Megadeth Biyografi+Diskografi
Sayfaya git: 1, 2, Sonraki

Anime Manga Forum -> Müzik, Sinema, TV ve Kitap -> Sanatçılar
 
Yazar
Mesaj
Exit
Misafir

Avatar

Avatar
Exit
Misafir
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder1981 senesinde Metallica’ya katılan fakat çeşitli anlaşmazlıklar sonucu gruptan çıkartılan Dave Mustaine (gitar, vokal), yanına David Ellefson (bas gitar), Greg Handevidt (gitar) ve Dijon Carruthers (davul)’ı da alarak Megadeth’i oluşturdu. Metallica’dan kovulmayı kendisine yapılan bir haksızlık olarak nitelendiren Mustaine, yeni grubuyla Metallica’dan daha hızlı bir sounda sahip olmak için çalışmalara başladı. Metallica daha tam kurulmadan evvel 1982’de çıkardığı demo albümü olan “No Life ‘Til Leather” albümünde yer alan ve sözlerin çoğu Dave Mustaine’e ait olan “The Mechanix” parçasını yeniden derledi. (tabi bu parça 1984 yılında Metallica, sözlerini ve adını “The Four Horsemen” olarak değiştirerek parça bu şekilde Kill Em’All albümünde yer aldı.) Bu parça sonrasında davulcu Dijon Carruthers yerine Lee Rausch’ı kadroya ekledi. 1983 senesinde ise gitarist Greg Handevidt gruptan ayrılırken, geriye kalan üçlü “Last Rites/Loved To Death”, “Skull Beneath The Skin” ve “Mechanix” parçalarının bulunduğu üç parçalık bir demo hazırladı. Slayer’dan tanıdığımız Kerry King (gitar)’i ikinci gitarist olarak gruba dahil eden topluluk, böylece ilk canlı performanslarını sergilemeye başladı.

1984 senesinde davulcu Lee Rausch Megadeth’den ayrılma kararı alırken, gruba fusion davulcusu Gar Samuelson dahil oldu. Hazırladıkları demo ile müzik eleştirmenlerinin ilgisini çekmeyi başaran Megadeth, aynı sene bağımsız plak şirketi Combat Records ile anlaşmaya vardı. Kerry King ile sadece canlı performanslarda biraraya gelen grup, bu boşluğu Samuelson’un yakın arkadaşı Chris Poland ile kapattı.

1985 senesinde “Killing Is My Business… And Business Is Good!” adlı ilk albümünü yayınlayan Megadeth, albümün soundunda speed metal’den örnekler sergiledi. Nancy Sinatra parçası “These Boots Are Made For Walkin’”i farklı bir yorumla albüme ekleyen grup, albüm sonrasında Exciter grubuyla birlikte Amerika ve Kanada’da performanslarda bulundu. Turne sırasında Chris Poland gruptan ayrılırken, gruba turne gitaristi Mike Albert eşlik etti. Ne var ki Poland 1985 senesinde gruba geri döndü ve topluluk 2. albüm üzerinde çalışmaya başladı.

1986 senesinde “Peace Sells… But Who’s Buying?” adlı 2. albümünü hazır eden ancak plak şirketinin bütçesinden dolayı istediği sounda ulaşamayan Megadeth, bu sorunu Capital Records ile anlaşarak çözdü. Albümün miksajında prodüktör Andy Somers ile biraraya gelen grup, Kasım ayında albümünü piyasaya sürdü. Albümle birçok müzik eleştirmeninden olumlu puan toplayan topluluk, özellikle albüme adını veren “Peace Sells” parçasıyla büyük ilgiyle karşılandı. Parçaya bir de video klip çeken grup, bu kliple MTV’nin Headbangers Ball programında sıkça yer almaya başladı. Ayrıca parçanın bas partisyonu MTV News’in tema müziği olarak kullanılırken, grup 1987 senesinde Alice Cooper’ın ‘Constrictor’ turnesine dahil oldu. Bu turne sonrasında Mercyful Fate ile Amerika turnesine katılan dörtlü, Mart ayında ise ilk kez dünya turnesine çıkarak İngiltere’de Overkill ve Necros ile performanslarda bulundu. Konserler sonrasında grup içerisinde gerilimler başlarken, Chris Poland ve Gar Samuelson gruptan kovuldu. Gruba davul teknisyeni Chuck Behler ve Malice grubundan Jay Reynolds gitarist olarak eklendi, ancak Reynolds ile de sorunlar yaşayan grup üyeleri bu boşluğu Reynolds’ın hocası Jeff Young ile tamamladı.

1988 senesinde “So Far, So Good… So What!” adlı 3. albümünü yayınlayan Megadeth, albümün prodüksiyonunda ilk başta Paul Lani ile biraraya geldi. Ancak albüm kayıtları sırasında Mustaine ile Lani arasında başlayan gerginlik tırmandı ve albümün miksajını Michael Wagener tamamladı. Albümle soundunu devam ettiren grup, albümde Sex Pistols parçası “Anarchy In The U.K.”yi farklı bir versiyonla albüme dahil etti. Albümle Amerika listelerinde 28 numara olmayı başaran topluluk, aynı sene Penelope Spheeris’in belgesel filmi “The Decline Of Western Civilization II: The Metal Years”da yer aldı. Ayrıca “So Far, So Good… So What!” albümünün tanıtımı için Dio ile birlikte Avrupa’da konserler gerçekleştiren grup, bu konserlerin sonrasında Iron Maiden’ın ‘Seventh Son Of A Seventh Son’ turnesine dahil oldu. KISS, Iron Maiden, Guns N’ Roses ve David Lee Roth ile ‘Monsters Of Rock’ Avrupa turnesinde de yer alan dörtlü, bu turneyi ilk konser sonrasında bıraktı.

Yoğun bir tempoda geçen konser serileri sonrasında Chuck Behler ve Jeff Young gruptan kovulurken, gruba Behler’in davul teknisyeni Nick Menza eklendi. Bir süre ikinci gitarist olmadan çalışmalarına devam eden Megadeth, 1989 senesinde Wes Craven’ın “Shocker” filminin soundtrack’ine Alice Cooper’ın “No More Mr. Nice Guy” parçasını baştan yorumlayarak katıldı. 1990 senesinde gitar virtüözü Jason Becker ile Cacophony grubunda çalan ve “Dragon’s Kiss” (1988) adlı bir tane de solo albümü bulunan gitarist Marty Friedman’ı kadrosuna ekleyen grup, yeni kadrosuyla 4. albümün çalışmalarına başladı.

1990 senesinin sonunda “Rust In Peace” adlı 4. albümünü piyasaya süren Megadeth, albümün prodüksiyonunda Mike Clink ile biraraya geldi. Albümün sözlerinde politik tavrını gösteren grup, özellikle Friedman’ın gitar soloları ve Menza’nın davul tekniğiyle zamanın en önemli thrash metal albümlerinden birine imza attı. Amerika listelerinde grubu 22 numaraya yerleştiren albüm, İngiltere listelerinde ise 8 numaraya yerleşti. Albümden “Holy Wars… The Punishment Due” ve “Hangar 18” adlı parçaları single olarak yayınlayan topluluk, parçalara çektiği video kliplerle de müzikseverlerden beğeni topladı. “RustIn Peace” albümü sonrası Slayer, Testament ve Suicidal Tendencies ile birlikte ‘Clash Of The Titans’ adlı Avrupa turnesine çıkan dörtlü, aynı zamanda Judas Priest ile de performanslarda bulundu.

1991 senesinde ‘Clash Of The Titans’ Amerika turnesine Slayer, Anthrax ve Alice In Chains ile başlayan Megadeth, aynı sene “Rust In Peace” albümüyle Grammy’lere “En İyi Metal Performansı” dalında aday olarak gösterildi. Aynı zamanda “Bill And Ted’s Bogus Journey” adlı filmin soundtrack’ine “Go To Hell” adlı parçayla katılan grup, ayrıca “Super Mario Bros” filminin soundtrack’ine de “Breakpoint” adlı parçasıyla yer aldı. Aynı sene “Rusted Pieces” adlı videoyu hayranlarına ulaştıran topluluk, videonun içerisinde video klipleri ve grupla yapılmış olan uzun bir röportajı bulundurdu.

1992 senesinin sonunda “Countdown To Extinction” adlı 5. albümünü hayranlarına sunan Megadeth, albümün prodüksiyonunda Max Norman ile biraraya geldi. Albümün soundunda heavy metal kökenlerine dönen grup, albümle Amerika listelerinde 2 numara olurken, İngiltere listelerinde 5 numara olmayı başardı. Albümden “Foreclosure Of A Dream”, “Symphony Of Destruction”, “Skin O’ My Teeth” ve “Sweating Bullets” parçalarını single olarak yayınlayan topluluk, 1993 senesinde bir kez daha Grammy’lere “En İyi Metal Performansı” dalında aday olarak gösterildi. Megadeth hayranlarına göre grubun en başarılı albümü olarak kabul edilen “Countdown To Extinction” sonrası dörtlü, 1992 senesinde “Exposure Of A Dream” adlı 2. videosunu hayranlarına sundu.

“Countdown To Extinction” sonrası Suicidal Tendencies ve Pantera ile dünya turnesine çıkan Megadeth, 1993 senesinin başında da Stone Temple Pilots ile performanslarda bulundu. Aynı sene “Angry Again” adlı parçayı “Last Aciton Hero” adlı filmin soundtrack’ine ekleyen grup, senenin sonunda ilk kez Metallica ile aynı sahneyi paylaştı. Ayrıca Aerosmith’le de konserler gerçekleştiren grup, seneyi “Beavis And Butt-head Experience” adlı filmin soundtrack’ine “99 Ways To Die” adlı parçayı ekleyerek kapattı.

1994 senesinin Kasım ayında Max Norman prodüktörlüğünde “Youthanasia” adlı 6. albümünü piyasaya süren Megadeth, albümüyle Amerika listelerinde 4 numaraya yerleşti. Albümün sözlerinde mitoloji, nükleer savaş, tecavüz, kumar ve hayatı sorgulayan grup, albümün soundunda ise diğer albümlere göre daha melodik parçalara imza attı. Ekim ayında MTV stüdyolarında bir performans gerçekleştiren topluluk, burada albümden “Train Of Consequences” adlı parçanın video klibini hayranlara tanıttı. Albümden ayrıca “A Tout le Monde” adlı parçayı da single olarak yayınlayan dörtlü, albüm sonrasında ilk önce Corrosion Of Conformity ile Avrupa’da, ertesinde de Flotsam And Jetsam, Korn ve Fear Factory ile Amerika’da performanslarda bulundu. Bu konserler sonrasında Brezilya’ya geçerek Alice Cooper ve Ozzy Osbourne ile aynı sahneyi paylaşan topluluk, 1995 senesinde “Tales From The Crypt Presents: Demon Knight” adlı filmin soundtrack’ine “Diadems” adlı parçayla ve efsanevi topluluk Black Sabbath için hazırlanan saygı albümüne grubun “Paranoid” parçasını baştan yorumlayarak katıldı.

1995 senesinin Mart ayında “Youthanasia” albümünü “Hidden Treasures” adlı albümü dahil ederek yeniden yayınlayan Megadeth, bu albümün içerisinde soundtrack’ler ve diğer derleme albümler için hazırlanan parçalarını bulundurdu. Ayrıca Sex Pistols parçası “Problems”i baştan yorumlayarak albüme ekleyen grup, senenin sonunda “Hidden Treasures” kaydını EP olarak Amerika ve Japonya’da hayranlarına ulaştırdı.

“Youthananasia” albümü sonrası dünya turnesine çıkan Megadeth, turne sonrasında Dave Mustaine’nin MD.45 adlı yan projesine yönelmesiyle bir süreliğine dinlenmeye çekildi. Foreigner ve Bad Company gruplarının menajerliğini yapmış olan Bud Prager’ı grubun menajerliğine getiren grup, 1996 senesinin sonuna doğru 7. albümün çalışmalarına yöneldi.

1997 Haziran ayında “Cryptic Writings” adlı albümünü piyasaya süren Megadeth, albümde sert parçaların yanısıra melodik ve oryantal hisli parçalar da bulundurdu. Albümün prodüksiyonunda Dann Huff ile çalışan grup, albümüyle Amerika listelerinde 10 numaraya yerleşti. Albümün sözlerinde politik görüşlerden uzaklaşan topluluk, albümde daha kişisel sözlere yer verdi. Albümden “Almost Honest”, “Trust”, “Use The Man” ve “A Secret Place” parçalarını single olarak yayınlayan dörtlü, “Trust” ile Amerika Modern Rock listelerinde zirveye yerleşti. Haziran ayında The Misfits ile dünya turnesine çıkan grup, Amerika’da ise Life Of Agony ve Coal Chamber ile performanslarda bulundu. Bu konserlerin ertesinde 1998 senesinde Ozzfest’e dahil olan topluluk, ne var ki davulcu Nick Menza’nın dizinde tümör olması sebebiyle turneyi Suicidal Tendencies davulcusu Jimmy DeGrasso ile tamamladı. Ayrıca Grammy’lere “Trust” parçasıyla “En İyi Metal Performansı” dalında aday olarak gösterilen dörtlü, aynı sene “Duke Nukem” adlı bilgisayar oyunun müziklerinde “Grabbag” ve “New World Order” adlı parçalarla yer aldı.

1999 senesinde “Risk” adlı 8 stüdyo albümünü hayranlarına ulaştıran Megadeth, “Cryptic Writings” albümünün başarısıyla bu albümde de prodüktör olarak Dann Huff ile yeniden çalıştı. Nick Menza’nın yer almadığı albümde davul görevini Jimmy DeGrasso üstlenirken, albüm Amerika listelerinde 16 numarada kaldı. Albümün soundunda önceki albümlere göre değişiklik gösteren grup, bu yeni soundla bazı hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Ne var ki bazı müzik kriterlerince albümün soundunda değişikliğe gittiği için beğeniyle karşılanan topluluk, albümden “Crush’Em”, “Breadline” ve “Insomnia” parçalarını single olarak piyasaya sürdü.

1999 senesinin sonuna doğru “Risk” albümünün tanıtımı için Iron Maiden ile Avrupa’da performanslar gerçekleştirmeye başlayan Megadeth, turnenin ikinci ayında müzikal farklılıklardan dolayı Marty Friedman ile yollarını ayırdı. Kadroya Savatage gitaristi Al Pitrelli dahil olurken, yeni kadro ilk çalışmasını ikinci Black Sabbath saygı albümü “Nativity In Black II”da yer alan “Never Say Die” adlı parçayla gerçekleştirdi.

2000 senesinde “Capitol Punishment: The Megadeth Years” adlı derleme albümü yayınlayan Megadeth, albümde “Kill The King” ve “Dread And The Fugitive Mind” adlı iki tane yeni parça bulundurdu. Aynı sene Anthrax ve Mötley Crüe ile birlikte ‘Maximum Rock’ adlı turneye katılan grup, aynı zamanda Capitol Records ile olan anlaşmasını bitirerek Sanctuary Records ile anlaşma sağladı. “Risk” albümüyle istediği beklentiyi yakalayamayan topluluk, böylece yeni albüm öncesi menajer Bud Prager’ın da görevini sonlandırdı.

2001 senesinde “The World Needs A Hero” adlı 9. albümünü yayınlayan Megadeth, albümün prodüksiyonunda Bill Kennedy ile birlikte çalıştı. Albümün sounduyla heavy metal kökenlerine geri dönen grup, albümle Amerika listelerinde 16 numara oldu. Albümden “Moto Psycho” adlı parçayı single olarak yayınlayan topluluk, albüm sonrasında AC/DC ile birlikte Avrupa’da, Iced Earth ve Endo ile birlikte de Amerika’da performanslarda bulundu. Aynı sene içinde Megadeth, Avrupa turnesine kapsamında Türkiye’de ilk konserini verdi.

Arizona’da gerçekleştirdikleri bir konseri “Rude Awakening” adlı konser albümünde toplayan grup, albümü 2002 senesinin Mart ayında piyasaya sürdü. Aynı sene içerisinde Megadeth ilk albümü olan “Killing Is My Business… And Business Is Good” albümünü dijitalleştirilerek, albüm daha iyi bir sounda ulaştı.(aynı anda albüm kapağıda değişti) Ancak Dave Mustaine’in sağlık problemleri yüzünden neredeyse dağılma aşamasına gelen dörtlü, ne var ki Mustaine’in tedavisi bitiminde aynı sene “Still Alive… And Well?” adlı derleme albümü hayranlara ulaştırdı.

Sağlık problemlerini 2003 senesinde çözen Mustaine, 2004 senesinde yeni Megadeth albümünün çalışmalarına başlama kararı aldı. “Rust In Peace” albümünün kadrosunu biraraya getirmeyi planlayan müzisyen, ne var ki Dave Ellefson ve Marty Friedman’dan gelen red cevabından sonra bu projeden vazgeçerek eski Megadeth gitaristi Chris Poland’ı yanına alarak yeni albümün çalışmalarına başladı.

Vinnie Colaiuta (davul) ve Jimmy Sloas (bas gitar)’ın da dahil olduğu “The System Has Failed” adlı albüm 2004 senesinin sonuna doğru yayınlanırken, grup albümün prodüksiyonunda Jeff Balding ile çalıştı. Albümün soundunda thrash metal’den örnekler sergileyerek hayranlarını mutlu eden grup, albümle Amerika listelerinde 18 numara oldu. Albümden “Die Dead Enough” ve “Of Mice And Men” parçaları single olarak piyasaya sürüldü ve 2004 senesinde kadroya James McDonough (bas gitar) ve Glen Drover (gitar) eklenerek turneye çıkıldı. Davulculuk görevini ilk başta Nick Menza’ya devretmeyi düşünen Mustaine, ne var ki Menza’nın yetersiz kalması sebebiyle gruba Glen Drover’ın kardeşi Shawn Drover dahil oldu.

2004 senesinde Megadeth “Killing Is My Business” albümünden sonra bu sefer “Peace Sells…But Who’s Buying?” albümünden “Risk” albümüne kadar olan (“Risk” dahil) bütün Megadeth albümlerini dijitalleştirerek daha iyi bir sounda ulaştırdı ve aynı zamanda albümlerde hiç duyulmamış olan şarkılar ve kültleşmiş Megadeth şarkılarının demo versiyonları içeriyor.

Yeni kadrosuyla 2005 senesinde Exodus ile Amerika turnesine çıkan Megadeth, Avrupa’da ise Diamond Hed ve Dungeon ile performanslarda bulunan grup, Avrupa turnelerinde Rock Istanbul Festivali kapsamında Türkiye’de 2. konserlerini verdi.

Aynı sene Mustaine’in organize ettiği ‘Gigantour’ adlı festivalde Dream Theater, Anthrax, Fear Factory, Dillinger Escape Plan, Nevermore, Life Of Agony, Symphony X, Dry Kill Logic ve Bobaflex ile sahne alan grup, aynı senede Megadeth kendi web sayfasında hazırladığı ankette hayranların oylarına göre en iyi şarkılardan oluşan “Greatest Hits: Back To The Start” adlı derleme albümü hayranlarına sundu. Daha sonra bu derleme albüme 27/12/1999 tarihinde Denver, Colorado da verdikleri konseri içeren bir DVD eklendi. Albüm için 2000 yılında “Capitol Punishment: The Megadeth Years” albümünde yer alan “Kill The King” parçasını single olarak seçtiler.

2006 senesinde bas gitarist James MacDonough ile müzikal farklılıklardan dolayı yollarını ayıran Megadeth, kadroya Black Label Society basçısı James Lomenzo’yu ekledi. Mart ayında Testament ve 3 Doors Down ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir festivale katılan grup, aynı sene 2001 senesinde Boston’da gerçekleştirmiş olduğu unplugged konserini “Unplugged In Boston” ismi altında sadece özel hayranların ulaşabileceği bir şekilde yayınladı.

En son 2006 senesinde “Arsenal of Megadeth” adlı DVD’yi piyasaya süren Megadeth, 15 Mayıs 2007 tarihinde yeni Megadeth albümü “United Abominations”ı yayınladı. Albüm, politk olmasıyla Birleşik Devletler’de tepki almış olmasına rağmen, Amerika’da 8. sıraya, Kanada’da 5. sıraya ve İngiltere’de 22. sıraya yükselerek grup yeni bir kadroyla eski başarısını yeniden elde etmiş oldu. Albümün prodüksiyonunda Jeff Balding ve Andy Sneap ile çalışan grup, albüme “Youthanasia” albümünde yer alan “A Tout Le Monde” parçasını Lacuna Coil’den Cristina Scabbia’nın vokali eşliğinde “Set Me Free” ismi altında dahil etti. Ayrıca albümde Led Zeppelin parçası “Out On The Tiles”ı da baştan yorumlayan grup, albümden ilk single’ı olarak “Set Me Free” parçasını seçti.

Megadeth’in 2005 senesinde “Pepsi Music Festival” kapsamında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de 25.000 fanın karşısında verdikleri konser, 6 Mart 2007 tarihinde “That One Night” adında DVD olarak piyasaya sürüldü.

9 Ekim 2007 tarihinde Megadeth, “Warchest” adlı 1 DVD ve 4 CD den oluşan bir koleksiyon albümü yayınladı. Albümde, Megadeth’in 1984 yılından bu yana yaptığı bir kaç canlı performans ve Megadeth albümlerinde yer almayan parçalar var. Bunların yanında sevilen Megadeth parçalarıda yer alıyor.

2008 yılında Megadeth, Avrupa turnelerine başlamadan grubun gitaristi Glen Dorver gruptan ayrılıp yerine “Nevermore” ve “Jag Panzer” grubunun gitaristi Chris Broderick gruba dahil ederek turnelerine devam ettiler. Ve halen devam ediyor. Glen Drover’ın ayrılma gerekçesi ise ailesine daha çok odaklanmak istemesi.

Killing Is My Business... And Business Is Good! (1985)
Dave Mustaine - ritm, vokal, lead
Chris Poland - lead gitar
David Ellefson - bas ve geri vokal
Gar Samuelson - davullar

Peace Sells... But Who's Buying? (1986)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
David Ellefson - bas ve geri vokal
Chris Poland -lead ve ritm gitarlar
Gar Samuelson - davullar

So Far, So Good... So What! (1988)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Jeff Young - lead, ritm, akustik gitarlar
Chuck Behler - davullar
David Ellefson- bas ve geri vokal

Rust in Peace (1990)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Marty Friedman - lead, ritm, akustik gitarlar, geri vokal
Nick Menza - davul, geri vokal
David Ellefson - bas, geri vokal

Countdown to Extinction (1992)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Marty Friedman - lead, ritm, akustik gitarlar, geri vokal
Nick Menza - davul
David Ellefson - bas gitar, geri vokal

Youthanasia (1994)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Marty Friedman - lead, ritm, akustik gitarlar, geri vokal
Nick Menza - davul
David Ellefson - bas gitar

Cryptic Writings (1997)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Marty Friedman - lead, ritm, akustik gitarlar, geri vokal
Nick Menza - davul
David Ellefson - bas gitar

Risk (1999)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Marty Friedman - lead, ritm, akustik gitarlar, geri vokal
Jimmy DeGrasso - davul
David Ellefson - bas gitar

The World Needs a Hero (2002)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Al Pitrelli - lead, ritm, akustik gitarlar, geri vokal
Nick Menza - davul
David Ellefson - bas gitar

The System Has Failed (2004)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Chris Poland - lead, ritm, akustik gitarlar
Vinnie Colaiuta - davul
Jimmy Sloas - bas gitar

United Abominations (2007)
Dave Mustaine - lead ve ritm gitarlar, vokal
Glen Drover - lead, ritm, akustik gitarlar, geri vokal
Shawn Drover - davul
James LoMenzo - bas gitar


DOWNLOADmeraklısına..

En Yukarı Git
 
28 Nis 2009 18:44
Kyo Kusanagi
Misafir

Avatar

Avatar
Kyo Kusanagi
Misafir
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
Heavy Metal'in efsane baba gruplarından..
Dave Mustaine'nin Metallica'ya karşı kurmuş olduğu bir grup zaten..Fakat bana göre Metallica'dan daha sağlam..En azından ayak altı değil..

En Yukarı Git
 
28 Nis 2009 18:53
Exit
Misafir

Avatar

Avatar
Exit
Misafir
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
Kyo Kusanagi yazmış:
Heavy Metal'in efsane baba gruplarından..
Dave Mustaine'nin Metallica'ya karşı kurmuş olduğu bir grup zaten..Fakat bana göre Metallica'dan daha sağlam..En azından ayak altı değil..


her konuda aynı görüşte olmak zorunda mıyız Çok Mutlu

katılıyorum evet. Çok Mutlu

En Yukarı Git
 
28 Nis 2009 18:55
Kyo Kusanagi
Misafir

Avatar

Avatar
Kyo Kusanagi
Misafir
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
Exit yazmış:
Kyo Kusanagi yazmış:
Heavy Metal'in efsane baba gruplarından..
Dave Mustaine'nin Metallica'ya karşı kurmuş olduğu bir grup zaten..Fakat bana göre Metallica'dan daha sağlam..En azından ayak altı değil..


her konuda aynı görüşte olmak zorunda mıyız Çok Mutlu

katılıyorum evet. Çok Mutlu


işte bu güzel canım Kayan Gözler Hayranlık Besliyor Dil Çıkartıyor

En Yukarı Git
 
28 Nis 2009 18:58
Kuronuma Sawako
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Yaş: 26
Kayıt: 03 Eyl 2008
Mesajlar: 384
Favori Anime & Manga: vampire kinght higurashi no naku koro ni
Cinsiyet: Kız
Nerden: bilmiorm
Teşekkür: 9

Durumu: Çevrimdışı

Kuronuma Sawako
Otaku (Level 4)
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
ya müthiş bi grup bu ya hele scorpion şarkısı süper Şık

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
28 Nis 2009 20:45
hibertansiyar
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 05 Mar 2008
Mesajlar: 1,136
Nerden: Cyberworld
Teşekkür: 89

Durumu: Çevrimdışı

hibertansiyar
Mangaka
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
megadeth thrash metal yapmaktaydı.. ta ki cryptic writings'e kadar. o albümle bir değişime uğradılar. sonra zaten marty freedman gibi bir gitarist gruptan ayrıldı. sadece ayrılan da o değildi. kökten bir değişim oldu megadethde. çok sıkı bir fan'ı değilim.. son albümlerini dinlediğimi de söyleyemeyeceğim.
bu arada criptic writings'de "a secret place" gibi mükemmel bir parçanın da olduğunu unutmamak gerekir.
onun dışında, favori albümüm youthanasia olsa gerek.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
28 Nis 2009 21:08
Kuronuma Sawako
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Yaş: 26
Kayıt: 03 Eyl 2008
Mesajlar: 384
Favori Anime & Manga: vampire kinght higurashi no naku koro ni
Cinsiyet: Kız
Nerden: bilmiorm
Teşekkür: 9

Durumu: Çevrimdışı

Kuronuma Sawako
Otaku (Level 4)
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
bence sen bayağı birşey biliyorsun bunun hakkında Şaşırmış Durumda

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
28 Nis 2009 21:16
hibertansiyar
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 05 Mar 2008
Mesajlar: 1,136
Nerden: Cyberworld
Teşekkür: 89

Durumu: Çevrimdışı

hibertansiyar
Mangaka
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
sende öğrenebilirsin Göz Kırpıyor sadece merak edip araştırman yeterli Gülücük Dağıtıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
28 Nis 2009 21:27
artemis entreri
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Yaş: 31
Kayıt: 26 Mar 2008
Mesajlar: 227
Cinsiyet: Erkek
Nerden: Issız bir ada
Teşekkür: 27

Durumu: Çevrimdışı

artemis entreri
Otaku (Level 3)
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
Megadeth süper gruptur Şık

Belki en sevdiğim gruplardan biri değildir ama başarılı bulurum.Özellikle grubun her şeyi daha doğrusu ta kendisi olan Dave mustain'e saygı duymamam elde değil Gülücük Dağıtıyor
Bana göre metallica'dan daha başarılıdırlar.Değişim yaşanmıştır ama köklü bir değişim olmamıştır megadeth'in bir albümü dışında onda da metallica ile dalga geçmiştir dave ..

Bana göre yaşayan en iyi gitaristidir ayrıca dave abimiz :DSeverim sayarım bir canlı izleyememek koydu Üzgün ya da Ağlıyor

Dave Mustaine "ben metallicadan ayrılmasam sımdı dunyanın bır numaralı grubuyduk" demıs,diyerek bu gereksiz bilgiyi de paylaşmak istiyorum Çok MutluGüzel demiş
Dil Çıkartıyor

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
03 May 2009 2:09
Yakut
Otaku (Level 3)
Otaku (Level 3)Kayıt: 05 May 2009
Mesajlar: 178
Favori Anime & Manga: Evangelion, Escaflowne, Ghost in the Shell, Welcome to the NHK!, Full Metal Alchemist, Vampire Hunter D, Mononoke, Mononoke Hime, Wolf's Rain, Gto..
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 3

Durumu: Çevrimdışı

Yakut
Otaku (Level 3)
Megadeth Biyografi+Diskografi Konu: Yanıt: Megadeth Biyografi+Diskografi
Alıntıyla Cevap Gönder
Megadeth denince aklıma ilk gelen şey elbetteki "Rust in Peace" oluyor. Sanırım en sevdiğim albümü bu olsa gerek. Kötü giden albüm satışları sonrası Mustaine'nin bir gece içip içip televizyonunu açıp Körfez Savaşı'ndan haberler eşliğinde albümün sözlerini yazdığı ise şehir efsanelerinden biri. Sözlere bakınca neden olmasın diyor insan...

Mustaine değinecek olursak: Biraz geçimsiz bir adamdır. Bir çok albüm çıktığında kadro değişmiştir bile. Metallica ile ayrılıklarında bir çok şehir efsanesi aldı başını götürdü fakat Metallica adına hazırlanmış "Some Kind of Monster" adlı belgeselde kendisininde bir grup terapisine katılımında izlediğimiz Mustaine'in tek ayrılış sebebinin Hatfield'ın yakın ilgisini isteyip görememesi olduğudur. Yanlış hatırlamıyorsam Hatfield'ın grup dışında Mustaine'le iki dost gibi geçiniyorken, işin içine grup girdiğinde Mustaine'nin söylediğine göre kendisini yok saymasıdır. Umarım yanlış hatırlamıyorumdur. Hatırlıyorsam beni biri mutlaka düzeltecektir.

Aynı belgeselde ise bazı Metallica hayranlarının ne kadar garip davranışları olduğunu öğrendik. Mustaine'nin gözlerinin bile dolmasına sebep olacak şekilde dile getirdiği ve sık karşılaştığı bir olayı anımsıyorum. Bir çok Metallica hayranın karşısına geçip metal sign yapıp yüzüne doğru Metallica diye bağırdıklarından bahsediyor. Üzücü, çocukca ve gerçekten hayranlık olayının ucunu kaçırıp işi mallığa dökmek tabir edilebilecek bir durum olmuş. Madde

Neyse birde yeri gelmişken Some Kind of Monster belgeseline değinicem:

"Some Kind of Monster, 2004 yılında çekilen, ünlü Amerikan Heavy Metal grubu Metallica'yı anlatan belgesel filmdir. Orijinal hali 2003 yılında hazırlanan St. Anger albümü hakkında bir dökümantasyon iken zaman içinde filme çevrilmiştir. 4:3 görüntü oranıyla kaydedilmiştir. Birçok stüdyo röportajı ve konserlerden görüntüler içermektedir. 20 yıllık tarihleri boyunca neredeyse dağılmanın eşiğine geldikleri en calkantılı dönemlerinde, iletişimsizlik, bağımlılıklar, gruptan ayrılışlar, baba olmanın sorumlulukları gibi içsel problemlerle boğuşurken piyasaya çıkmıştır"...alıntıdır. bkz. Wikipedia

Bana göre ise bu belgesel Metallica'nın St. Anger albümünü örtme meselesidir. Olayı problemlere verip; yer yer ise grup arkadaşları için yaptıkları hegomanya ötesi bir şey değildir. Yeni basçı arkadaş için eşit miktarda hisse verilmesinden tutun, gruptan attıkları adamın ilk konserine destek için gitmeleri, aile içi görüntüler... vs. sizde gruba karşı sıcaklık uyandıracak tipte şeyler.

Ama şamar oğlanıda hazırdır belgeselde: Ulrich. Zaten kimse sevmediğinden bu arkadaşı albümün kötülüğü ya da sorunlar direkt ona yorulabilir. Yani menajerlerini tebrik etmek isterdim. Albüm çok kötü olsa da belgesel sayesinde isimlerini kurtarıyorlar. Nedense bu belgesele öylesine yapılmış gözüyle bakamıyorum. Düşünceli...

şiddet sorununu çözemiyorsa kesinlikle eksik kullandığındandır
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
06 May 2009 8:26
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 11 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız