Spriggan
Anime Manga Forum -> Anime -> Anime Serileri Genel Başlığı
 
Yazar
Mesaj
prenses serenity
Emekli YöneticiYaş: 38
Kayıt: 18 Arl 2006
Mesajlar: 2,843
Tanıtımlar: 1367
Teşekkür: 2085

Durumu: Çevrimdışı

prenses serenity
Emekli Yönetici
Spriggan Konu: Spriggan
Alıntıyla Cevap Gönder
Geçmiş zamanlarda ki ileri düzeyde teknolojiye sahip bir uygarlık kendi kontrollerinden çıkmış olan teknolojik gelişimler sonucu yok olmuştur ve bunun üzerine geleceğe bir uyarıda bulunmuşlardır.

"Sonsuz karanlıkta yaratılmış sanatı yine karanlığa götürün. Bunu yapın ve asla onu tekrar uyandırmayın."

Bu yazıttan sonra bu gelişmiş uygarlığın teknolojisini koruma amaçlı Arcam adlı bir organizasyon kurulur. Arcam organizasyonunda Spriggan diye adlandırılan özel ajanlar görev almaktaydı. Arcam'ın araştırmacılarından birkaçı Türkiye'de bulunan Ararat Dağı'nda Nuh'un gemisinin enkazını bulurlar. Bu keşiften sonra Arcam ve Amerika askeriyesi geminin sırrı için ölümcül bir mücadeleye girer. Arcam'ın en büyük gücü Spriggan adındaki gizli ajanlarıydı elbette. Spriggan'lar içinde en iyisi ise 17 yaşındaki lise öğrencisi olan Yu Ominae idi. Yu, en son olanlardan habersiz okuluna geri dönmüşken sınıf arkadaşının korkunç ölümü üzerine kendisine bırakılan notu gördükten sonra Türkiye'ye doğru yola koyulur.

Amerikalıların ise kozları süper silahlar geliştirmek için deneylerinde kullandıkları insanlardı. Hırslı Fat-Man ve gaddar bir küçük çocuk...

Yu tüm bu olup bitenin ne olduğunu anlamaya çalışırken geçmişiyle tekrar yüzleşecektir.


---


Film 1998 yapımı oldukça güzel bir yapım. Japonya'dan Türkiye'ye geçiş yapıyor. Ve bu andan sonra tüm film boyunca Türkiye'de geçiyor. Türkiye'ye geçiş sırasında şehir içinde çekilen sahneler dışında kalan tüm sahneler dağın içinde çekiliyor. Atatürk Havalimanı filan güzel di ya! Konu olarakta oldukça etkileyici. Nuh'un Gemisi! Yu'nun geçmişi, Amerika'nın oyunları filan... Her neyse izleyenler buraya =)

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Anime Listesi  
05 Ekm 2010 1:38
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız