Misaeng (Incomplete Life)
Anime Manga Forum -> Live Action ve Asya Drama -> Asya Dizi
 
Yazar
Mesaj
celinegirls
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Yaş: 29
Kayıt: 03 Tem 2013
Mesajlar: 164
Teşekkür: 105

Durumu: Çevrimdışı

celinegirls
Otaku (Level 3)
Misaeng (Incomplete Life) Konu: Misaeng (Incomplete Life)
Alıntıyla Cevap Gönder


Yapım Yılı: 2014
Bölüm Sayısı: 20
Uzunluk: 70 Dakika
Tür: Dram, Slice of Life

Normalde Kore dizilerine karşı bir ön yargım vardır ama dizide romantizmin olmaması beni cezbetti ve bu diziyi çok ama çok sevdim. Bu yüzden henüz 7. bölümde olmama rağmen sizinle de paylaşmak istedim.

Konusuna gelecek olursak epey yoksul olan ana karakterimiz Jang Geu Rae küçüklüğünden beri go oyunuyla ilgilenmektedir ama ne yazık ki maddi sıkıntılardan dolayı bir çok ek işte çalıştığı için go oyununa yeterli zamanı ayırarak profesyonel bir oyuncu olamaz ve babasının ölümüyle okulu da bırakarak çalışmaya devam etmek zorunda kalır. Bir gün bir torpille uluslararası alanda ticaret yapan bir firmaya girer. (Bu torpil dizide henüz açıklanmadı ama ileriki bölümlerde bahsedileceğini ve dizinin de kilit noktalarından biri olduğunu düşünüyorum.) Tabi ki de şirkette dil bilmediği, okul bitirmediği, deneyimi olmadığı için hiç bir şey yapamaz ve başta stajyerler olmak üzere herkes Geu Rae'yi ezer, yapmadıklarını bırakmazlar. Geu Rae ise bitip tükenmek bilmeyen iyimserliği ve azmiyle kendisini herkese karşı kanıtlamaya çalışır.

Dizi çok gerçekçi. İş hayatının acımasız yüzünü tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. İlk 2 bölüm aşırı dram içeriyor. Çoğu yerinde ağladım. Geu Rae'nin o boynu bükük, mazlum hallerini, stajyerlerin yaptıkları pislikleri görünce yüreğimi parçaladı. Resmen Çin işkencesi gibi izlemek. Ancak daha sonra Geu Rae kendini geliştirdikçe dizi daha bir keyifli hal alıyor. Sanırım ileriki bölümlerde de karakterler ekip olucak gibi.
Karakterlere gelecek olursak soldan sağa:
1. Karakter: Han Suk Yool: Epey rahat, geniş, çatlak, şapşal ve eğlenceli bir karakter. Çok zeki ama bizim ana karakterle ekip olunca tüm işleri ona yıkıp kadın peşinde koşup, arkadaşlarıyla alem yapıyor.
2.Karakter: Jang Baek Ki: Herşeyde mükemmel, düzgün, zeki, sisteme itaat eden, bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Bu çocukta Aizen sinsiliği seziyorum ama henüz beklediğim patlamayı yapmadı.
3. Karakter: An Young Yi: Gayet zeki ve güçlü bir kız, en başarılı, gözde stajyer ama kadın olduğu için diğer çalışanların epey kötü muamelesine maruz kalıyor.
4. Karakter: Oh Sang Sik: Bizim ana karakterin bulunduğu bölümün şefi. Beni sinirli olduğu, mutlu olduğu, sarhoş olduğu zamanki tepkileriyle en çok güldüren karakter.
5. Karakter: Bizim mahzun ana karakter.
6. Karakter: Şefin yardımcısı. Bu da epey tatlı bir karakter.

Arkadaşlar mutlaka bir bölüm şans verin çünkü çoook güzel bir seri.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
17 Tem 2015 15:53
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): fawn

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız