Odtü Alpar Kılınç Go Topluluğu
Anime Manga Forum -> Üniversite Kulüpleri ve Organizasyonları
 
Yazar
Mesaj
ZChelebi
Misafir

Avatar

Avatar
ZChelebi
Misafir
Odtü Alpar Kılınç Go Topluluğu Konu: Odtü Alpar Kılınç Go Topluluğu
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Topluluk Hakkında Bilgi

ODTÜ Go Topluluğu, Türkiye'nin ilk go topluluğu olup 1989 yılında Alpar Kılınç'ın öncülüğünde ODTÜ Kültür İşlerine bağlı olarak kurulmuştur. Alpar Kılınç'ın 1995 yılında hayatını kaybetmesinin ardından go ya verdiği emekten dolayı ismi topluluğa verilmiş, topluluğun adı ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu olmuş ve ayrıca her yıl anısına Alpar Kılınç Go Turnuvası düzenlenmeye başlamıştır.

Topluluk odası, ODTÜ Kampüsü içinde 9. Yurt alt katındadır. Oda halıflekslidir. Odada diğer takımlarımızın yanında 6 tane goban bulunmaktadır. Oyunu binlerce yıl oynandığı gibi yerde gobanlarla oynamak oyuna tat katmaktadır.

İnsanlara denge, disiplin ve sabır gibi birçok kavramı öğrettiğini düşündüğümüz ve sevdiğimiz bu oyunu öğretmek ve yaygınlaştırmak temel amacımızdır. Her dönem diğer topluluklarla birlikte yemekhane ve hazırlık önünde stant açarak goyu tanıtıyoruz. Topluluk odasına gelen herkese "bildiğimiz kadar" goyu öğretmeye ve goda birlikte ilerlemeye çalışıyoruz.Her dönem topluluk içinde küçük turnuvalar düzenleyerek bu işi daha disiplinli aynı zamanda daha eğlenceli bir şekilde yapıyoruz. Bu şekilde Türkiye Go Şampiyonası, Alpar Kılınç Go Turnuvası, İstanbul Turnuvası gibi daha büyük turnuvalara da hazırlanmış oluyoruz.

Topluluğa düzenli devam ederek goda ilerlemek dışında topluluk içinde veya düzenleyeceğimiz turnuvalarda görev alabilirsiniz. Bir topluluğa üye olmanın her türlü avantajını da ( yeni arkadaşlar, geziler vb) görebilirsiniz.


Bir strateji oyunu olan Go, Japonya'nın tarihinde de önemli bir yer edinmiş şimdiye kadar. Günlerce süren Go karşılaşmalarına tanıklık edilmiş ve katılımın ve seyirci kitlesinin yoğun olduğu çeşitli turnuvalar düzenlenmiş. Ben de bir süredir ilgileniyordum bu oyunla ve duydum ki Odtü'de bir topluluk kurulmuş sevenleri buluşturmak, bilmeyenleri Go'yla tanıştırmak için. Çok sevindim bunu öğrenince, ancak fazla bilgi edinemedim bu topluluğun projeleri ile ilgili. Odtü'de eğitim görüp de bilen, duyan, gören varsa etkinliklerini; ne yapar, ne eder bu insanlar anlatsın, lütfen.

En Yukarı Git
 
29 Eyl 2010 18:49
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız