Mobile Suit Gundam 35. Yıldönümü Projeleri
Anime Manga Forum -> Haberler
 
Yazar
Mesaj
Akuma_Blade
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Yaş: 38
Kayıt: 02 May 2008
Mesajlar: 121
Favori Anime & Manga: Gundam
Cinsiyet: Erkek
Nerden: İskenderun/Hatay
Teşekkür: 48

Durumu: Çevrimdışı

Akuma_Blade
Otaku (Level 3)
Mobile Suit Gundam 35. Yıldönümü Projeleri Konu: Mobile Suit Gundam 35. Yıldönümü Projeleri
Alıntıyla Cevap Gönder
Geçtiğimiz Nisan ayında 35. yılına giren ve başarılı OVA serisi Unicorn'u 1.5 saatlik epik bir finalle sonlandıran Mobile Suit Gundam önümüzdeki yıla 4 yeni proje ile giriyor. Bunları kısaca tanıtmam gerekirse:

Mobile Suit Gundam : The Origin
Bölüm Sayısı : 4 Film
Yayın Tarihi: Ocak 2015'den itibaren
Yönetmen : Takashi Imanishi
Orijinal Manga ve Karakter Tasarımcısı : Yoshikazu Yasuhiko
Orijinal Hikaye: Yoshiyuki Tomino

Uzun zamandan beri alternatif evrenler de dahil olmak üzerine düzinelerce Anime'si yapılan Gundam külliyatının şimdilik son parçası bizleri bundan 35 yıl önce 1979'da yapılan ilk TV serisi Mobile Suit Gundam'ın 38. bölümünde kısaca anlatılan geçmişe dair hikayeyi, klasik serinin detaylandırıldığı aynı isimli Manga'dan hareketle anlatıyor.

Zeon Zum Deikun isimli bir filozof ve politikacı, Side 3'e gelir ve onlara bağımsızlıklarını kazanmalarını ve evrensel bir düşünce yapısı kazanmalarının gerekliliğini anlatan konuşmalar yapmaya başlar. Ona göre insan bilinci tek başına faaiyet göstermek için evrimleşmemiştir, er yada geç, tüm insanlar Newtype denen ve diğer bireylerle kusursuz olarak iletişim kurarak onları anlayabilen kusursuz empati sahibi bir tür olmak üzere evrimlerini tamamlayacaktır. Uzay kolonilerinde yaşayan insanlar olan spacenoid'ler ise bu sürecin başlangıcı olarak insiyatif sahibi olmak zorundadır.

Zeon Deikun'un bu konuşmaları, çoğu dünyanın aşağı sosyal kesimlerinden uzaya zorunlu göçe zorlarmış koloni insanlarınca büyük heyecanla karşılanır ve bu süreçte hızla yükselerek Side 3'ün yönetimine geçer. UC 0058'de Zeon Deikun Zeon Cumhuriyeti'ni kurar ve bağımsızlığını ilan eder. Federasyon'un buna cevabı ise Side 3'e ekonomik ambargo uygulayarak onları pasifleştirmeye zorlamak olur. Zeon Deikun, Federasyon'un onun ideallerini ezmek için kolonileri işgale yeltenmesini englemek için nüfuz sahibi bir aile olan Zabi'lerle işbirliği yapar ve Zeon savunma birlikleri kurulmaya başlanır. UC 0068'de Federasyon ve Zeon arasında politik ilişkiler gerilmiştir ve Zeon Deikun'un bir meclis konuşması yaparken yere yığılması tüm dengeleri altüst eder. Zeon Deikun son nefesinde yönetimi danışmanı Degwin Sodo Zabi'ye emanet ettiği söylenmektedir. Degwin Zabi'nin ilk işi sıkıyönetim ilan etmek ve oğullarını en üst kademelere atamak olur. Öte yandan Zeon yanlıları bu olayın bir suikast olduğunu, bunu planlayanların da Zabi ailesi olduğunu düşünerek onları sokak direnişlerine başlarlar. Zabi ailesine yönelik bir bombalı saldırı sonucu Zeon Deikun yanlısı vatandaşlara karşı kırım hareketi uygulanmaya başlar. Artık Zabi ailesine biat etmeyen herkes hedef alınmaktadır. Buna Zeon Deikun'un kendi ailesi de dahildir.

Zeon Deikun'un eşi Astraia rejimin onları ortadan kaldırmak için er geç geleceğini bildiğinden, onları babasının sadık askerlerinden Jimba Ral'a emanet eder. Fakat Artesia ve Casval'ın tanık olacağı olaylar onları birbirinden giderek uzaklaştıracak, Casval'ı Zabi ailesini tek tek öldürmeden rahatlamayacağı tek kişilik bir intikam savaşına sürükleyecektir, bu, bambaşka bir insana dönüşmek ve milyonlarca kişinin ölümüne sebep olacak bir başka savaşa sebep olmak pahasına bile olsa!

not: Yapımın film serisi olarak açıklanmasından önce proje aslen bir TV serisi olarak duyurulmuştu. Dolayısıyla film serisinin ileride bir TV serisine de adapte edilmesi yönünde bir ihtimal de bulunmakta, öte yandan bu yönde resmi bir doğrulama gelmedi.

Mobile Suit Gundam : Reconquista of G
Bölüm Sayısı : 25 (?)
Yayın Tarihi: Ekim 2014'den itibaren (?)
Yönetmen : Yoshiyuki Tomino
Karakter Tasarımcısı : Kenichi Yoshida
Orijinal Hikaye: Yoshiyuki Tomino

Dünya ve uzay kolonileri arasındaki savaşlarla geçen uzun yıllardan sonra Universal Century dönemi sona ermiş ve Reguild Century takvimine geçilmiştir. RC 1014 yılında dünya ve koloniler arasındaki yolculuklar Yörünge Platformu ile sağlanmakta, foton dönüştürücüleri sayesinde artık insanlık güneş enerjisinden başka bir enerji kaynağına ihtiyaç duymamaktadır.

Beruri Zenamu başkentin yörünge platformunu korumakla görevli muhafız birliği için eğitim gören genç bir pilot adayıdır. Yörünge platformu G-Serufu adlı ve bilinen herhangi bir tarafa ait olmayan bir MS tarafından saldırıya uğrayınca sıradan hayatı sonsuza dek değişecektir.

Beruri ağır bakım MS'i Rakuten'e atlar ve G-Serufu'yu etkisiz hale getirmeyi başarır. Öte yandan Beruri bir uzay korsanı grubunun üyesi olan Aiida Reihanton ile tanıştığında bunun sıradan bir terörist saldırı olmadığına dair şüpheler edinmeye başlar. Ardından G-Serufu'nun sadece spesifik durumlarda aktive olduğunu ve herkesçe pilotluk edilemediğini görür. G-Serufu'nun yeni kullanıcısı olarak seçtiği Beruri yörünge platformlarının gizlediği sıra karşı Reguild Century tarihini değiştirecek bir dizi savaşa girmek zorunda kalacaktır.

Gundam külliyatının 35. yılını kutlamak için hazırlanan 2 TV serisinden birisi olan ve Sunrise'ın TOHO ile işbirliğinin ürünü olan, aynı zamanda Eureka 7'ın yaratıcısı Kenichi Yoshida ile birlikte hazırlanan G Reconquista yayına Ekim 2014'de başlayacak.

not: Proje aslen bundan birkaç yıl önce duyurulmuş fakat Sendai depremi sebebiyle ileri bir tarihe alınmıştı.

Mobile Suit Gundam : Build Fighters 2nd Season
Bölüm Sayısı : 25 (?)
Yayın Tarihi: Ekim 2014'den itibaren (?)
Yönetmen : Kenji Nagasaki
Karakter Tasarımcısı : Kenichi Ohnuki
Orijinal Hikaye: Yosuke Kuroda

Geçen yıl yayınlanan Build Fighters'ın gördüğü ilgi üzerine hazırlanan 2. sezonudur. Henüz resmi bir fragman yayınlanmadı.Mobile Suit Gundam-san
Bölüm Sayısı : (?)
Yayın Tarihi: (?)
Yönetmen : (?)
Orijinal Hikaye: Hideki Ohwada

Henüz dün deklare edilen bu yeni Anime'nin detayları henüz açığa çıkmadı. 2005'de yayına başlayan bu Manga ilk Gundam serisinin karakterlerini günlük yaşam Anime'si klişeleri ile hicvetmekte.

bonus:
Yeri gelmişken bunu da paylaşmadan edemedimYoruldum Hüzünlü
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
25 Hzr 2014 10:03
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız