manga yapımı
Anime Manga Forum -> Manga
 

bu manga olsa tutarmı ?
tutar
0%
 0%  [ 0 ]
tutmaz
0%
 0%  [ 0 ]
Toplam Oylar : 0

Yazar
Mesaj
manyakxiste
Otaku (Level 1)
Otaku (Level 1)

Avatar

Kayıt: 17 Mar 2015
Mesajlar: 29
Favori Anime & Manga: d.gray-man - fullmetal alchemist - dark than black - kuroshitsuji
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Avatar
manyakxiste
Otaku (Level 1)
manga yapımı Konu: manga yapımı
Alıntıyla Cevap Gönder
arkadaşlar elimizde iki süper hikaye var bir arkadaşımız manga yapmak için yazmıştı ancak wattpad de yayımlamıştı hikaye olarak vazgeçtiği için çünkü gereken çizerleri bulamadı şimdi nasıl manga olacak bu derseniz çevirmenlerimiz vs herşeyimiz hazır hikayemiz taslaklarımız bize sadece taslaklara benzer uygun mükemmel çizimi yapacak hayat verecek çizer veya çizerler gerekmektetir.
bir bölümlük çizim yapacaktır ve bunu japonya da manga yayımlayan bir dergiye veya abd de fax adresini alıp fax layacağız eğer iyi ise zaten bunu hiç bir manga yayımlaran dergi kaçırmaz ve bize geri dönerler ancak iyi değilse zaten pek bişi kaybetmeyeceğiz.
hikayelere gelince iki hikayemiz var elimizde biri doğa üstü bir hikaye d.gray-man - tokyo ghoul gibi bol hareketli ve çizimi zor ancak bazı karekterler dışında önde olan karekterlerimizin taslaklarını biz yaptık. bu hikayeyi çizecek kişi taslaklara yüzde yüz uymalı yani çizim bizim istediğimiz gibi olmalı çünkü bu taslaklara çok kişinin emeği geçti ve bire bir aynısını istemekteler. hayali çizimde iyi olmadığımız için fazla bir hareket ekleyemiyoruz bu yüzden forumda bu konuyu açmak zorunda kaldım. aynı zamanda yaoi-yuri karışık bir hikayemizde bulunmaktadır onun taslaklarını rinmarugamesten yaptığımız için çizecek kişi bunu seçer ise tek zorlugu smut sahneleri olacaktır.
hikayelere gelince kısa bir özet geçeyim size tutup tutmayacağına siz karar verin.
doğa üstü olan hikayemizde baş karekterimiz bir kız ve ismi dai. dai bir megumare (kutsanmış) ailesinden gelmektedir ve şeytan ile anlaşma yapan (Seishin no hantā) ların insanların ruhlarını almalarını önlemeye çalışmaktadırlar. ancak şeytanın emri ile bir Seishin no hantā tarafından dai nin ailesi öldürülür. Seishin no hantā, dai yi kendi ölen kızına benzettiği için onu öldürmez ve evlat edinip eğitir yani onun ustası olur. bir insanın Seishin no hantā olabilmesi için şeytan ile bir konuda anlaşma yapması gerekmektedir. istediği şey karşılığında şeytanın istediği kadar insan ruhunu ona getirmesi gerekmektedir ve şeytan bunu yapa bilmesi için ona bazı özel güçler verir. dai büyür ve ustası şeytanın asla ona kendi öz kızını getirmeyeceğini bu anlaşmada kandırıldığını anlar ve şeytana karşı gelir artık insan ruhlarını toplamayacağını söyler bunun üzerine şeytan ihanetin intikamını almak için dai ye ailesini öldüren kişiyi anlatır. dai öfkelenir ve şeytan ile anlaşma yapar sorun şudur ki bir megumare nin şeytan ile anlaşma yapması tanrı tarafından yasaklanmıştır. henüz anlaşma yaparlarken ustası gelir ve bunu görür onu durdurmaya çalışacakken dai onu öldürür ve öldüğü esnada aslında hata yaptığını anlat geçici bir soktan dolayı kımıldayamaz ve lanetlenip bir mujona (ruhsuz) olur. saçları beyazlar ve gözleri kan kırmızısına döner. kısa süre sonra bir megumare onu bulur ve diğer megumarelerin yanına götürür. artık dai de onlardan biridir en azından herkes böyle olmasını istemektedir. mujonlar ikiye ayrılmaktadır black mujona (tanrı tarafından reddedilmiş olanlar) ve mujona (tanrının kutsadıkları) dai nin hangisinden olduğu henüz bilinmemektedir.
arkadaşlar hikaye çok uzun yaoi-yuri ye gelirsek o ikisi birbiri ile karışmış bir hikayede hem yuri hemde yaoi anlatılmaktadır. okul döneminde olan birşeydir ve aşk üçgenleri çekişmeler değişik utanç verici olaylar ile doludur. çizerliği kabul edecek kişi bu ikişi arasında seçim yapa bilir ancak yaoi yi seçen smut çizmek zorundadır smutlu bölümleri vardır. diğerini seçen ise bol hareketli. yaratık ve canavar çizmek zorunda kalacaktır. bir çizer bulmuştuk aslında ama bir süredir haber alamıyoruz kendisinden o yüzden nolur nolmaz diye bu forumda konu açayım dedim.
mümkünse alaya almadan düzgün bir şekilde karşılayın bazı yerlerde saçma umutlar vs dendide. mangaka olmak için okumak değil yetenek gerekli size güzel bir hikaye sunuyoruz ve yabana atılamicak taslaklar. karekterler. yeteneğiniz varsa ve uzun süre çizim yapabilecek kadar yetenekliyseniz bir deneyelim derim. denemekten zarar gelmez hiç değilse denedikte olmadı deriz. denememekten iyidir. :) bu hikayeyi sevmeyenler için yaoi-yuri karışık çok sevimli karekterlerin bulunduğu bir hikayemiz daha var onu yapa bilecek olan olursa onu yapmak daha kolay olacaktır. ancak smut var. :)

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
28 Ağu 2015 0:22, Değiştirme: 28 Ağu 2015 22:24 (Toplamda 1 kere)
Marisa Kirisame
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Yaş: 11
Kayıt: 19 May 2010
Mesajlar: 379
Favori Anime & Manga: battle royale
Teşekkür: 196

Durumu: Çevrimdışı

Marisa Kirisame
Otaku (Level 4)
manga yapımı Konu: Yanıt: manga yapımı
Alıntıyla Cevap Gönder
manyakxiste yazmış:
wattpad


i miss ioi
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
28 Ağu 2015 20:44
manyakxiste
Otaku (Level 1)
Otaku (Level 1)

Avatar

Kayıt: 17 Mar 2015
Mesajlar: 29
Favori Anime & Manga: d.gray-man - fullmetal alchemist - dark than black - kuroshitsuji
Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Avatar
manyakxiste
Otaku (Level 1)
manga yapımı Konu: Yanıt: manga yapımı
Alıntıyla Cevap Gönder
Marisa Kirisame yazmış:
manyakxiste yazmış:
wattpad
? o.o

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
28 Ağu 2015 21:45
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 3 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız