Pasta
Anime Manga Forum -> Live Action ve Asya Drama -> Asya Dizi
 
Yazar
Mesaj
fawn
Mangaka
MangakaYaş: 32
Kayıt: 04 Ksm 2007
Mesajlar: 1,764
Tanıtımlar: 29
Teşekkür: 1231

Durumu: Çevrimdışı

fawn
Mangaka
Pasta Konu: Pasta
Alıntıyla Cevap Gönder
Yemek Yapmak SanattırKonu

Hikâyemiz Kore’de İtalyan La Spera isimli bir restaurantta başlıyor. Seo Yoo Kyung şef olmak için La Sfera’da 3 yıl boyunca mutfak asistanlığı yapmıştır ve üçüncü yılın sonunda mutfağın baş şefi Totti artık ona tava tutabileceğini (makarna asistanı-şefi) söyler. Ancak Yoo Kyung ‘un bu sevinci kısa sürecektir. Çünkü restaurant müdürü ile anlaşamayan Totti istifa eder. Ardından uzun süre İtalya’da eğitim almış Choi Hyun Wook isimli bir şef mutfağa dahil olur. Şefimiz ilk gün mutfaktaki herkes tarafından pek sevilir (özellikle de hanımlar). Oysa yeni şefin diğer yüzünü henüz görmemişlerdir.


Şunu da belirtelim Hyun Wook geçmişte yaşadığı bir olaydan ötürü bayan şeflere bir antipati duymaktadır ve bu mutfaktaki bayan şefler açısından iç açıcı bir durum değildir. Ertesi gün korkulan olur hanımların başına türlü aksilikler gelir bu da Hyun Wook’un bütün bayan şefleri mutfaktan kovması için davetiye çıkarır. Hiç kuşkusuz bundan en çok Yoo Kyung etkilenir. 3 sene boyunca eline tava almayı beklemiş, bir çömez olarak tüm ayak işlerine koşmuş ama 2 gün sonra mutfak asistanlığını bile kaybederek kovulmuştur. Yine de Yoo Kyung yılmaz, kovulmasına rağmen La Sfera’ya döner ve mutfakta çalışmaya başlar. Bu esnada bayanların yokluğunda ise mutfakta bir karmaşa başlamıştır. Verilen siparişler tam zamanında hazırlanamaz ki bunun sebebi Hyun Wook’un yan şefler tarafından yapılan hiçbir yemeği beğenmemesidir. Kısacası mutfakta bir hengâme hakimdir. Daha sonra Hyun Wook’un tanıdığı İtalya’dan yeni bir ekip mutfağa dahil edilir (ki böylece Kore ve İtalya grubu şeklinde bir çatışma başlayacaktır).


Bu esnada karmaşanın içinde Yoo Kyung da hiçbir şey olmamış gibi mutfakta tava tutmaktadır ve bir kez daha Hyun Wook tarafından kovulur yeri de yeni mutfak asistanı olmuş çömez biriyle değiştirilir. Ama Yoo Kyung’un inadı inattır; her şeye en baştan başlamayı göze alıp mutfak asistanlığına gelmek istediğini söyler. Bir müşterinin zamansız makarna siparişi ile iddiaya girerler. İddia müşteri Yoo Kyung’un makarna siparişini beğendiği takdirde kovulmaması üzerinedir. Peki bu mümkün olabilecek mi?
Bir mutfak asistanı bir şefe karşı?


Çok detaya girmeden biraz da ana karakterlerimizden bahsedelim isterseniz;

Karakterler

Spoiler:


Açılış

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Mchm_pk6AcU[/youtube]
Kod:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=Mchm_pk6AcU&feature=endscreen


Karakterlerin her birinin oyunculuğu göz dolduruyor. Ayrıca dizide kötü-iyi adam-kadın ayrımına da yer yok. Her bir karakter kendi içinde farklı özellikler farklı renkler barındırıyor. İzlerken hiç sıkılmıyorsunuz. Aşk teması da oldukça saf ve katıksız bir şekilde işleniyor. Bir tarafta gururlu ve burnu havada bir adam, diğer tarafta alçak gönüllü ve masum bir kadın.
Tanıtımı bir kenara bırakırsak hikâyenin geçtiği mekânlar insanı cezbediyor. Sürekli bir mutfak etrafında dönen komik, romantik olaylar kimi zaman da yemekler hakkında verilen püf noktaları… Mutfağımız ise ilk bölümden itibaren sizi içine alıyor. Yağın cızırtısı, tavaların birbirleri ile uyum içindeki hareketi, “Yee Şe(f)pp!” şeklindeki nidalar karşıdaki seyirciye de elinde bir aşağı bir yukarı tava sallama isteği uyandırıyor… Yemek yapmanın bir sanat olduğunu; sabır ve zaman gerektirdiğini çok samimi bir dille anlatıyor.


Yukarıda belirttiğim gibi dizi komedi ve romantizm dışında bir çok faydalı bilgiyi de bizlere sunmaktan çekinmiyor. Özellikle makarna yapmanın aslında ne kadar incelik isteyen bir yemek olduğunu anlıyorsunuz. Not tutmanızda yarar var dizi bittikten sonra muhakkak siz de benim gibi bir makarna yapmaktan kendinizi alamayacaksınız. (İtiraf etmeliyim ki anneme yemek yapmasında yardım ederken “Yee Şepp!” diye de bağırmışlığım oldu bir zaman. Çok Mutlu)

Son olarak müzikler de oldukça hoş kaba tabirle ifade etmek gerekirse “cuk” oturmuş.


Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=kCNIvBbC49E

Çok konuştum sanırım. Büyüklerin deyimiyle sürçü lisan eylediysem affola... >.<
Lâkin benim sevdiğim bir drama olmuştur Pasta... İzlenmesini tavsiye ederim. ^^
Önemli Not: Gece izlememeniz önerilir. Çok Mutlu


En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
19 Mar 2013 14:25
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): camdansarkar

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız