Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Sayfaya git: 1, 2, 3, 4, Sonraki

Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> Bleach
 
Yazar
Mesaj
ayhi
Forum ModeratorYaş: 41
Kayıt: 23 Arl 2009
Mesajlar: 1,177
Favori Anime & Manga: Bleach & Bleach
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İstanbul (Belkide Soul Society)
Teşekkür: 687

Durumu: Çevrimdışı

ayhi
Forum Moderator
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
Dikkat!!!: Anime'yi izlemeyen yada mangayı takip etmeyen arkadaşların bu tanıtıma bakmaları sakıncalıdır. Spoiler içerir. Detaylı ve ayrıntılı bir İchigo tanıtımı gerçekleştirdim. Eksik tarafının kaldığını ve olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle her türlü yapıcı yada yıkıcı eleştiriye açığımdır. Umarım bu uzun uzun hazırladığım tanıtımı beğenirsiniz. Gülücük Dağıtıyor

Kurosaki İchigo Tanıtım:
Kurosaki İchigo'nun Karakteristik özellikleri:

Türü: İnsan ve Vizard(Hollowlaşmış Shinigami)

Doğum günü: 15 Temmuz

Yaşı: 15(ama 16 olmuştur.)

Cinsiyet: Erkek

Boy: 175 cm

Kilo: 61 kg

Saç Rengi: Turuncu

Göz Rengi: Kahverengi

Kan Grubu: A

Mesleği: Lise Öğrencisi ve Shinigami(Ruh Kesici, Ölüm Tanrısı)

Ichigo Kurosaki (黒崎 一護, Kurosaki Ichigo): Kurosaki İchigo 15 yaşında ve turuncu saçları ile dikkat çeken bir Lise öğrencisidir. Kavgacı yapısı ve korkutucu bakışları olan birisidir. Ayrıca ölü ruhlarıda görebilme yeteneği vardır ve ruhlara yardım etmektedir. Karin(11) ve Yuzu(11) isminde iki kız kardeşi vardır. Karin'in siyah saçlı ve erkeksi bir yapısı vardır. O da abisi gibi ruhları görebilmektedir. Yuzu ise, duygusal biridir ve ev işleri kendisinden sorulur. O da ruhları hisseder fakat göremez. İchigo'nun babası Kurosaki İsshin, annesi de Kurosaki Masaki dir. Babası İsshin esmer ve komik görünüşe sahip birisidir. Evlerinin altında kendi açtıkları klinikte, doktor olarak mesleğine devam etmektedir. Fakat daha sonradan kendisinin de kaptan sınıfı bir shinigami olduğu ortaya çıkmıştır. İchigo'nun annesi Masaki uzun ve turuncu renkte saçlara sahiptir. Grando Fisher isimli bir hollow tarafından, İchigo'yu korumak isterken öldürülmüştür. İchigo bu olaydan kendini sorumlu tutmuştur. Masaki'nin geçmişi hakkında ise detaylı bilgi bulunmamaktadır.

İchigo'nun Geçmişi: İchigo cocukluğunda güler yüzlü ve anakuzusu bir karaktere sahiptir. Ağladığı zamanlarda annesini gördüğünde ise yüzündeki gülümseme geri gelmektedir. Gerçi onuda ilk ağlatan kişi doşoda tanıştığı Tatsuki olmuştur. İchigo'nun küçüklüğünde ruhlar ile gerçek insanlar arasındaki farkı henüz ayırt edemediği görülüyor. Bu sebepten dolayı 9 yaşında annesini kaybeder. Grando Fisher isimli bir hollowun yemi olan bir kız çocuğunun denize atladığını görerek ona yardım etmeye çalışmıştır. Annesi Masaki'de Grando Fisher'in tuzağı olan bu yem nedeniyle, oğlunu kurtarmak için kendini feda etmiştir. İchigo bu olaydan sonra kendini sorumlu tutmuş ve büyük bir acı yaşamıştır.

İchigo ile annesi;İchigo'nun annesini kaybettiği an;İchigo'nun Ailesi (Masaki, İsshin, Yuzu ve Karin)İchigo'nun arkadaşları:

Arisawa Tatsuki: İchigo küçük yaşlarda, annesi Masaki'nin karate kursuna yazdırmak için getirdiği dojoda, Arisawa ile tanışmıştır. Aynı zamanda Karakura lisesinde de aynı sınıftadırlar. Arisawa kısa siyah saçları ve aynı zamanda da sert, güçlü, korumacı yapısıyla dikkati çeker. Karatede de siyah kuşak sahipidir. Ayrıca İchigo'nun da komşusudur.Sado Yasutora: İchigo'nun diğer bir arkadaşı da Sado Yasutora dır. Kendisi 15 yaşında olmasına rağmen epey güçlü, iri ve sağlam bir vücuda sahiptir. İchigo'nun en yakın arkadaşıdır. Orta okul günlerinde İchigo'yu serseri grupların elinden kurtarmasıyla arkadaşlıkları başlamıştır. Sado'nun sessiz ve sakin bir yapısı vardır. İchigo kendisine ayrıca "Chad" lakabını takmıştır ve kendisini bu şekilde çağırır.İnoue Orihime: İchigo kendisini ilk olarak işlettikleri Kurosaki Kliniği'nde görmüştür. Abisi ambulans ile bu kliniğe getirilmiş ve hayatını kaybetmiştir. Orihime turuncu saçları, güzel yüzü ve düzgün fiziği ile dikkati çeker. Karakter olarakta saf ve iyi yürekli bir yapıya sahiptir. Ayrıca İchigo'ya aşıktır.Kojima Mizuro ve Asano Keigo: Mizuro ve Keigo diğer arkadaşlarıdır. Keigo çok konuşan, komikmi komik bir karakterdir. Korkak bir yapısı vardır. Aktif ve çok hareketlidir. İchigo'nun arkadaşları arasında en komiğidir. Mizuro ise sakin ve beyefendi konuşması olan biridir. Kendisinden yaşça büyük kadınlarla takılır. İchigo'nun Keigo ve Mizuro ile tanışması, Sado ile birlikte Karakura Lisesine transfer olmasıyla başlamıştır.İshida Uryuu: Uryuu ile lisede tanışmışlardır. Kendisi bir Quincy olup, shinigamilerden nefret etmektedir. Gözlükleri, siyah saçları ve zekası ile dikkat çeker. Sınıfın en zekisidir. İchigo ile arasında başlayan Shinigami-Quincy rekabeti onların ileride çok iyi birer arkadaş olmalarını sağlamıştır.İchigo'nun hayatı tanıştığı shinigami olan Kuchiki Rukia sayesinde değişir. Evlerine saldıran bir hollowun ailesine zarar vermesi ve bu sebeple ailesini korumak isterken, hollow tarafından yaralanan Shinigami Kuchiki Rukia'dan güçlerini alarak, shinigamiliğe ilk adımını atmıştır. Bu sayede ailesine zarar veren hollowu öldürebilmiştir. Daha sonrasında da Rukia güçlerini kullanamadığı için, gücünü geri kazanana kadar geçici olarak shinigamilik görevini İchigo'nun üstlenmesini istemiştir. Fakat ilk başlarda bunu kabul etmeyen İchigo, hollowların insanlara yada insan ruhlarına saldırmalarına göz yumamadığı için, geçici shinigamilik görevini kabul etmiştir. Bu an itibariyle İchigo, geçici shinigamilik görevine başlamıştır.Kurosaki İchigo'nun Shinigami Güçleri:

1- Zanpakutou:

İlk Zanpakutousu: Rukia'dan aldığı shinigami güçleriyle, ilk zanpakutousu ortaya çıkmıştır. Bu zanpakutounun kabza korumalığı bulunur. Bıçak kısmı ise epey kalın ve boyu kadarda uzun bir görünüme sahiptir. Ayrıca kabza ucuna bağlanmış ip şeklinde bir kurdela bulunur. İlk çıkan zanpaktousunun kını da bulunmaktadır ve bir kemerle göğüs kısmından tutturulmuştur.Shinigami Güçlerini Keşfedişiyle Gerçek Zanpakutousunun Ortaya Çıkışı: İchigo, Kuchiki Rukia'dan aldığı shinigami güçlerini, ruhunun zincir bağlantısı ve ruh uykusu denilen bölümleri, Kuchiki Byakuya tarafından yok edildiği için kaybetmiştir. Yani hiç bir gücü olmayan normal bir insan ruhuna dönüşmüştür. Sonrasında Urahara sayesinde, 3 aşamalı bir eğitimden geçerek, kendi shinigami güçlerini uyandırabilmiştir. Tabi bu keşfediş sırasında hollow gücüde etki ettiğinden, yüzünde hollow maskesi ve shinigami giysileriyle bir vizard olarak yeniden doğmuştur. Tabi her iki gücün etki etmesinin en önemli nedenide Rukia'nın içinde bulunan Hougyoku sayesinde olmuştur. Urahara ile yaptığı antrenman sırasında da gerçek zanpakutousu, adını söylemesiyle ortaya çıkmıştır. Zanpaktousunun adı Zangetsu'dur.

İchigo'nun iç dünyası ve Shinigami güçlerini keşfedişi;Zanpakutousu;Zangetsu(斬月, Moon cutter, Ay Kesici): Zangetsu ruh görünüşü olarak; orta yaşlarda, uzun ve kahverengi saçları, hafif sakalı ile ciddi bakışları olan birisine benzer. Ayrıca üzerinde siyah renkte uzun bir pelerini ve bu pelerininin boyun kısmından taşan, beyaz renkli yakaları görünür. Yüzündeki gözlükleri sayesinede epey karizmatik bir havası vardır. Ayrıca kendine olan güveni, ciddi tavırları, bilge konuşmaları ve İchigo'nun gücünü artırması için, yaptığı sıradışı sınavları ile de dikkati çekmektedir. İchigo kendisine, "Zangetsu Ossan(斬月のオッサン , İhtiyar Zangetsu)" diye hitap etmektedir. Zangetsu'ya aynı zamanda siyah elbiseli adamda(黒衣の男, kokui no otoko) denmektedir.Zangetsu; zanpakutou görünüşü olarak ise, kabza bölümü korumasız ve beyaz bir bez ile sargılıdır. Bıçak kısmının ise dip tarafı kalın olup, uç tarafa doğru incelir. Bıçak kısmının rengi ise, sırt kısmı siyah ve alt kısım ise gümüş renktedir. Zangetsu'nun şekli kasap bıçağını andırır ve İchigo'nun boyu kadar da uzunluğa(1.75 m) sahiptir. Kını olmayan bir zanpaktoudur. Fakat kabzasını saran uzun bez parçası, dövüşmediği zamanlarda zanpaktousunu kaplayıp, bir nevi kın görevi üstlenmektedir.Zanpaktousunun Gücü ve Özellikleri:

Zanpaktouların bilinen iki salınım evresi vardır. Shikai(始解, Initial Release: İlk salınım) ve Bankai(卍解, Final Release: Son salınım).

Shikai(始解,İlk salınım): Zanpakutounun İlk salınım evresidir. Shikai evresine zanpakutounun adının bilinmesi durumunda geçiş yapılabilir. Bunun içinde zanpakutou ruhuyla iletişim kurulması şarttır. Shikai formuna geçiş için, zanpakutounun adı söylenmelidir. Tabi bu geçiş sırasında isminden önce bir komutta kullanılabilir (Örn: Hoero Zabimaru - Kükre Zabimaru gibi) Tabi bankai seviyesine erişmiş olanların, herhangi bir komut yada isim söylemeden shikai evresine geçmeside mümkündür. İchigo zanpakutousunun adını ilk olarak öğrendiğinde, shikai formunu almıştır. Sonrasında ise sürekli zanpakutousu shikai evresinde kalmıştır. Nedeni de kontrol edemediği muazzam reiatsusudur. Bu nedenle zanpakutousunu mühürleyememektedir(Zaraki Kenpachi gibi).
Shikai'sinin Özel Yetenekleri: Shikai evresinde özel yetenek olarak kullanabildiği bir tek Getsuga Tenshou'su vardır. Birde özel yetenek dışında, kabza kısmında bulunan uzun bez parçası ile zanpakutousunu fırlatabilmektedir. Bu tekniği ilk olarak, İchigo'nun iç hollowu kullanmıştır. İchigo, Zaraki Kenpachi ile olan dövüşü sırasında, kendi iç dünyasında hollowu ile karşılaştığında bu tekniği görmüş ve öğrenmiştir.

Getsuga Tenshou(月牙天衝, Moon Fang Heaven-Piercer, Göğü Parçalayan Ay Pençesi): Bu teknik; Zangetsu'nun, İchigo'nun reiatsusunu emerek, keskin yüzeyinden hilal ay biçimindeki ruh gücünü fırlatmasıyla oluşmaktadır. Bu ruh gücünün yarattığı basınç, önündeki herşeyi bir pençe misali parçalamaktadır. Bu gücünü, Shinigami güçlerini yeniden kazandıktan sonra, Urahara ile yaptığı antreman sırasında ilk defa istem dışı olarak kullanmıştır. Bu teknik yerde epey derin bir yarık oluşturmuştur. Bu tekniğin adını, Zangetsu ile yaptığı bankaiye ulaşma antrenmanında, Zangetsu kendisine söylemiştir. Ayrıca Zangetsu; bu teknik sırasında çıkan gücün, bu tekniğin adını söylemekle yada söylememekle farklı olacağını belirtmiştir. Yani adını söyleyerek yapılan bu teknik daha güçlü olmaktadır. İchigo bu tekniğin ismini öğrendikten sonra, bilinçli olarak ilk defa Byakuya ile olan dövüşü sırasında kullanmıştır.

Bankai(卍解,Son salınım): Zanpakutouların 2. ve son salınım evresidir. Bir kişinin shikaiye ulaşabilmesi için zanpaktousuyla letişim kurması gerekir. Fakat bir shinigaminin bankai seviyesine ulaşması, zanpakutou ruhunun maddeleşmesini sağlamak ve onu mağlup etmesiyle(kendine itaat ettirmesiyle) mümkün olmaktadır. Bankai evresinde, Shikai evresine göre 5 ila 10 kat arasında ruh gücünde artış olmaktadır. En yetenekli shinigaminin bile, iyi bir antrenmanla bu seviyeye ulaşması, en az 10 yılını almaktadır(Yoruichi'nin söyledikleri). İchigo bankai seviyesine, Urahara Kisuke'nın üretmiş olduğu bir icat sayesinde, 3 günden daha kısa bir süre içersinde ulaşmıştır. Bu icat bir kukla mankene benzer. Bu kukla mankene zanpakutouyu saplayınca, zanpakutou ruhunun zorla maddeleştirilmesini sağlar. İchigo bu sayede zanpakutousunu maddeleştirebilmiştir. Sonrasında Zangetsu ile yaptığı sıradışı antrenman sayesinde onu yenerek, kendine itaat ettirmeyi başarmış ve bu sayede bankaiye ulaşabilmiştir.

İchigo ve Zangetsu (Bankai'ye ulaşma antremanında);İchigo'nun Bankai formu: Tensa Zangetsu(天鎖斬月, Heavenly Chain Moon Cutter, Gök Zincirli Ay Kesici): Bankai evresindeki yeni zanpaktounun adıdır. Tensa Zangetsu, bankai gücünün tek bir zanpaktouya sıkıştırılmış, yani yoğunlaşmış bir halidir. Bu yeni zanpakutounun, kabza koruması ve kabza ucunda kısa siyah renkte bir zincir bulunur. Bıçak kısmı ise uzun ve parlak siyah renktedir. İchigo'nun bankai evresinde üzerindeki shinigami elbisesi de farklılaşıp, uzun ve pelerinli bir yapıya bürünür. Bu elbise, Zangetsu'nun üzerindeki siyah pelerine benzer.Tensa Zangetsu'nun Ruh görünüşü: Bankai formundaki ismi olan tensa zangetsu ruh görünüşü olarakta değişim yaşamıştır. Tensa Zangetsu, Zangetsu'nun askine daha gençtir. Daha doğrusu Zangetsu'nun genç hali denebilir. Neden bankai formunda gençleştiği şu an için net olarak bilinmiyor. Tensa zangetsu ilk kez kapşonlu ve yine uzun pelerinli siyah elbisesi ile görünür. Elinde Tensa Zangetsu'yu tutmaktadır. Saçları daha kısa ve yine dalgalıdır. Zangetsu'nun taktığı gözlükleri yoktur. Zangetsu'ya nazaran daha sert ve itaatkar olmayan bir yapıya sahiptir. Tensa Zangetsu'nun da, Zangetsu gibi ciddi ve bilge yapısı değişmemiştir.

Tensa Zangetsu;Bankaisinin Gücü ve Yetenekleri:

Ultra Yüksek Hız: Bankaide, ultra yüksek hızda dövüşebilme yeteneği kazanır. Bankaisinin en önemli yeteneğidir. Bu bankai formunda kazandığı yüksek hızını ilk olarak Kuchiki Byakuya ile olan dövüşü sırasında kullanmıştır. Byakuya bile onun bu hızına, ne kendisi ne de Senbonzakura'sıyla yetişebilmiştir. Bu yüksek hızı sayesinde, Byakuya'nın Senbonzakura ile etrafını sararak yaptığı saldırıyı, yani milyonlarca bıçağın hepsini birden savuşturmuştur.Getsuga Tenshou: Shikai formundaki Getsuga Tenshou'nun farklılaşmış hali olan, daha yoğun, siyah renkli ve yine hilal ay biçimindeki ruh gücünü fırlatmasıyla oluşur. Buna Kuroi Getsuga(黒月牙; "Black Moon Fang", Kara Ay Pençesi) da denir. Bu tekniği ilk kullanan, İchigo'nun Byakuya ile dövüşünde ortaya çıkan, Hollow İchigo olmuştur. Kuroi Getsuga farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Bu farklı teknik, Getsuga'nun rakibi ile dövüşürken yakınından
kullanılması ile yapılır. Etkisi çok daha yıkıcı olmaktadır. Ayrıca Kuroi Getsuga'yı Tensa zangetsu'nun içinde biriktirerek yapılan kılıç saldırıları da, Tensa Zangetsu'nun gücünü ve keskinliğini artırmaktadır.Güç(Kuvvet): Bu formda gücünde artış söz konusudur. Bankaide ortaya çıkan reiatsu, kuvvetini de artırmıştır. 10 numaralı espadanın yumruğunu tensa zangetsu ile hiç zorlanmadan durdurmuştur.Ruh Gücü(Reiatsu): Haliyle bankai ile gelen bir reiatsu artışı söz konusu olmaktadır. Bu reiatsunun rengi ilk başlarda mavi(yada mangada sarı) iken sonraları hollow reiatsusu nedeniyle siyah ve koyu bir renk alır. Byakuya ile olan dövüşü sırasında ilk kez bankai açtığında müthiş bir reiatsu patlaması olmuştur.2- Reiatsu(霊圧, Ruh Gücü):

İchigo'nun Shinigami reiatsusu artan bir yapıdadır. Yaptığı dövüşler, bu reiatsu seviyesinin artmasına neden olmuştur. Özellikle Abarai Renji ile Soul Society'de yaptığı dövüşte, kararlılığını ve dövüşme isteğini topladığında reiatsusunda bir artış meydana gelmiştir. Sonrasında, Kenpachi ile yaptığı dövüşte, Zangetsu sayesinde reiatsusunda bir artış olmuştur. Bu sayede Kenpachi'nin göğüsünde açtığı derin kesik bile kapanmış ve kanaması durmuştur. Ayrıca Ukitake Jyuushirou'nun söylediği sözler vardır. Bankai'ye bile daha ulaşamamış biri için kaptan seviyesinde demiştir. Bankai'ye ulaşamadığı dönemde bile reiatsusu kaptan seviyesindeydi. Bankaiye ulaştığı sırada reiatsusu daha da artmıştır. Son olarak, Ulquiorra ile yaptığı 2. dövüşünden sonra 2 kaptan gücünde bir reiatsuya sahip olmuştur. Şu anda Kaptan seviyesinden bile fazla reiatsuya sahiptir. Unohana'nın söylediği sözler bunu doğrulamaktadır. Tabi İchigo'nun reiatsusundaki artışlar, içgüdülerine cevap verdiği ve kararlı konuma geldiği dönemlerde daha da artmaktadır. Hatta gözlerinde mavi renkli bir parıldama olmaktadır.

3- Shunpo(瞬歩, Flaş Adımlar):

Shinigamilerin kullandığı bir tekniktir. Bir noktadan diğeri bir noktaya daha hızlı hareket edebilmeyi sağlar. İchigo bu tekniği Sihouin Yoruichi vasıtasıyla öğrenmiştir. Bu sayede Byakuya ile olan dövüşünde shikai halinde bile, onun hızına denk dövüşebilmiştir.

4- Kidou(鬼道, Şeytan büyüsü):

İchigo kidou bilmemekte ve kullanamamaktadır.


İchigo'nun Hollow Güçleri:

İchigo, Urahara sayesinde yeniden shinigami güçlerini kazandığında, kendisine iki güç birden etki etti. Biri shinigami gücü diğeride hollow gücü idi. Bu nedenle İchigo bir vizard olarak doğmuş oldu. Tabi öncesinde Hougyoku'dan etkilenmeside söz konusudur.Hollow İchigo(İç hollow):

Karakteristik özellikleri:

Dış görünüş olarak İchigo'ya benzer. Fakat ten rengi, saç rengi ve shinigami elbisesi de beyaz renktedir. Göz yuvarlağı siyah, göz bebeği ise sarı renktedir. Karakter yapısı olarakta, son derece çılgın ve vahşi bir yapıya sahiptir. Dövüş yeteneği, güç, zeka, algılama ve içgüdü olarakta, İchigo'dan çok daha ileri bir seviyede olduğu anlaşılmaktadır. Hollow İchigo'nun amacı, İchigo'nun ruhunu ele geçirmek ve onun gücüne sahip olmaktır.Hollow İchigo'nun ilk Ortaya Çıkışı: İchigo; Kenpachi ile yaptığı dövüş sırasında, kendi iç dünyasına Zangetsu tarafından götürülmesiyle, ilk olarak orada Hollow İchigo ile karşılaşır. Zangetsu, İchigo'yu kendisini hak edip etmeme konusunda sınava tabi tutmuştur. Ayrıca bu sınavda "rakibin kendin" demiştir. Aslında rakibi iç hollowudur. Ayrıca ilk defa burada Hollow İchigo'nun Zangetsu'nun bir parçası olduğu anlaşılmaktadır.

Hollow İchigo'nun Zangetsu'yu ele geçirdikten sonraki hali: Vizardlar, İchigo'nun hollowunu kontrol etmesi için, onu bayıltarak iç dünyasında hollowu ile dövüşmesini sağlamışlardır. Burada Hollow İchigo'nun Zangetsu'yu ele geçirdiği ve onu bir parçası yaptığı anlaşılmaktadır. Bunun nedeni de; hollowunun gücünün artmış olması ve Zangetsu'dan daha güçlü olarak, ona hükmetme hakkı kazanmasıdır.Hollow İchigo'nun Son görünüşü: İchigo'nun kendisini kontrol etmesinin ardından iç dünyasında kaybolan Hollow İchigo, Tensa Zangetsu'nun İchigo'nun göğüsünü delerek onu dışarı çıkarması neticesinde yeniden görünmüştür. Yeni hali İchigo'nun son hollow dönüşümüne benzemektedir. Hollow maskesindek beyaz kısımlar siyak renkte siyah olan kısımlarda beyaz renktedir. Ellerindek ve Göğüsünden boyun kısmına kadar uzanan püskülümsü yapılarında rengi siyah renktedir.Hollow İchigo'nun Gücü ve Yetenekleri:

Hollow İchigo'nun Zanpaktousu:

Shikai: Hollow İchigo'nun elindeki Zangetsu, zanpaktou görünüşü olarak bıçak kısmının sırt bölümü gümüş renkte, alt bölümü ise siyah renktedir. Kabza kısmındaki beyaz sargılarında siyah renkli olduğu görülür. Yani İchigo'nun sahip olduğu Zangetsu'nun renk olarak tam bir zıddı olmuştur. Keza üzerlerindeki shinigami elbiselerindeki siyah ve beyaz renklerinde, birbirinin zıddı olmuştur. Bu formda Getsuga Tensho kullanmamıştır. Bu nedenle gücünü bilmiyoruz.Bankai(Beyaz Tensa Zangetsu): İchigo ile yaptıkları içsel dövüşte Hollow İchigo ve İchigo, bankai formlarına geçiş yapmışlardır. Bankai formlarıda yine birbirinin tamamen zıddıdır. Hollow İchigo'nun elindeki Tensa Zangetsu, beyaz renkli olarak görünür. Keza Hollow İchigo'nun üzerindeki elbislerde yine beyaz renklidir. Yani İchigo'nun siyah renkte olan bankai elbisesi beyaz renktedir, beyaz renkte olan kısımlarıda siyah renktedir.Getsuga Tenshou: İchigo'nun bankai formunda kulandığı Getsuga Tenshou'su siyah renkli iken, Hollow İchigo'nun Getsuga Tenshou'su ise beyaz renklidir. Hollow İchigo içsel dövüşte, Getsuga Tenshou'yu İchigo gibi uzaktan fırlatarak değil, İchigo'nun dibinden serbest bırakmıştır. Böylece yıkıcı gücünü artırmıştır. Ayrıca bu tekniği İchigo ilk olarak iç hollowundan görmüş ve öğrenmiştir.Hız: Shikai ve Bankaideki hızı İchigo'dan daha ileridedir.

Güç(Kuvvet): İchigo'dan biraz daha güçlü olduğu görülüyor. Bankai formundayken tek eliyle İchigo'yu kafasından yaklayıp fırlatabilmiştir.Dayanıklılık: Sert bir derisinin olduğu görünüyor. İchigo'nun fırlattığı getsuga'yı tek eliyle ikiye ayırmıştır.
İchigo'nun Hollow dönüşümleri:

İlk Hollow dönüşümü:

Yüzünde hollow maskesi oluşmaya başlamıştır. Yavaş yavaş bu maskenin yüzünde kapladığı alan artar. Tabi bu halinde kontrol iç hollowundadır. Bu maskenin alın kısmının sol tarafında ve sol gözün altında kırmızı çizgiler mevcuttur. Bu form ilk olarak İchigo'nun Byakuya ile yaptığı dövüşte ortaya çıkmıştır. Bankai formunda bulunan İchigo, giderek
bankaisinin ruh gücünden silinmiştir. Bu nedenle hareketsiz konumda kalan İchigo, Byakuya tarafından öldürülmek üzereyken, "senin ölmen benim içinde sıkıntı oluşturur" diyen hollow İchigo tarafından kontrol edilmiştir. Hollow İchigo'nun kontrolünde bankai gücü kullanılmıştır.Gücü ve Yetenekleri:

Getsuga Tenshou: İlk kez Hollow İchigo tarafından Byakuya ile yaptığı dövüşte kullanılmıştır. Kullandığı getsuga girdap biçiminde hareket etmektedir.Hız: Bu formdaki hızı İchigo'nun bankaiye ilk ulaştığı andaki gibi çok hızlıdır.

Güç: Gücünde bir artış söz konusudur. Sol eliyle Byakuya'nın Senbonzakura'sını tutmuş ve parçalamaştır.
İkinci Hollow Dönüşümü:

Bu form büyük oranda tamamlanmış bir formdur. Şekil olarak insansı bir kertenkeleye benzer. Yani arka tarafında bir kuyruk belirmiştir. Derisi beyaz renkte, bacaklarında kollarında ve kuyruk ucunda ise kırmızı çizgiler bulunur. Omuz kısımlarında da dikensi yapılar bulunur. Ayrıca yüzündeki Hollow maskesinin yine sol alın kısmında ve sol göz
altında kırmızı çizgilerde bulunur.Gücü ve Yetenekleri:

1- Yüksek Hızda Yenilenme: Bu formdayken çok yüksek hızda kendini yenileyebilmektedir. Muguruma Kensei'nin zanpakutousu ile omuzunda açtığı bir kesiği bile saniyeler içinde yenileyebilmiştir. (Resimde görülmektedir.)Daha sonra Kensei, zanpaktousuyla yaptığı kidou benzeri bir saldırı ile, Hollow İchigo'nun sol kolunu koparmıştır(Bu kısım animede yaralanma olarak gösterilmektedir). Bu kolunun koptuğu yerden ağzı ve dişleri olan, yaratığa benzeyen bir canavar çıkarak, sol kolunu yüksek hızda yenilemiş ve ayrıcada Kensei'ye doğru da saldırmıştır. Bu olay hollow formun çok yüksek hızda kendini yenileyebildiğini göstermektedir. (Spoiler içindeki resimlerden bu yenilenmeyi görebilirsiniz.)

Spoiler:


2- Cero: Bu formdayken, sol elinden parmak uçlarını birleştirerek bir cero oluşturmuştur. Bu ceronun gücü bilinmiyor. Sadece ortaya çıkardığı reiatsu nedeniyle vizardlardan biri olan Aikawa Love, hollow maskesini takmaya hazırlanmıştır. Bu nedenle güçlü bir cero olduğu anlaşılıyor.3- Dayanıklılık(Hierro, Çelik ten): Bu formda epey kalın bir hierroya sahiptir. Fakat bu hierronun sertliği bilinmemektedir.

4- Hız: Bu formdaki hızı bilinmiyor.

5- Reiatsu(Ruh Gücü): Bu tam formdaki reiatsusunun büyüklüğü net olarak bilinmiyor. Fakat sağ elinde tuttuğu Tensa Zangetsu'dan taşan getsuga, epey yüksek miktarda reiatsuya sahip olduğunu gösteriyor. Ki Tensa Zangetsu ile, Aikawa Love'a yaptığı bir saldırıyı ıskalamasına rağmen, zanpakutouda biriken getsuga nedeniyle, Love'ın vücüdunda bir kesik oluşmuştur. Burdan hareketle bu formdaki reiatsunun epey yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Son hollow dönüşümü yada tamamlanmış hollow dönüşümü:
Bu ortaya çıkan yeni hollow formu, daha öncekinin evrimleşmiş ve tamamlanmış bir formudur. Ulquiorra'nın Cero Oscuras ile göğüsünde kocaman bir delik açması sonucunda yere yığılan İchigo, Orihime'nin çığlıklarına ve yardım isteğine tepki vererek, onu koruma isteğiyle ve bilinçsizce bu formuna dönüşmüştür. Bu formun en belirgin özellikleri insan boyutunda olması (Vasto Lorde tanımına uymaktadır), baş kısmında bulunan 2 adet boynuzu ve saçının uzun olmasıdır. Onun dışında diğer en belirgin özellikleri, hollow maskesindeki çizgilerdir. Bu çizgiler eski hollow formuna göre değişmiş haldedir. Bu çizgiler başının üst kısmından başlayarak 2 adet kalın çizgiden oluşur. Baş kısmından ikiye ayrılarak göz hizasında iki adet şerit şeklinde aşağıya iner ve hollow deliğinde birleşirler. Ayrıca hollow deliğinden çıkan 4 adet çizgi daha bulunur. 2 adet sol taraftan 2 adette sağ taraftan, simetrik şekilde omuz kısmına doğru uzanan kalın çizgiler bulunur. Bu çizgilerin aynısı simetrik olarak sırt tarafındaki hollow deliğinden de çıkmaktadırlar. Ayrıca her iki kolunun bilek kısımlarında ve boyun kısmında kırmızı renkli püsküllü çıkıntılar da bulunur. Ayrıca da bankai ile değişen shinigami elbisesininde parçalanmamış kısımları da görülmektedir.

Son Hollow Dönüşümünün Özellikleri:

1- Telekinezi: Bu hollow formundayken sağ elini açarak, kendisinden uzakta olan Tensa Zangetsu'yu eline çağırabilmiştir. Bu yetenek düşünce gücü ile cisimleri kontrol yeteneği olarak addedilmiştir. Tabi burası kesin değildir. İchigo'nun hollow tarafı ile zanpaktou'nun bir bütün olduklarınıda düşünürsek, bu çağırmanın gerçekleşebilmesi mümkündür. Bu nedenle Tensa Zangetsu'yu eline çağırması düşünce gücü ile kontrol şeklinde(kesin olmamakla birlikte) açıklanabilir.2- Cero: Bu formda, boynuzlarının ucundan kırmızı renkte normal bir cero kullanabilmektedir. Cero'nun gücü Ulquiorra'nın kullandığı en güçlü cero olan Cero Oscuras (siyah cero)'tan bile güçlüdür ve onu dağıtabilmiştir. Yarattığı etki alanı, neredeyse Las Noches büyüklüğündedir. 2. dirilişi(resurrecion) yapmış olan Ulquiorra'nın bile, vücüdunun yarısını yok etmiştir.

İlk kullandığı cero ve sonrası;

İkinci cero'yu kullanması ve etkisi;

3- Güç(Kuvvet): Bu yeni hollow formundaki kuvvetinde muazzam bir artış görünüyor. 2. dirilişi yapmasıyla son derece sertleşen bir deriye sahip Ulquiorra'nın, sol kolunu hiç zorlanmadan tek eliyle koparmıştır. Bu noktadan anlaşıldığı gibi gücü yani kuvveti, muazzam bir seviyeye ulaşmıştır.4- Dayanıklılık(Hierrosu): Bu formundaki derisinin sertliği yada dayanıklılığı çok üst seviyededir. Ulquiorra'nın en güçlü saldırısı olan "Lanza Del Ralampago" saldırısını bile tek eliyle durdurmuş ve parçalamıştır. Ulquiorra'nın en güçlü saldırısnın yarattığı etki göz önünde bulundurulur ve bu saldırının hollow formuna zarar vermediği düşünülürse, muazzam sertliğe sahip bir hierrosu olduğu anlaşılmaktadır.5- Hız: Bu formda hız olarak sonido kullanmıştır.

Sonido: İlk defa bu tamamlanmış formunda sonido kullanmıştır. Müthiş derecede hızlı bir sonido'ya sahip olmuştur. Ulquiorra bile rakibinin sonido kullanmasına şaşırmış ve bu hızdaki sonido'yu takip edememiştir. Daha doğrusu peskis denilen arrancar radarı ile bile takip edememiştir. Sonidosu çok üst seviyededir.Ayrıca bu formdaki reflekesleride epey gelişmiştir. Ulquiorra'nın kullandığı Lanza Del Ralampago saldırısını ani bir refleksle savuşturabilmiştir. Tabi Ulquiorra'nın da bu saldırısını iyi kontrol edemediği bilinmektedir.6- Ruh Gücü(Reiatsu): Bu formdaki reiatsusu inanılmaz seviyededir. Bu formunda bir hollow gibi bağırması ile reiatsusunun fazlalığı anlaşılıyor. Ayrıca Tensa Zangetsu'yu sadece basit bir şekilde savurmasıyla yerin parçalanması (Aslında Las Noches'in çatısı), hızındaki artış ve cerosunun yarattığı etki göz önüne alınırsa, bu formda muaazzam büyüklükte bir ruh gücüne sahiptir.7- Yüksek Hızda Kendini Yenileme: İchigo yüzündeki maskesinin parçalanması ile normal haline dönmüştür ve Ulquiorra'nın Cero Oscuras ile göğüsünde açtığı kocaman delik saniyeler içersinde kapanmıştır. Bu formunda çok yüksek hızda yenilenmenin olduğu görülmektedir.
Vizard İchigo'nun Yetenekleri ve Hollow Maskenin Gelişimi:

Vizardlar sayesinde kendi iç dünyasına giderek, hollowu ile yaptığı dövüşü kazanan İchigo, bu sayede hollow gücünü baskılayıp, onu kontrol etmeyi öğrenmiştir. Bu gücünü de hollow maskesini yüzüne takmasıyla kullanabilmektedir. Bu maskeyi ilk başlarda 1 aylık çalışma neticesinde, sadece 11 saniye kadar tutabilmiştir. Fakat Hueco Mundo'da
yaptığı dövüşler, hollow maskesini kullanma süresini ve gücünü artırmıştır. İchigo hollow gücünü bankai gücü ile birlikte kullanmaktadır.

Bankai ve Birincil Hollow Maskeli İchigo:

İlk olarak kullandığı maskenin şekli resimdeki gibidir. Maskesi üzerindeki çizgiler sol alın kısmında 4 adet, gözün altında 2 adet, sol çene kısmında ise 3 adet çizgi bulunur. Bu çizgiler mangada siyah renkte, animede ise kırmızı renkte tasvir edilmiştir.Bu kullandığı maskenin Grimmjow ve Ulquiorra ile yaptığı karşılaşmalarda farklılaştığı görünüyor. Sol göz altında beliren 2 çizginin arttığı ve 3 adet olduğu görülüyor.

Grimmjow ile yaptığı dövüş sırasında;Ulquiorra ile yapacağı 2. dövüşünden önceki hali;Yetenekleri ve Gücü:

Hız: Bankai formunda hollow maskesini takmasıyla hızında artış söz konusudur. Bankai formuna göre çok daha hızlı olmaktadır. Bankai formunda hızına yetişemediği espadalar ile başa baş mücadele edebilimştir. Bu hız artışının sebebi, hollow dönüşümü(maske) nedeniyle artan reiatsusudur.

Güç: Kuvvet olarakta bankai formuna göre epey bir artış söz konusudur. Bankai formuyla güç bakımından baş edemediği rakiplerini maskeli formuyla zorlamış ve yenebilmiştir.

Reiatsu: Hollow maskesini taktıktan sonra, etrafında koyu bir reiatsu ortaya çıkar. Reiatsusu epey artar. Hatta bu seviyedeki reiatsusu için Harribel'in söylediği "bir insanın bu kadar reiatsusu ve böyle yoğun bir şeytani aurası olduğuna inanmak güç" şeklindeki lafları, İchigo'nun bu seviyedeki reiatsunun epey yüksek olduğu ve espada düzeyinde olduğunu gösterir.Getsuga Tenshou: Bu formdaki Getsuga çok daha güçlüdür. Artan reiatsu ile Zangetsu'nun yüzeyinden daha büyük miktarda ruh gücü fırlatılır. Ulquiorra ile yaptığı ilk dövüşünde, bir getsuga kullanmıştır. Bu Getsuga'yı Ulquiorra iki eliyle bile durduramamış ve üzerindeki giysiler parçalanmıştır. Keza yine Grimmjow ile yaptığı ilk
hollow maskeli haliyle getsuga kullanmış ve bankaide kullandığı getsugaya nazaran daha yıkıcı bir etki oluşmuştur. Bu formdaki Getsuga Tenshou'nun yarattığı basınç ve yıkıcı etkisi daha da artmıştır.

Grimmjow'a karşı kullandığı getsuga tenshou ve etkisi;Ulquiorra'ya karşı kullandığı getsuga tenshou ve etkisi;Grimmjow'un ve Ulquiorra'nın salınım formlarında getsuganın hiç zarar vermediğide bir gerçektir.

Dayanıklılık: Bu seviyedeki dayanıklılığı artmıştır. Grimmjow ve Ulquiorra ile Hueco Mundo'da yaptığı dövüşlerde bir çok darbe almasına rağmen dövüşe devam edebilmiştir.

İkincil Hollow Maskeli Formu:

Maskedeki bu değişim, Ulquiorra ile yaptığı 2. dövüşünde büründüğü hollow formu nedeniyle oluşmuştur. Bu maskeli formunu ilk defa, espada Yammy Riyalgo karşısında kullanmıştır. Yeni hollow maskesindeki çizgiler, son hollow formunda yüzünde bulunan çizgilere benzemektedir. İchigo bu yeni hollow maskesini çok kısa süreli kullanabilmektedir.Gücü ve Yetenekleri:

Hız: Bu maskesi ile hızındaki değişim yada gelişim bilinmiyor. Fakat artığı söylenebilir.

Güç: 2. maskesi ile İchigo'nun kuvveti şu an bilinmiyor. Fakat burda da gelişen maskeden dolayı bir artış söz konusu olmalıdır.

Reiatsu: Bu halindeki reiatsu miktarı net bilinmemektedir. Fakat artığını söyleyebiliriz.

Getsuga Tenshou: Bu formda Getsuga Tenshou'yu ilk olarak espada Yammy Riyalgo üzerinde kullanmıştır. Diriliş formundaki dev Yammy Riyalgo'yu yere yapıştırmıştır. Getsuga'nın yaratığı basınç kuvveti epey artmıştır. Fakat Yammy'de sadece ufak bir kesik oluşturmuştur. İkinci kez Getsuga Tenshou'yu Aizen ile karşılaşmasında kullanmıştır. Aizen'nin dikkatinin dağılması neticesinde yakından bir getsuga fırlatabilmiştir.

Yammy'e karşı kullandığı getsuga ve etkisi;Aizen'e karşı kullandığı getsuga ve etkisi;Hollow Maskenin Değişimi Sonrasındaki Görünümleri:

Spoiler:


Tensa Zangetsu ve Hollow İchigo'nun Birleşik Formu:

İchigo'nun son olarak iç dünyasında nihai getsuga Tenshou'yu örenmek için 2000 saatlik(ayrık dünya sayesinde) çetin bir sınav içine girmiştir. Shinigami gücü olan Zangetsu ve hollow güçlerinin bir bütün olduğu gerçeği net bir biçimde karşısına çıkmıştır. Tensa Zangetsu'nun İchigo'nun umutsuzluğa düşmesinden sikayetçi olması nedeniyle onun göğüsünü delerek hollowunu dışarıya çıkarmıştır. Sonraki süreçte Tensa Zangetsu ve Hollow İchigo(son formu) birleşerek yeni formunu almış ve İchigo'ya karşı birlikte saldırmışlardır.

Spoiler:*********************** ayhi ************************


Forever Bleach ŞıkSpoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
13 Ağu 2010 22:16, Değiştirme: 16 Ağu 2010 16:48 (Toplamda 3 kere)
Bu mesaja teşekkür edenler (10 kişi): Monkey D. Garp, eminmetehan, Gama_Sennin, vizy, Hell's Butterfly, Gece, Crimson_Butterfly, cleric, Zerinda, Hellworld

cleric
Mangaka
MangakaYaş: 31
Kayıt: 06 Nis 2009
Mesajlar: 3,133
Favori Anime & Manga: Bleach
Cinsiyet: Erkek
Nerden: 8. division center
Teşekkür: 1016

Durumu: Çevrimdışı

cleric
Mangaka
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
Tebrik ederim önceki çalışmanıda görmüştüm zaten bu dahada detaylı olmuş daha doğrusu daha iyisi olamazdı xD bazılarının 1 2 paragraflık tanıtımlarına kapak olucak cinsten olmuş...

Cidden çok büyük azim ve sabır gerektiren bir çalışma biraz okuyayım dedimde yok bir günde okuncak cinsten bir yazı değil ama okuyacağım büyük ihtimal bayada bilmediğim şeyler görürüm gözden kaçmış bu arada biraz zor olucak ama bazı karakterleride istek olarak tanıtım yapıyormusun ? xD Ki kimse İchigo kadar uzun olmaz adam baş karakter zaten ..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
13 Ağu 2010 22:51
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): XxUlquiorraxX

ayhi
Forum ModeratorYaş: 41
Kayıt: 23 Arl 2009
Mesajlar: 1,177
Favori Anime & Manga: Bleach & Bleach
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İstanbul (Belkide Soul Society)
Teşekkür: 687

Durumu: Çevrimdışı

ayhi
Forum Moderator
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
Sağol ^^cleric^^. Tanıtımla ilgilide yorum yaptığın içinde ayrıca teşekkür ederim. Neyseki yaşanan kirlilik düzeltildi. Tanıtım için emek harcıyoruz ve bazıları maalesef bunu anlayamayacak kadar ileri görüşlüler. Umarım bir daha böyle bir durum yaşanmaz.

Tanıtıma emek harcadım. Bana ait olan ve kendi hazırladığım bir tanıtımdır. Daha önce başka bir sitede bu tanıtımı yayınlamıştım. Tabi bu yeni eklediğim tanıtım güncellenmiş halidir. İchigo'nun tanıtımını hazırlarken epey bir terlemiştim. Beni delirten bir tanıtım oldu. İchigo dışında hazırladığım 4 tanıtım daha var. İstek alabilirim ama isimlere göre tercihte yapabilirim. Gülücük Dağıtıyor

Dediğin gibi tanıtımı okumak epey zamanını alır. Ama açıkları vardır mutlaka. Onlarıda zamanla sizlerinde yardımıyla düzeltirim.Forever Bleach ŞıkSpoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
13 Ağu 2010 23:36
cleric
Mangaka
MangakaYaş: 31
Kayıt: 06 Nis 2009
Mesajlar: 3,133
Favori Anime & Manga: Bleach
Cinsiyet: Erkek
Nerden: 8. division center
Teşekkür: 1016

Durumu: Çevrimdışı

cleric
Mangaka
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
İnşallah diyelim xD ..


Şöyle göz kararı bir bakınca sanki Zaraki dövüşünden hiç resim koymamışsın gibi geldi birden xD.Dediğin gibi o sitede okumuştum ama bu daha geniş olmuş tabi zaman farkıda var yeni olaylar vs. Bakalım diğer tanıtımlardada bu performansı göstericekmisin xD

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
13 Ağu 2010 23:46
eminteoman
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Yaş: 29
Kayıt: 09 Ağu 2010
Mesajlar: 52
Favori Anime & Manga: Bleach Death Note KissxSis
Cinsiyet: Erkek
Nerden: NeReYe...!!!
Teşekkür: 5

Durumu: Çevrimdışı

eminteoman
Otaku (Level 2)
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
ayhi yazmış:

Kan Grubu: A


Kan grubu bile var bunu nerden buldun yaw Çok Mutlu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
13 Ağu 2010 23:48
ayhi
Forum ModeratorYaş: 41
Kayıt: 23 Arl 2009
Mesajlar: 1,177
Favori Anime & Manga: Bleach & Bleach
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İstanbul (Belkide Soul Society)
Teşekkür: 687

Durumu: Çevrimdışı

ayhi
Forum Moderator
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
eminteoman yazmış:
ayhi yazmış:

Kan Grubu: A


Kan grubu bile var bunu nerden buldun yaw Çok Mutlu


Kubo'nun yayınladığı Bleach Character book a bakarsan sende bulabilirsin. Gülücük Dağıtıyor


^^cleric^^ yazmış:
İnşallah diyelim xD ..


Şöyle göz kararı bir bakınca sanki Zaraki dövüşünden hiç resim koymamışsın gibi geldi birden xD.Dediğin gibi o sitede okumuştum ama bu daha geniş olmuş tabi zaman farkıda var yeni olaylar vs. Bakalım diğer tanıtımlardada bu performansı göstericekmisin xD


İchigo'nun Kenpachi dövüşü ile ilgili İchigo hakkında yazabileceğim Ohigci vardı. İç dünyasında ilk kez hollowunu görmemiz. Bu önemliydi ve bunu görsel olarak eklemek istedim. Bilmiyorum belki Kenpachi dövüşü ile ilgilide birşeyler ekleyebilirim. Düşünücem bunu ^^cleric^^... Gülücük Dağıtıyor


Forever Bleach ŞıkSpoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
14 Ağu 2010 0:04
Zerinda
Mangaka
MangakaYaş: 26
Kayıt: 07 Tem 2010
Mesajlar: 1,904
Favori Anime & Manga: Psycho-Pass, Ergo Proxy, Darker Than Black.
Nerden: Mariana Trench
Teşekkür: 587

Durumu: Çevrimdışı

Zerinda
Mangaka
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
Ayhi harika olmuş cidden harika yani...
Abartmıyorum okuduğum en güzel karakter tanıtım şeysiydi.
Tabii Ichigo nedeniyle de öyle uzun oldu baş karakter ne de olsa ama bu çok emek isteyen çok zor bir şey. Ben wordde 3 sayfa tutan Byakuya tanıtımını zar zor yazarken sen bu kadar uzun şeyi nasıl yazdın yuh diyorum oha diyorum gönülden tebrik ediyorum.
Tek bir hata gözüme çarptı. Orada bir yerde "En yetenekli Shinigami bile en az 10 yılda BanKai'ye ulaşır." Yoruichi öyle dememişti. "BanKai'ye ulaşmak bazen 10 yılı bile bulabilir." demişti. Yani senin dediğine göre 10 yıldan çok çok daha fazla sürer, orjinaline göre ise 10 yılı pek geçmez.
Ama ufacık bir hata kusura bakma gözüme çarpıverdi işte. Şaşırmış Durumda
Cidden canı gönülden tebrik ediyorum gerçekten çok iyi olmuş. Başka tanıtımlarını da görmeyi çok isterim şahsen.
Örneğin bir Byakuya, bir Yoruichi'yi görmeyi çok isterim. Dil Çıkartıyor
Tekrar tebrikler cidden çok güzel olmuş. Hatta şu an kopyasını worde yapıştırıp bilgisayarıma kaydediyorum. Gülücük Dağıtıyor

Everyone is alone. Everyone is empty. People have no longer any need of others. You can always find a substitute for any talent. Any relationship can be replaced. I've grown sick of a world like that… - Shougo Makishima
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
14 Ağu 2010 0:28
Enel
Mangaka
MangakaYaş: 32
Kayıt: 09 Ağu 2010
Mesajlar: 1,133
Nerden: Paris
Teşekkür: 987

Durumu: Çevrimdışı

Enel
Mangaka
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
Süper olmuş. Bazı detaylara dikkat etmediğimi öğrendim böylece Gülücük Dağıtıyor Ayrıca ne kadar zamanını aldı hazırlamak?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
14 Ağu 2010 1:03
ayhi
Forum ModeratorYaş: 41
Kayıt: 23 Arl 2009
Mesajlar: 1,177
Favori Anime & Manga: Bleach & Bleach
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İstanbul (Belkide Soul Society)
Teşekkür: 687

Durumu: Çevrimdışı

ayhi
Forum Moderator
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
Zerinda yazmış:
Ayhi harika olmuş cidden harika yani...
Abartmıyorum okuduğum en güzel karakter tanıtım şeysiydi.
Tabii Ichigo nedeniyle de öyle uzun oldu baş karakter ne de olsa ama bu çok emek isteyen çok zor bir şey. Ben wordde 3 sayfa tutan Byakuya tanıtımını zar zor yazarken sen bu kadar uzun şeyi nasıl yazdın yuh diyorum oha diyorum gönülden tebrik ediyorum.
Tek bir hata gözüme çarptı. Orada bir yerde "En yetenekli Shinigami bile en az 10 yılda BanKai'ye ulaşır." Yoruichi öyle dememişti. "BanKai'ye ulaşmak bazen 10 yılı bile bulabilir." demişti. Yani senin dediğine göre 10 yıldan çok çok daha fazla sürer, orjinaline göre ise 10 yılı pek geçmez.
Ama ufacık bir hata kusura bakma gözüme çarpıverdi işte. Şaşırmış Durumda
Cidden canı gönülden tebrik ediyorum gerçekten çok iyi olmuş. Başka tanıtımlarını da görmeyi çok isterim şahsen.
Örneğin bir Byakuya, bir Yoruichi'yi görmeyi çok isterim. Dil Çıkartıyor
Tekrar tebrikler cidden çok güzel olmuş. Hatta şu an kopyasını worde yapıştırıp bilgisayarıma kaydediyorum. Gülücük Dağıtıyor


Beğenmene sevindim @Zerinda. Çok emek harcadım ve bunuda zevkle yaptım. Her ne kadar bazen oflasam ve puflasamda, Bleach sevgisi beni gaza getiren şeydi. Gülücük Dağıtıyor

Bankaiye ulaşma konusunda da istersen animeye ve mangaya yeniden bakabilirsin. Yoruichi'nin dedikleri benim yazdığıma benzer. Animenin 42. bölümüne yeniden bakabilirsin.

Bence sen istersen uzun bir tanıtım yazabilirsin. Yorumlarına bakıyorum. Sanki kendimi görür gibi oluyorum. Çok Mutlu Uzun yazıyorsun ve uzun yazılara hakim olmakta kolay bişey değildir. Sen 13 yaşında olmana rağmen cesaretle yazıyorsun. Bence istersen sende detaylı bir tanıtım hazırlayabilirsin.

Daha önce Rukia, Byakuya, Orihime ve Sado'nun tanıtımlarını yapmıştım. Bu sebeple Byakuya tanıtımı zaten hazırda var. Tabi sadece metin şeklinde var. Resimleri yeniden ayarlamam ve uploadlamam lazım. Haftaya Byakuya tanıtımınıda istiyorsan siteye eklerim. Yoruichi'yi de değerlendirmeye aldım. Gülücük Dağıtıyor

Faustvii yazmış:
Süper olmuş. Bazı detaylara dikkat etmediğimi öğrendim böylece Ayrıca ne kadar zamanını aldı hazırlamak?


Seninde beğendiğine sevindim Faustvii. Gülücük Dağıtıyor Daha önce başka bir site için bu tanıtımı hazırlamıştım. O dönemde bir haftamı almıştı hazırlamak. Şimdi ise sadece resimleri yeniden ayarlamam ve uploadlamam zamanımı aldı. Birazda güncelleme yaptım. Bu da yaklaşık olarak çok kasmadan 3 günümü almıştır. Gülücük Dağıtıyor


Forever Bleach ŞıkSpoiler:
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
14 Ağu 2010 1:23
Zerinda
Mangaka
MangakaYaş: 26
Kayıt: 07 Tem 2010
Mesajlar: 1,904
Favori Anime & Manga: Psycho-Pass, Ergo Proxy, Darker Than Black.
Nerden: Mariana Trench
Teşekkür: 587

Durumu: Çevrimdışı

Zerinda
Mangaka
Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım) Konu: Yanıt: Kurosaki Ichigo (Detaylı Tanıtım)
Alıntıyla Cevap Gönder
Bir tane Byakuya tanıtım denemesi gibi bir şey yaptım, bir kaç çift analizim de var tabii kısa uğraşılmamış ve anlık aslında uğraşsam yaparım da...
Şimdi İstabul'a gideceğim döndüğümde dershanem açılacak ve çalışmam gerekecek, sonra okullar, yani kader tanıtımla uğraşmam karşı. Madde
Ben de biraz üşengeç olunca tabii... Dil Çıkartıyor
Belki bir dahaki yaza... Dil Çıkartıyor

//Edit: Bu yorumumun üzerinden bir gün geçti ve Byakuya tantımı yazmaya başladım. Şimdi sana tekrar hayret ediyorum. Ben daha bir sayfa doldurabilmiş değilim ama bocalamaya başladım. Çok zevkli ama yorucu. Tekrar gönülden tebrik ediyorum. Uğraşmadan bilinecek bir şey değil bu... Çıldırmış Durumda

Everyone is alone. Everyone is empty. People have no longer any need of others. You can always find a substitute for any talent. Any relationship can be replaced. I've grown sick of a world like that… - Shougo Makishima
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
14 Ağu 2010 1:38
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3, 4, Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa) [ 32 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız