Forum Kuralları
Anime Manga Forum -> Site ve Forum Kuralları
 
Yazar
Mesaj
prenses serenity
Emekli YöneticiYaş: 39
Kayıt: 18 Arl 2006
Mesajlar: 2,843
Tanıtımlar: 1367
Teşekkür: 2085

Durumu: Çevrimdışı

prenses serenity
Emekli Yönetici
Forum Kuralları Konu: Forum Kuralları
Alıntıyla Cevap Gönder
1. Diğer Türkçe anime Sitelerinden aldığınız yazıları kopyalayıp yapıştırmayın. Bu onların emeklerine saygısızlık olacağı gibi sitemizin amacına da uygun değildir.

2. Tamamı kalın ve devasa harflerle yazmamaya özen gösterin (Bağırma anlamına gelebilir diye).

3. Başlıkları kendi konularında açmalısınız.

4. Moderatörlerle ilgili sorunlarınızda yöneticileri bulursanız hem sorun daha kısa zamanda çözülür hem kimse kırılmamış olur.

5. Argo konuşmamaya, kullandığımız kelimelerin diğer bir üyeyi incitmemesine özen gösterelim. Argo konuşanlar uyarılacaktır iki defa aynı şeyi yaparsa uyarı alacaktır. Şahsa küfür edenler ise direkt uyarı alacaktır ve duruma göre atılıp atılmamasına bakılacaktır.

6. Dini kullanarak inanç sömürüsü yapmak, aşırı fanatizme kaçan spor ve siyaset yazıları yazmak yasaktır!

7. Reklam yapmak yasaktır...

8. Bir üyeliği olduğu halde üst üste üyelik almak yasaktır.

9. Spoiler içerikli mesaj vermek yasaktır. Spoiler içerikli mesaj atanlar iki defa uyarıldıktan sonra aynı şeyi tekrarlarsa üçüncüsünde uyarı alacaktır.

10. Gereksiz mesaj kasanlara uyarı verilip konuyu amacından saptırmış mesajlar silinecektir.

11. Sitede +18 içerikli(sapık) paylaşımlar yayınlamak yasaktır. Aksi takdirde bunu yayınlayan üye uyarı almadan siteden atılacaktır.

12. Kısa aralıklarla ard arda mesaj atmayın.

13. Açtığınız konularda tanıtımı başka yerden alıyorsanız eğer kaynağını da yazıya eklemeyi unutmayın.

14. Bir üye bir üyeyi özel mesaj yoluyla veya konulardaki mesajlarında vs. aşırı derecede rahatsız ederse de duruma göre forumdan uzaklaştırılır.


15. Tanışma başlığı açtığınız takdirde kendinizden bahsedebilir, adınız vs. gibi ya da izlediğiniz anime serilerini veya okuduğunuz mangaları yazabilir. Ayrıca hoşlandığınız veya hoşlanmadığınız şeyleri belirtebilirsiniz.
Bunun dışında "slm merhaba" tarzı başlık açmayınız açtığınız takdirde uyarılacaksınız ve uyarı dikkate alınmadığı takdirde başık kilitlenecektir.


16. Milli dilimiz "Türkçe" ve bir Türk forumundasınız. Doğal olarak yazılarınızda Türkçe yazarak kendinizi ifade etmelisiniz. Yabancı insanlar dışında -ki çok nadiren görülür- bu platformda yazı yazacaksanız eğer Türkçe yazmanız gerekmektedir. Bütün bir iletisi baştan aşağı yabancı bir dil olan kişiler ilk önce sözlü uyarılıp sonra yine tekrarlarsa eğer asıl uyarısını alacaktır. Ancak cümle arasında kullanılan yabancı kelimeler buna girmemektedir. Velhasıl yabancı alıntılar da buna dahildir. Çünkü sonuçta okuduğumuz veya izlediğimiz seriler genelde yabancı kaynaklıdır ve bunları çevirip çevirmemek kullanıcıya kalmıştır.

17. Asakura Hao her zaman haklıdır. Haksız olduğu yerlerde bu madde geçerlidir.

Bir de tamamen yabancı dille alakası olmayan sözde kendine özgü bir dil oluşturma çabasında olan kişilerde bu uyarılara tâbidir. Örnek; Emo dili...


Ayrıca: Foruma uzun süre sonra yeniden dönen üyeler ayrıca bir tanışma başlığı açmalarına gerek yoktur. Bunlar görüldüğü takdirde kilitlenecektir. Ve eski başlıklarına yönlendirilecektir.


Forum kuralları duruma göre düzenlenip yeni eklemeler gelebilir. Forumda iyi eğlenceler...

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Anime Listesi  
19 Nis 2012 23:04
Bu mesaja teşekkür edenler (18 kişi): Ichimi, rizygn, Uchiha Izuna, Marlah, Arayashiki, Crazy Cat Lady, narutosever1996, ercet, t1ber1um, hp^star, starbreeze, Vagabond, Merue, ayhi, Asakura Hao, vivi, Monkey D. Garp, Desdemona

 
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız