Utopia
Anime Manga Forum -> Müzik, Sinema, TV ve Kitap -> TV Dizi
 
Yazar
Mesaj
Lost Control
YöneticiYaş: 31
Kayıt: 04 Ekm 2010
Mesajlar: 3,607
Tanıtımlar: 9
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 1905

Durumu: Çevrimdışı

Lost Control
Yönetici
Utopia Konu: Utopia
Alıntıyla Cevap Gönder


Utopia kült bir çizgi roman senaryosunu bulan bir grup insanın hikayesini anlatıyor. Kitabın son yüzyılda yaşanmış felaketleri önceden belirttiği ileri sürülmektedir. Gruptakiler kısa bir süre sonra The Network olarak bilinen bir organizasyonun hedefi haline gelir.

Ütopya; kabaca kurgulanmış toplumların tasviri anlamına gelir. Herşeyin iyisi ve kötüsü olduğu gibi Ütopya da "Özendirici" ve "Korkutucu" olmak üzere ikiye ayrılır. Bizim hikayemiz tamamiyle ikinci seçeneği, yani korkutucu öğeleri seçen bir grafik roman üzerinden gelişen olayları temel alıyor. Paranoyak bir şizofren Mark Dane tarafından oluşturulan "Ütopya Deneyimleri"; elden ele dolaşan ve içeriği bakımından takipçilerini fikir ayrılığına itmiş bir eserdir. Ütopya'nın ilk bölümünü elinde bulunduran Becky, internetten tanıştığı arkadaşları Wilson Wilson ve Ian ile kendilerini gizemli ve ucu sağlık bakanlığına kadar dokunan büyük bir komployu çözerken bulurlar. Tabii arkalarında onları takip eden Network topluluğuna bağlı tehlikeli kişiler varken ilerlemeleri ve sis perdesinin aralanması hiç de kolay olmayacaktır. Tüm bunlara ortaya çıkan romanın yayınlanmamış ikinci bölümü de eklenir... Megali - Ali Şahin / birdizihaber.com


Çok soft ve klasik bir yorum olacak ama şu ana kadar izlediğim en özgün senaryolu dizilerden birisi. Defalarca söylüyorum, "dizi işini yapmayı ingilizlere bırakın!" diye. Konusu zaten muazzam, spoiler vermeden pek anlatamam. Harika bi' Sinematografisi var dizinin. Keza müzikleri de öyle. Diziyi izlediğiniz de ne dediğimi anlayacaksınız. Çok Mutlu İki sezonun toplamı on iki bölümdür. Channel 4 kanalı tarafından yayınlanmıştır. Fakat üzücü bir haberim var dizi 3.sezon onayı alamadı. Bunun sebebi tutmadığından değil ne yazık ki, he dizi izlediğim en underrated dizilerden birisi. Fakat saolsun işin içine HBO ve David Fincher girmiş ve dizinin amerikan uyarlamasını yapacaklarmış. Şimdi iki önemli etken var. Birincisi David Fincher ve neredeyse hiç kötü dizisi olmayan (benim denk gelmediğim) HBO. Normalde bu diziyi izlemeseydim ve David Fincher ile HBO'nun ortak çalışması olan böyle bir dizinin çıkacağını öğrenseydim "iyi gitmiş" diyebilirdim. Fakat bu sebeplerden dolayı bu dizinin iptal edilmesi hiç iyi gitmedi! Ya da altında başka sebepler de olabilir. Artık yeni HBO yapımını seyredeceğiz.

Son olarak; Where İs Jessica Hyde?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Anime Listesi  
16 Ksm 2014 0:59
Bu mesaja teşekkür edenler (4 kişi): Ichimi, Desdemona, prenses serenity, Monkey D. Garp

 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız