Hori-san to Miyamura-kun
Anime Manga Forum -> Anime -> Ova, Web... Serileri
 
Yazar
Mesaj
kuinşi
Mangaka
MangakaYaş: 38
Kayıt: 24 Ekm 2010
Mesajlar: 2,867
Favori Anime & Manga: Gintama
Teşekkür: 4881

Durumu: Çevrimdışı

kuinşi
Mangaka
Hori-san to Miyamura-kun Konu: Hori-san to Miyamura-kun
Alıntıyla Cevap Gönder


Hori-san to Miyamura-kun

Kyouko Hori, gösterişli dış görünümüne rağmen derslerinde çok başarılı ve ailesine çok düşkün, güzel bir liseli kızdır. İzumi Miyamura ise sınıfta çok göze batmamaya çalışmasına rağmen okul dışında piercingler takıp vücudunda dev bir de dövme barındıran, mülayım(?) bir lise öğrencisidir.

Bir gün Miyamura, Hori'nin yaralanan küçük erkek kardeşine yardım eder ve onun evine dönmesini sağlar ve Hori bu sayede Miyamura'nın sırrını öğrenince iki gencin ilişkisi başlamış olur.

Bölüm sayısı: 3
Tür: Komedi, Romantik, Okul, Şonen
Süre: 23 dakika x3

kaynak: [Bağlantı]

Bu animeyi çok tesadüf eseri, Kimi to Boku 2'yi bitirip de benzer anime tavsiyeleri kısmına göz attığımda fark ettim. Toplam üç bölümlük bir ova, ilk bölüm Eylül 2012'de, son bölüm de Mart 2015'te yayınlanmış. Mangası daha uzun sürmüş, 10 volume ve 140 chapter.
Animenin farklı bir animasyonu var, başta garip gelse de göz hemen alışıyor.

--Spoilerımsı tanıtım--

Hori, anne ve babası devamlı dışarıda olduğu için küçük kardeşi Souta'ya tek başına bakmak zorunda. Evde devamlı yemek ve temizlikle uğraşan fedakar bir ev hanımına dönen genç kız, okulda ise tam makyajı, kendinden emin tavırları, derslerdeki üstün başarısı ile dikkat çeken biri. En yakın arkadaşları Yuki ve Toru. Toru, Hori'ye dut gibi aşık ve kendisine açılmak için fırsat kolluyor. Ancak her ikisi de Hori'nin evde evrim geçirip bir ev hanımına dönüştüğünden habersiz.

Miyamura ise okul yaşamında hep dışlanmış, "karanlık" bir tip olarak görülmüş ve hiçbir arkadaşı olmamış. İçinde taşan isyan duygularını piercing ve dövmelerle dışa, daha doğrusu bedenine yansıtan Miyamura, ailesinin işlettiği pastahanede ve dışarıdaki yaşamında ne kadar "gotik" ise okulda da bir o kadar mülayim. Kimse dövmesini görmesin diye beden eğitimi derslerinde soyunmaktan kaçınan ve normalde gözlük takmadığı halde okulda takan Miyamura, ezik ve varlığı fark edilmeyen bir öğrenci. Lisedeki 3. yılının da sönük ve diğerlerinden farksız geçeceğini beklerken Souta'yla karşılaşması hem onun hem de Hori'nin yaşamını değiştiriyor.

Hori ve Miyamura, birbirlerinin sırlarını öğrenince ve Souta da çok sevdiği Miyamura'nın kendilerini her gün ziyaret etmesi için ısrar edince ikili arasında sıkı bir bağ kuruluyor ve bu bağ ister istemez okula da taşıyor. Zamanla bütün kıskançlığına rağmen Toru ve her şeyden habersiz Yuki de Miyamura'yı kabulleniyorlar ve dördü birlikte takılmaya başlıyor. Böylece Miyamura "arkadaş" kelimesinin anlamını öğrenirken ayakları üstünde tek başına durmaya alışkın Hori de Miyamura'nın korumacı tavırları karşısında yavaş yavaş hırçın hallerinden sıyrılmaya başlıyor.

Üç bölümde adım adım aşk, arkadaşlık ve okul ilişkileri. Çok gereksiz aşk hikayeleri 13'er, 26'şar bölümlük animelere çevriledursun, böyle sağlam bir hikaye kendisine ancak 3 bölümcük yer bulabilmiş, haksızlık değil de ne?

----Bitti----

Son olarak kişisel:

Spoiler:


Bu anime umarım daha çok kişiye ulaşır ve daha çok bölüm çekilir. 3,5 yılda 3 bölüm ne demek lan? Sherlock musun sen?


Değildim men sana mail, sen ettin aklımı zail/Mene tan eyleyen gafil, seni görgeç utanmaz mı?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
27 Ağu 2015 1:54
Bu mesaja teşekkür edenler (3 kişi): Lost Control, Hilda, prenses serenity

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız