The Last Kingdom
Anime Manga Forum -> Müzik, Sinema, TV ve Kitap -> TV Dizi
 
Yazar
Mesaj
Lost Control
YöneticiYaş: 32
Kayıt: 04 Ekm 2010
Mesajlar: 3,607
Tanıtımlar: 9
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 1905

Durumu: Çevrimdışı

Lost Control
Yönetici
The Last Kingdom Konu: The Last Kingdom
Alıntıyla Cevap Gönder
The Last Kingdom

Özet: Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanan Son Krallık; kefaretin, intikamın ve İngiltere'nin doğuşuna karşı koymanın keşfedildiği çağdaş bir hikâye.
Son Krallık, gerçek tarihi kişilikleri kurgu olaylarla kaynaştırırken Kral Büyük Alfred'i ve onun İngiltere'yi meydana getirebilecek ayrılmış nice krallığı birleştirme arzusunu yeniden anlatır.
M.S. 9.yy'da geçen hikâyede, şu an İngiltere olarak bildiğimiz yerde birçok krallık Vikinglerin istilasına uğrar ancak ileri görüşlü Büyük Alfred'in kralı olduğu Wessex'teki tek krallık bu istilaya karşı koyarak "Son Krallık" adını alır.
Bu çalkantılı ortama rağmen Uhtred hayatta kalır. Sakson bir asilzadenin oğlu olarak dünyaya gelen Uhtred, Vikingler tarafından öksüz bırakılıp daha sonra kaçırılarak onlardan biri gibi büyütülmüştür. Kendi ülkesi ile kendisini yetiştiren insanlar arasında seçim yapmaya zorlanan Uhtred'in sadakati bile sınanır. Sakson mudur yoksa Viking mi?
Doğuştan getirdiği hakları kanıtlama arayışına giren Uhtred, yeni ulusun doğuşunun bir parçası olacaksa en nihayetinde atalarının topraklarını geri almak için iki taraf arasındaki tehlikeli yolda yürümelidir.
Son Krallık, kahramanlık ve destansı savaşları sahnelese de konu olarak politika, din, savaş, cesaret, âşk, sadakat ve kimliğimizi bulmak için sergilediğimiz evrensel arayışı anlatır.
Son Krallık, gerçek tarihi kahramanları kurgu karakterlerle birleştirerek tarihin en görkemli krallarından birinin emri altında ülkelerini kurtarmak için savaşıp kendilerine bir yurt kurmaya çalışan insanların öyküsüdür.
GD

Kaynak;

Spoiler:İnternette dolaşırken rastgele önüme geldi ve ilk bölümü bir ara izlerim diye indirdim. Bu akşam da gözüme çarptı ardından bir bakayım dedim ve sonuç olarak üç bölümü de izlemiş oldum. Sıkmadan ve merakla izlettirdi üç bölümü ve dördüncü bölümü de merakla bekliyorum. Şu son zamanlar belli başlı diziler hariç dizilerde istikrar tutturamadım. Tutturduklarım ingiliz dizileriydi keza bu da öyle. Okuduğum kaynaklarda daha dizi çıkmadan önce GOT'a büyük bir rakip olacağını yazıyordu ve çok da büyük bir bütçe ayırmışlar diziye fakat ben dizinin ne bir tanıtımını ne de bir reklamını gördüm. Neyse, önemli olan GOT'u geçip geçmemesi değil, bu kalitesini koruyup ileride de bunun üstüne katıp ilerlemesi önemli.

Vikings dizisini seven bunu da sever diye tahmin ediyorum. Fakat ben Vikings dizisini 2. bölümde bırakmıştım. Yani Vikings'leri sevmeyen de bakabilir.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Anime Listesi  
29 Ekm 2015 0:10
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız