Knights of Sidonia
Anime Manga Forum -> Manga
 
Yazar
Mesaj
Dotanuki
Otaku (Level 1)
Otaku (Level 1)Yaş: 39
Kayıt: 07 Ağu 2017
Mesajlar: 43
Favori Anime & Manga: Berserk, Space Adventure Cobra, Dragon Ball, Magic Knight Rayearth, Lone Wolf and Cub, Evangelion
Cinsiyet: Erkek
Nerden: Antalya
Teşekkür: 31

Durumu: Çevrimdışı

Dotanuki
Otaku (Level 1)
Knights of Sidonia Konu: Knights of Sidonia
Alıntıyla Cevap Gönder
30 bölüm okumuş durumdayım bu 78 bölümlük mecha mangasını. Çok keyif alarak okudum, manganın mangakası Tsutomu Nihei'den daha önce favori mangalarım arasında bulunan Blame! mangasını okumuştum zaten, herkese tavsiye ederim.

Knights of Sidonia'da Güneş sistemi 1000 yıl önce Gauna denen bir tür uzaylı yaratıklar tarafından yokedilmiş. Manga, bu yıkımdan devasa uzay gemiler aracılığıyla kaçarak, hayatta kalan geriye kalan insanların, uzayın derinliklerinde, 1000 yıl sonra hala Gaunalarla savaşarak hayatta kalmaya çalışması üzerine. Bu hayatta kalan geriye kalan insanların yeni yuvası olan devasa uzay gemilerden iki tanesinin adı veriliyor mangada, biri Sidonia, öbürü Aposimz. Dünya'dan ayrıldıktan kısa süre sonrada bütün uzay gemiler birbirleri ile irtibatı kaybedip, evrenin değişik köşelerine dağılıyorlar. Bu manga adından da anlaşılacağı üzere Sidonia Uzay Gemisi'ne odaklanıyor, ama Aposimz adında Aposimz Uzay Gemisine odaklanan bir mangası daha var Tsutomu Nihei'nin, Knight of Sidonia'yı tamamladıktan sonra yayımladı onu da.

Knights of Sidonia'da ana karakter Nagate Tanikaze adında genç bir delikanlı. Manganın hemen başında bir Garde pilotu haline geliyor (bu Gardeler, dev mechalar) ve kısa süre içinde Sidonia'nın bir numaralı Garde Pilotu oluyor. Nagate ve diğer Garde pilotları, Sidonia'yı Gaunalara karşı koruyorlar. Gaunalar çok gizemli yaratıklar, 1000 yıldan sonra bile insanlık tam olarak neyin nesi olduklarından emin değil. Haklarında fazla bilgi yok. Plasenta vücutları olan ve bu plasentayı üretip, bir arada tutan korları olan uzaylı canlılar. Plasenta vücutlarının yokedilmesi ile ortaya çıkan korlarının yokedilmesi sonucu öldürebiliyorlar bir tek. Ancak, bu iş için kabi diye uçları olan ve kabizashi denen mızraklar yada sonradan geliştirilen sentetik kabi taşıyan mermilerle bir tek yok edilebiliyor bu Gauna korları. Gaunaların neden insanlara saldırdıkları ise belli değil.

Sürekli Gaunalar yani aynı düşmanla savaşılması sıkıcı geliyor kulağa diye düşünebilirsiniz, ama bu Gaunalar insanlarla savaşları boyunca, o kadar çeşitli formlar sergiliyorlar ki, mesela yuttukları Gardeleri ve Pilotlarını taklit ediyorlar. Tam bu Gaunalar akılsız derken insanlar, bir anda bu Garde Gaunalar, insanların geliştirebileceği savaş tatikleri sergiliyorlar savaşlarda, İnsanlar da şaşkınlık için afallayıp kalıyorlar tabi. Sonra Yuttukları Uzay gemileri taklit edebiliyorlar, insanların silahlarını organik plasenta vucütlerı ile takil ediyorlar, mesela Higgs Tanecik Lazer Topu diye mangadaki Gardelere özgü silahlar gibi vb. Meteorların içine saklanıp, saldırabiliyorlar vb. Yani Mangada gizemli Gaunalar sürekli okuru şaşırtmaya devam ediyorlar, her savaşta.

Ayrıca Knights of Sidonia Mangasının, mangakanın ilk mangası olan Blame! ile bile bağlantılı olduğunu gördüm. Yani, Tsutomu Nihei'nin bütün mangaları birbiri ile bağlantılı. Mesela bu mangada da Blame! mangasında yer alan Toha Heavy Industries şirketi yer alıyor. Nihei evrenindeki her çeşit endüstüriyel teknolojiyi, bu büyük şirket üretiyor.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
03 Şub 2023 22:27
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): SanJi

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız