sen başkalarının yazdıklarını kabullenemeyip, kendi düşüncelerin, küçük görme tavrın ve ciddiyetsiz tutumunla sanki bir savaşa giriyormuş edasında naralar atmanla bir şeyi kanıtlamış olmuyorsun. Tam aksine irite ediyorsun.

Selyn'nin yazdıkları yazılara karşı yazı yazdım ve gayet üsturuplu bir şekilde muhabbet ettik. Tartışma yoktu, o kendi düşüncelerini söyledi ve ben ona nasıl böyle olursun tarzında bir lafta etmedim. Fakat o da benim düşüncelerime karşı saygısını korudu. Sen ise tamamen farklı bir seviyedesin.

Neyse bu mangayı sevdiğim için ve muhabbet edebilmek adına yazı yazıyordum. Arata ya da Taichi neyse bunların bir önemi yok, ilk olarak karşındakini düşmanın olarak değil, farklı bir görüşe sahip olan insan olarak görmen gerekiyor. Beğenmeyebilirsin, fakat onun düşüncesini ölümüne kötüleyip, aşağılamak tamamen seviyesizliktir. Ben yazdığım tüm yazılarımda düşüncelerimin kendine ait olduğunu söyledim zaten. Yani Selyn yazdıklarını da aşağılamadım. Dikkat edecek olursan yazdıklarımda da "Böyle olduğunu düşünüyorum çünkü mangada şöyle olmuştu" tarzında yazılar var hep. Yani Selyn'ede söyledim sana da söyledim, bu manganın sonunu gidişatını ne siz ne ben bilirim. Burada düşüncelerimizi paylaşırken "Öyle oldu çünkü aslında o şunu hissediyor, zaten şu da bunu hissetti, o yüzden böyle böyle oldu." gibi kendi hayal gücümüzden uydurduğumuz şeyleri dayatmasak daha güzel olur.

Cevabıma karşılık olarak ne tür bir cevap yazacağın şu vakitten sonra beni pek ilgilendirmiyor, zira cevap yazmayacağım bu konu hakkında (en azından sana). Sen istediğin gibi benim yazdıklarımı kendine göre yontup, öyle düşünebilirsin. Fakat seviyeni koruman, okuduğun şeyin tamamen hayal ürünü karakterlerden oluştuğunu unutmaman ve kendine hakim olman sağlığın için iyi olacaktır, diğer türlü saplantı haline getirebilir ve gerçek hayatla ilişkini kopartarak deprosyana bile girebilirsin. Tanımadığın insanlarla konuşurken "Sanal ortam her türlü giderimi yaparım" modundan çıkıp, gerçek hayatta konuştuğun gibi insanlarla konuşursan daha güzel sohbet edebilirsin.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
09 Hzr 2016 18:07
Selyn
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 01 Mar 2014
Mesajlar: 485
Teşekkür: 76

Durumu: Çevrimdışı

Selyn
Otaku (Level 4)
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
Suetsugu röportajında Chihaya gibi olduğunu belirtmiş yazarken, aslında bu her şeyi açıklıyor mangadaki olanların zaten. Ayrıca Suetsugu Taichi'ye daha çok yer verdi bunca zamandır, ve cidden Taichi'yi çizmeyi sevdiğini hissediyorum, I Cheer For You demiş Taichi fanlarına bir takım sıkıntılar çekecek olmamıza rağmen. Yani hepsi geçici. Herhangi bir çift olur veya olmaz beni artık o konu eskisi kadar sıkmıyor bir ara çok kaptırmıştım. Mangaya baştan animenin kaldığı yerlerden okudum her defasında ayrı duygularla okudum. Taichi'ye çok ağladım hem karutada düşüş hemde aşk hayatında düşüşe geçtiğinde Taichi yıkıldığı zamanda bende yıkıldım. Chihaya'ya çok sövdüm zamanında. Şimdi Chihaya'yı severim ama bazı noktalarda çıldırtma seviyesine getiriyor karakteri Chihaya'nın biraz yanardöner. Geçen bölümde de işte Arata'ya olan tavırlarından yanar döner bir kişilik algısı oluşturdu bende. Asıl bundan sonra göreceğiz Chihaya'nın kime gerçekten aşk duyuyor, ama Arata fanları çok emin neden çünkü Taichi reddedildi diye, Halbuki Chi bu aşk konularını ve bu tarz duyguları bilmiyorum diyor kendi bile, Arata'ya aşık denilmesi beni rahatsız ediyor madem öyle ne tutuyor mangaka yazardı o zaman çıkardı onlarda uzakta kalmalarına rağmen. İlla sona mı bırakacak ilişkiyi o zaman hiçbir çifti yapmasın daha iyi zaten sonda olsa ne olcak bir bölümlük ne yetecek. Chihaya üçlü arkadaşlığının bozulmaması için başka adamı tercih de edebilir ben beklerim. Çünkü Suetsugu iki tarafa da bir umut veriyor bir geri alıyor. Ben artık trol yazarlardan sıkıldım doya doya Kusanagi sensei'nin yazdığı gibi HakxYona çifti gibi yazılsa keşke her shoujo çifti. Spor fazla önüne geçiyor romantizmin ve korkarım ki hiçbir taraf memnun olmayacak çift açısında.

Şu bir gerçek afişlerdeki Arata'ya gıcık kapmıştım daha ilk görüşte bu ne be bu gözlüklü eleman mı başrol demiştim, arkadaki eleman çok taşmış sırf onun için başlayacağım demiştim Taichi'yi kastediyorum 2. sezon afişindeki Taichi'yi tabiki. Kahkaha Atıyor Neyse animeye başladığım Chihaya ve Taichi'ın tatlı atışmaları çok hoşuma gitti. Sonra geriye dönüşlerde Arata'nın çocukluğu daha sevimli geldi, ama Taichi'ye kızdığımı hatırlamıyorum hepsini çocukluğuna ve aşık olmasına verip kıyamam demiştim. Sonra Arata sen quinn olursun bende meijin deyince bu kadar mı yani bunlar mı olacak sonunda amaan sıkıcı demiştim, çünkü ben öyle aşk hissiyatı almadım çocuklarında Chihaya Arata'yı karutadan ve kişiliğinden dolayı biraz ilgi çekici buldu o kadar buna aşık oldu ilk aşkı demem abartı olmaz mı benim gördüğüm buydu. Sonraki dönemlerde karuta sayesinde arkadaşlarıyla buluşmak hep aklında varmış Chihaya'nın ve Taichi'yi bulduğunda çok sevindi ve onu ikna etti, ama Arata'yı takıntı yaptı kafasında Arata karuta tanrısı ve idolü olduğu için çok büyüttü gözünde nitekim geçen bölümde kendi bile şaşırdı yenmesine Arata'yı. Kahkaha Atıyor Şimdi bu ilişkide Chihaya Arata'ya tapıyor karuta dahisi filan olduğu için ve karutayla tanıştırdığı için. Ama sonuna kadar destekleyen Chihaya'nın her durumunda yanında olan ve Taichi ve şimdi de Taichi yanında değil artık Chihaya'nın. Chihaya eski çocuksu kafada değil olgunlaşmaya başladı. Chihayaburu kartını özellikli olarak görmüyor diğer kartlarla aynı seviyede görüyor tıpkı Shinobu'nun kartları aynı seviyede sevmesi gibi. Chihaya'nın gerçek tutkusu karuta ne o çok ulaşmak istediği hedef Arata ne de başka bir şey. Chihaya'nın oyun tutkusunu da devam ettirecek olanlsr Taichi ve Arata. Belkide sonda gerçekten Chihaya ot kafada gidecek ikisinden birini kırmamak için bir seçim bile yapmayabilir, yada sonunda ağır basan tarafa karar verecektir kim olmadan hayatına devam edemez. Arata olmadan hayatına şuana kadar gayet güzel gitti karşılaştıklarında iki çift laf bile zor ettiler. Ama Taichi'nin yokluğunda yüreğinde kocaman bir boşluk oluştu buna dayanamazsa Taichi'yi seçme ihtimali var. Ama hala Arata'ya bir şeyleri devam ediyorsa tutan yok tabi. Yazar istediğini yazsın tabi.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
09 Hzr 2016 18:45
Marisa Kirisame
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Yaş: 15
Kayıt: 19 May 2010
Mesajlar: 379
Favori Anime & Manga: battle royale
Teşekkür: 197

Durumu: Çevrimdışı

Marisa Kirisame
Otaku (Level 4)
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
evet evet çok şirinsin tamam haklısın hm aynen bro ve ben ciddiyetsizim tabi ki de ciddiyetsiz olacağım tartıştığımız şey bir manga, çok önemli bir şey değil neden ciddi olayım? Hem ciddiyetsizim hem de savaşa girecek kadar sert yazıyorum peki dediğin nasıl bir dengesizik?

Paragraflar boyunca bana kişisel olarak laf atmak yerine sadece manga hakkında da konuşabilirsin. Gerçi sen bilirsin sonuçta ben sana kişisel bir şey söylemedim, sadece buraya yazdığın görüşlerine laf söyledim ama sen 49343 paragrafı benim görüşlerime ve manga için yazdığım şeylere değil ama kişisel olarak beni yermek için kullanıyorsan belki de çılgın ve çocuksu olan fan sensindir. Saygısız olduğunu belirtmeme gerek yok zaten

Sidenote: ben mangadaki gidişatla ilgili düşüncelerimi bence diye belirttim, geri kalan her şey nesneldi yani bu "delusional fan" laflarını başka birine uygulaman senin için daha yararlı olur


Zaten cevap yazma zaten yazmışsın yazacağın kadar daha da cevap vermesen de olur bu seni 1 yıl boyunca götürür ama bilemem

randomdan rahatsız oluyorsan sana diyebileceğim tek bir şey var

lsdkfjjdksdfkgıfdksşfkrıkelşrg

Neyse bu kadar bir arata fanına fazla bile yazdım

@Selyn

Ben de içimden diyordum ki bu kızın üzüntüsünü bir Shinobu unutturabilir, sonra geldi gönlümün efendisi <3
Madem buraya fan yapımı bir şeyler atıyoruz ben de arkadaşımın bana çizdiği resmi atayımbaşka not: ay birince cevap yazıcam diye Selyni okumamışım az yavaş gelin pls Hüzünlü

chihayafuru notu:
Şimdi live-actionun şarkısını Perfume'un yaptığını bilmeyen kalmamıştır, işte o theme song baya önce dijital indirmelerde satışa çıktı. Perfume dijital şarkı satmada çok başarı gösteremeyen bir grup, ama Flash 1 aydır(ya da daha fazla) top 10dan düşmemişti, yeni düştü ve bayağı bir başarı gösterdi
[Bağlantı]
ve şu anda klibin kendisinin 10 milyon izlenmesi var
[Bağlantı]
film (?) klibinin ise 6 milyon

live-actionın bu kadar popüler olduğunu bilmiyordum

i miss ioi
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
09 Hzr 2016 18:54
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): moonlightknight01

Gosu
Yeni Otaku
Yeni Otaku

Avatar

Kayıt: 05 Hzr 2016
Mesajlar: 12
Favori Anime & Manga: Anime: FMA, Bakuman, GTO, One Piece Manga: Chihayafuru

Durumu: Çevrimdışı

Avatar
Gosu
Yeni Otaku
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
Genel olarak şuan çoğu kişinin kafasındaki muhabbet romantizm oldu. Ben daha çok karuta maçlarını görmek istiyorum. Tabi böyle çok uzun maçlar izlemekte biraz yorucu oluyor. Hani bazen 1 maç 2-2.5 chapter sürüyor ve yoruyor. Bugün bir yerde gördüm ve çok hoşuma gitti. Shinobu Wakamiya, şuan ki ebedi queen olan Kusunoki Saki'den alıntı yapılmış. Hatta bir ara şişmanlatılmasının ana nedenlerinden birisi buymuş. Shinobu daha bir sevimli geliyor artık gözüme.

Linkte de videosu var (Önceden konusu açıldıysa kusura bakmayın)

[Bağlantı]

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
09 Hzr 2016 19:33
Selyn
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 01 Mar 2014
Mesajlar: 485
Teşekkür: 76

Durumu: Çevrimdışı

Selyn
Otaku (Level 4)
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
Benim çizimlerim karakalem ama atayım değişiklik olsun Çok Mutlu


Taichi - Chihaya maçındaki bu sahneyi renklendirmişler.
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
09 Hzr 2016 21:32
Gosu
Yeni Otaku
Yeni Otaku

Avatar

Kayıt: 05 Hzr 2016
Mesajlar: 12
Favori Anime & Manga: Anime: FMA, Bakuman, GTO, One Piece Manga: Chihayafuru

Durumu: Çevrimdışı

Avatar
Gosu
Yeni Otaku
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
Selyn yazmış:
Benim çizimlerim karakalem ama atayım değişiklik olsun Çok Mutlu


Çizimlerin amatörse bence çok başarılı, Taichi'ye olan sevgini resimlerine çok güzel aktarmışsın Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
09 Hzr 2016 22:14
Selyn
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 01 Mar 2014
Mesajlar: 485
Teşekkür: 76

Durumu: Çevrimdışı

Selyn
Otaku (Level 4)
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
Gosu yazmış:
Selyn yazmış:
Benim çizimlerim karakalem ama atayım değişiklik olsun Çok Mutlu


Çizimlerin amatörse bence çok başarılı, Taichi'ye olan sevgini resimlerine çok güzel aktarmışsın Gülücük Dağıtıyor


Amatör olarak bakarak çiziyorum. Çok Mutlu Animelerden sevdiğim karakterleri çizmeyi seviyorum. Çok Mutlu
Özellikle mangadan çizmek zor oluyor karışık oluyor biraz detaylı filan ya animasyondan çizmek daha rahat.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
10 Hzr 2016 11:31
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 36
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 890
Teşekkür: 311

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
Hala Taichi ve Chihiaya birlikte değiller mi? Çok Mutlu
Yıl oldu 2016, uzay çağındayız ( geçtik mi yoksa?), tıp ilerliyor, matrix yakında gerçek olacak ama hala taichi ve cihiaya birlikte değiller. Olacak iş değil.

Gerçi bu seriyi sadece animesinden biliyorum. (o da 1. sezon terk) Orada bu ikisine kesin demiştim hala da diyorum ama bir şey olduğu yok. Çok Mutlu

Bu arada Marisa yorumların herzamanki gibi muazzam. (Chihiaya Arata aşkı muz Çok MutluÇok Mutlu bu nasıl yorum kız ) hala gülüyorum.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
10 Hzr 2016 12:32
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Marisa Kirisame

Marisa Kirisame
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Yaş: 15
Kayıt: 19 May 2010
Mesajlar: 379
Favori Anime & Manga: battle royale
Teşekkür: 197

Durumu: Çevrimdışı

Marisa Kirisame
Otaku (Level 4)
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
_gamze_ yazmış:
Hala Taichi ve Chihiaya birlikte değiller mi? Çok Mutlu
Yıl oldu 2016, uzay çağındayız ( geçtik mi yoksa?), tıp ilerliyor, matrix yakında gerçek olacak ama hala taichi ve cihiaya birlikte değiller. Olacak iş değil.

Gerçi bu seriyi sadece animesinden biliyorum. (o da 1. sezon terk) Orada bu ikisine kesin demiştim hala da diyorum ama bir şey olduğu yok. Çok Mutlu

Bu arada Marisa yorumların herzamanki gibi muazzam. (Chihiaya Arata aşkı muz Çok MutluÇok Mutlu bu nasıl yorum kız ) hala gülüyorum.


taichihayayı geçtim chiarata bile yok sbdjfkjdk
fanbase bile artık shiplere eskisi kadar ay illa olacak diye 7895 sayfa kavga etmiyorlar çünkü shipler gittikçe dibe batıyor, hiç bir gelişme yok +mangası animesinden çok değişti yani sadece animeyi izleyenler manganın bu halini görseler noluyor filan derler


ehehe sağol aslında arata worshipperları Taichinin çok üstüne gitmese aratayı ya da chiaratayla bu kadar dalga geçmem ama işte Kayan Gözler

@Selyn
çizimdeki bu başarılarını hakxyonada da bekliyoruz <3

i miss ioi
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
10 Hzr 2016 16:51
Selyn
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 01 Mar 2014
Mesajlar: 485
Teşekkür: 76

Durumu: Çevrimdışı

Selyn
Otaku (Level 4)
Chihaya Furu Konu: Yanıt: Chihaya Furu
Alıntıyla Cevap Gönder
Marisa Kirisame yazmış:
_gamze_ yazmış:
Hala Taichi ve Chihiaya birlikte değiller mi? Çok Mutlu
Yıl oldu 2016, uzay çağındayız ( geçtik mi yoksa?), tıp ilerliyor, matrix yakında gerçek olacak ama hala taichi ve cihiaya birlikte değiller. Olacak iş değil.

Gerçi bu seriyi sadece animesinden biliyorum. (o da 1. sezon terk) Orada bu ikisine kesin demiştim hala da diyorum ama bir şey olduğu yok. Çok Mutlu

Bu arada Marisa yorumların herzamanki gibi muazzam. (Chihiaya Arata aşkı muz Çok MutluÇok Mutlu bu nasıl yorum kız ) hala gülüyorum.


taichihayayı geçtim chiarata bile yok sbdjfkjdk
fanbase bile artık shiplere eskisi kadar ay illa olacak diye 7895 sayfa kavga etmiyorlar çünkü shipler gittikçe dibe batıyor, hiç bir gelişme yok +mangası animesinden çok değişti yani sadece animeyi izleyenler manganın bu halini görseler noluyor filan derler


ehehe sağol aslında arata worshipperları Taichinin çok üstüne gitmese aratayı ya da chiaratayla bu kadar dalga geçmem ama işte Kayan Gözler

@Selyn
çizimdeki bu başarılarını hakxyonada da bekliyoruz <3

Bir tane Yona 2 tane Hak çizimim var ayrı olarak hatta ilk onları düzgün çizdim çizime başladığım sıralar. Bir ara atarım Hak Yona başlığına. Çok Mutlu

Gamze çok doğru diyorsun uzay çağına geçeceğiz daha Taichihaya olsun sabrediyoruz Kahkaha Atıyor Kahkaha Atıyor belki olur eninde sonunda diye bekliyoruz. Çok Mutlu Ama yazarda tık yok hala karuta karuta karuta anladık tamam oyunda güzel ama romantik ilişkiler çok sığ köşelerde yüzüyor. Taichi'nin derin aşkı ve tutkusu olmasa manga romantizm anlamında çok sığ kalırdı Kahkaha Atıyor


Bir tane renklendirilmiş çalışma buldum Taichihaya aşkımı depreştirdi bu nasıl renklendirme valla animedekinden daha canlı güzel
Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor Hayranlık Besliyor


En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
10 Hzr 2016 17:07
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, Sonraki
26. sayfa (Toplam 28 sayfa) [ 272 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız