... İnOuE OriHiMe ...Fc
Sayfaya git: 1, 2, 3 ... 117, 118, 119, Sonraki

Anime Manga Forum -> Anime -> Fan Kulüpleri
 
Yazar
Mesaj
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: ... İnOuE OriHiMe ...Fc
Alıntıyla Cevap Gönder
Şık İNOUE ORİHİME FAN CLUBUMUZE HOŞGELDİNİZ ARKADAŞLAR Şık

Arkadaşlar Yepyeni bir konsetple inoue orihime fan sayfasını Tekrar açıyorum. Bu Kez daha güzel, daha esnek ve daha eğlenceli bir fan sayfası olmasını umut ediyor ve desteklerinizi eksik etmeyin diyorum. Yeni açılan İnoue fan sayfamıza tüm üyeler istediği gibi (orihime konulu tabiki Gülücük Dağıtıyor) hikayeler, şiirler, kurgular, yazılar, kompozisyonlar koyabilirler.
Ayrıca kendi çizimlerinizi de ekleyebilir ve bir konu hakkında -nasıl olmasını isterdiniz- gibi düşünceler ortaya atabilirsiniz. Mangada çıkan her inoue resimlerini de - tabi fan bakışıyla ve gayet olgunlukla- bu sayfamızda değerlendirebiliriz. Böylelikle hiç sıkılmadan ve eğlenerek hem fan sayımızı arttırabilir hem de güçlü ve saygılı bir fan clup olabiliriz. Bu davranışlarımızın herkese örnek olacağını düşünüyorum.
YENİ KURUCU :

_gamze_ESKİ KURUCU :

Otaku-SamaVİP ÜYELER :

Hatice TokÜYELER :

Spoiler:


Yeni Katılmak İsteyen Arkadaşlarımıza da Kapımız Her Daim Açık olacaktır.


Biraz da Kurallarımız Olsun İstiyorum Arkadaşlar Şık

-Fan sayfamıza Kesinlikle Anti-İnoueciler Giremez. Olur da girerse Lütfen Huzurumuzu Bozacak Davranışlardan Çekinelim.
-Resimleri Eklerken Ecchi Olmamasına Dikkat Edelim Arkadaşlar.
-Birbirimize Karşı Tahammüllü Ve Saygılı Olalım. Böylelikle Aramızdaki Bağların Daha da Güçleneceğini Düşünüyorum.
-Küfürlü ve Argolu Konuşmak Yasaktır. (Samimiyet Her Şeyden Önce Gelir Bunu Unutmayalım Diyorum. Gülücük Dağıtıyor )
-Daha Güzel Bir Ortam Oluşturmak İçin Bana Kural Veya Tavsiye Önerebilirsiniz. Uygun Olduğunu Düşündüğüm Her Öneri Kabul Edilecektir. Göz KırpıyorSloganımız İse,

"Şu Dünyada Seven Her Canlı Kıskanır. -Ben Hayatımda Hiç Kıskanmadım- Diyen Kişilerin Çoğu Ya Kıskanmanın Ne Demek Olduğunu Bilmiyorlardır Yada Hiç Sevmemiştir. "


https://www.youtube.com/watch?v=fzE3e3qlMgw
Seninle Olmanın En Güzel Yanı


Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?
Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek.

Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun?
”Seni seviyorum” sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek.

Seninle olmanın en heyecanlı yanı ne biliyor musun?
Aynı şeyleri seninle aynı anda düşünmek birlikte ağlamak gülmek. Ve buradayken bile seni çılgınca özlemek…

Seninle olmanın en acı yanı ne biliyor musun?
Seni hiç tanımadığım bir sürü insanlarla paylaşmak. Senin yanında olan, seninle konuşan herkesi çocukça kıskanmak.

Seninle olmanın en mutlu yanı ne biliyor musun?
Tanıdık birileriyle karşılaşma tedirginliği ile yollarda yürümek yan yana… Elimdeki şemsiyeye inat yağmurda ıslanmak birlikte. Elimde kır çiçeğiyle seni beklemek… Aynı mekanlarda aynı yiyecekleri yemek.

Seninle olmanın en romantik yanı ne biliyor musun?
Sensiz gecelerde sana söyleyemediklerimi yıldızlara aya anlatmak… Okuduğum kitabın sayfalarında dinlediğim şarkıların türkülerin şiirlerin her mısrasında seni bulmak.

Seninle olmanın en zor yanı ne biliyor musun?
Seni kaybetme korkusuyla hayatta ilk kez tattığım o tarifsiz duygularımı umut denizinin ortasında küreksiz bir sandala hapsetmek. Sevgili yerine yıllarca dost kalmayı başarmak. Yalın ayak yürümek bıçağın en keskin yerinde. Kanadıkça tuz yerine gözyaşlarımı basmak yüreğime.

Seninle olmanın tek yan etkisi ne biliyor musun?

Nereden bileceksin?

Sen benimle hiç olmadın ki. Olsaydın avuçlarım terlemezdi… Isırmazdım dilimin ucunu… Özlemezdim seni yanımdayken.Kıskanmazdım.

Korkmazdım yollarda yürümekten. Islanmazdım yağmurlarda… Yıldızlara aya dert yanmaz, böyle her şarkıda serhoş olmazdım.

Korkmazdım seni kaybetmekten ayaklarım kan revan atlardım sandaldan denize… Ve her kulaçta haykırırdım seni..

Ama sen hiç benimle olmadın ki…

YA AKLIN BAŞKA YERLERDEYDİ YA YÜREĞİN…
Can Yücel
ORİHİME'NİN PERİLERİNİN ANLAMI

Bildiğiniz üzere Orihime’nin gücünün ismi “Shun shun rikka”. Ve anlamı “6 dans eden çiçeğin koruyucusu” demektir. Bu çiçekler de sırasıyla ,

-Shun’o (Kiraz çiçeği)
-Ayame (süsen)
-Lily (kasımpatı)
-Baigon (Prunus mume yani erik)
-Hinagiku (papatya)
-Tsubaki (kamelya)’dir.

Orihime, lily-baigon ve hinagiku perileriyle “göksel üçlünün koruyucu kalkanı” olan “santen kesshunu yaratıyor. Peki bu çiçeklerin anlamları ne idi?

İlk önce yazıma Lily yani “ateşsiz kasımpatı” ile başlamak istiyorum arkadaşlar. Kasımpatı, yani diğer adı ile Krizantem sonbaharda açan otsu bir bitkidir. Çiçeğin isminin nerden geldiğine dair çok da güzel bir Fransız aşk hikayeside mevcuttur. Ancak onu yazmak çok önemli değil. Size daha çok japonya’da ve Çin’de ne anlamlara geldiğinden bahsetmek istiyorum. Kasımpatı çiçeği, Japonya’da mutluluğun simgesi olarak görülmektedir. Ve her yıl “mutluluk festivali” olarak anılan festivalle çiçeğin varlığı kutlanmaktadır. Bu festival 9. Ayın 9. Gününde kutlanır. Çin’de ise bu festivale “çifte dokuzlar” denir. Aynı zamanda krizantemler ölümü de simgelemektedir. Bu yüzden japon mezarlarında krizantemleri görmek de pek olasıdır.

Japonya’da kasımpatı çiçeğinin ulusal bir önemi de vardır. Çünkü bir japon efsanesine göre, japon impatorluğunun kurulması kasımpatılar sayesinde olmuştur. Efsaneye ise şu şekildedir:

“Yaşlanmaktan korkan ondört kız ve erkek, gençlik iksirini taşıyan bitkiyi bulmak için Çin’de denize açılırlar. Bu bitkiye karşılık olarakda yanlarına o zamanlar Çin’de adına şehirler kurulmuş olan kasımpatı çiçekleri alırlar. Ancak gemileri batınca, ellerindeki kasımpatı çiçeklerini çıktıkları kara parçasına dikerler. Burası Japonyayı oluşturan 3 bin adadan biridir. Bu gençler, gençlik iksirini bulamamışlar ama çıktıkları adada yeni bir toplumun, Japonya’nın kurulmasını sağlamıştır.”

Ayrıca, japon imparatorluğunun arması 16 taç yapraktan oluşan altın bir kasımpatı çiçeğidir.
Efsanedeki gençler gençlik iksirini aramak için Çin’de denize açılıyorlar. Bunun sebebi de arkadaşlar, kasımpatı çiçeğinin Çin’de “ölümsüzlük” sembolü olmasıdır. Çin kültüründe kasımpatı, uzun ömür ve bilgilik sembolüdür. Bu yüzden Çin’de bir şehrin adı ise “kasımpatı” anlamına gelir. Ayrıca, erik, bambu ve orkide gibi Çin’de önemli bir yere sahip olan çiçeklerle birlikte yer alarak “soylu dörtlüyü” oluşturur. Çünkü bu çiçeklerin her biri bir mevsimi simgeler. Yunanca ’da ise kasımpatı “altın çiçek” anlamına gelmektedir.

Orihimenin kasımpatı çiçeğinin koruyucu olan lily ise sürekli gülen , etrafına neşe saçan ama aynı zamanda mayosu ve dövmesi ile biraz asi bir mizaç çizen bir dişi peri görüntüsündedir. Şu ana kadar koruma görevinde olan lilynin belki de bilmediğimiz bir ölüm gücü de vardır. Çünkü kasımpatı çiçeği hem ölümsüzlüğü hem de ölümü simgeler.

Şimdi ise gelelim Hinagiku’ya yani Papatya çiçeğine. Papatyalar, hepimizin bildiği gibi zerafeti, masumiyeti , saflığı ve inceliği temsil eder. Yunan mitolojisine göre papatyalar, “gökyüzü tanrıçası” olan “Asterea’nın” gözyaşlarından oluşmuştur. Efsaneye göre Asterea, tanrılar diyarından gökyüzüne baktığı zaman hiç yıldız olmadığını görmüş ve üzüntüsünden ağlamaya başlamıştır. Düşen her bir gözyaşı tanesi ise, yeryüzünde birer papatyaya dönüşmüştür.

Bleach’te ise Hinagiku, diğer periler içinde orihimeye en kibar davranan kişidir. (dikkat ederseniz orihimeye, orihime-san diye hitap eder.) Çünkü hinagiku papatyadır. Nazik ve kibardır.

Şimdi ise bir diğer santen kesshun üçlü perisinden biri olan Baigona geçelim yani “Heybetli eriğe”. Çok Mutlu
Prunus mume olarak geçen baigon, aslında bir “çin eriğidir.” Ama hem eriğe hem de kayısıya benzer. Bu yüzden japonyada ise “japon kayısısı” diye geçer. Hatta “yeşil erik” anlamıda mevcuttur. (baigon ilk animede gözüktüğü sırada üzerinde yeşil bir kostüm vardır.)

Ancak Prunus mume, genellikle “erik çiçeği” olarak kabul görünür. Erik çiçeği hem japon hem de çin mitinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle de çin efsanelerinde.

“Efsaneye göre Liu Song İmparatoru Wu’nun kızı Prenses Shouyang, birinci ayın yedinci gününde Hanzhang Sarayının erik ağaçları ile süslenmiş bahçesinde istirahat ederken bir erik çiçeği aşağıya doğru süzülmüş ve prensesin alnına düşmüştür. Çiçek, prensesin alnında bir iz bırakmıştır. O günden itibaren Prenses Shouyang’a “erik çiçeği tanrıçası” denmiştir.”

Ve çinli kadınlar tarafından dekoratif amaçlı taklit edilmiştir. Hani bazı çinli kadınların alınların ortasında şekiller olur ya. Bunun sebebi ise, işte bu efsanedir arkadaşlar.
Ayrıca Çin’de Kışı simgeler. Ve soylu dörtlüden birini oluşturur. (ötekilerde daha önce anlattığım kasımpatı-orkide ve bambudur.) Baharın habercisidir.

Japon mitinde ise erik çiçeği, “kötülüğe karşı duran koruyucudur.”
Buradan hemen Bleach animesini hatırdık değil mi?
Çünkü orihimenin sahip olduğu baigon ,santen kesshun üçlü koruma kalkanın bir parçasıdır. Yani japon mitindeki gibi “kötülüğe karşı duran” bir koruyucudur. Ayrıca Erik çiçeği tanrıçası olan prenses shouyang ile orihimenin isminde geçen “prenses” kelimesi arasındaki benzerlikte epey düşündürücü. Kim bilir belki ilerleyen zamanlarda orihimenin alnında da bir erik çiçeği sembolü görebiliriz. (ki sembolün şekli pek de bir hoştur. )

Şimdi ise sırada benim için çok şaşırtıcı ve heyecanlandırıcı olan iki periye geçiyorum. Bunlardan biri Ayame, öteki ise Shun’o.

Yazıma Ayame yani Süsen çiçeği ile devam etmek istiyorum arkadaşlar. Bu çiçeğimiz, ismini yunan mitolojisindeki “gökkuşağı tanrıçası” “İris” den almıştır. Tanrıların tanrısı Zeus ile sadakat tanrıçası Hera’nın habercisi olarak bilinen İris, cennetten aldığı haberleri gökkuşağı üzerinden dünyaya getirirmiş. Latince de İris sözcüğü, “cennetin gözü” anlamına gelir. Ayrıca insan gözünün iris tabakası da burdan gelir. Bunun anlamı ise “ hepimiz tanrıdan bir parça taşırız.” Dır.

İris’in sembolü gökkuşağıdır. Gök ile yeri birbirine bağladığından tanrılar tanrısı Zeus ona, gökyüzünden yeryüzüne haber taşıma görevi vermiştir. Ve İris her daim mutlu haberler taşımıştır.

Arkadaşlar, Ayame orihimenin Aizenin bile hayran kaldığı o müthiş iyileştirme gücünün kaynaklarından biridir. Ve Ayame yukarıda anlattığım gibi İrisin kendisidir. Yani “cennetin gözü” yani tanrıdan aldığı bilgileri gökyüzüne ulaştırır. Aizen orihimenin gücü için ne demişti?

“Onun gücü tanrıların alanına müdahale ediyor. Tanrıların verdiği kararı reddediyor.” Demişti.

Bu söz kısmen doğru ama kısmen değil. Çünkü Ayame tanrılardan aldığı bilgiye göre hareket ediyor. Arkadaşlar Ayame dediğimiz peri yani iris orihimenin kendisi. Ne diyordu shon’o?

“biz senin gücünüz. Hayır aslında biz seniz.”

Yani Orihime iristir. Yani “cennetin gözü” dür. Aslında iyileştiriken Tanrıya karşı gelmiyor. Aksine tanrının dediklerini yapıyor. Kim bilir belkide bu yüzden ichigoyu iyileştirememişti. (gerçi içinde bulunduğu psikolojik durumu da vardı ya neyse.)

Ayrıca dikkat !

Zeus, İrisi neden haberci olarak seçiyordu? (isterseniz bir daha okuyun Çok Mutlu)
Çünkü, İris “Gök ile yeri” bağlayabiliyordu. Hatırlayın, Bleach mangası chapter 17 “Yağmurdaki anılar” … Orihimenin giriş sözleri:

“Eğer yağmur olsaydım,yağmurun ebediyen ayrılmış yeryüzü ve gökyüzünü bir araya getirdiği gibi başkasının kalbiyle birleşebilir miydim?” :O (hadi şaşıralım mı?)

Hepimiz çok iyi biliriz ki her yağmur yağmasından sonra gökkuşağı açığa çıkar. Çok Mutlu Ve gökkuşağı İrisin sembolü. Yani gök ile yeryüzünü birleştiren cennetin gözünün. Aslında Kubo te serinin en başından beri İchigo ile Orihime demişte biz farkedememişiz değil mi? Çok Mutlu

Şimdi beni şaşırtan ikiliden diğeri olan shun’o ye geçelim:

Arkadaşlar, shun’o Kiraz çiçeğini temsil eder. Yani diğer bir adı ile “sakuranın”. Japon kültüründe Sakura çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü japonyadaki tüm başlangıçlar sakura ağacının çiçeklerinin açılmasıyla başlar. Yani sakura ağacı, “yeniden doğuşun” simgesidir.

Orihime, bu ikiliyi beraber kullandığında, kalkan içerisinde kalan kişiyi yeniden onarabiliyor. Şimdi shuno ile ayame arasındaki mekanizmayı anlayabildiniz mi?
Ayame, kalkan arasındaki kişi için tanrıdan haber ya da izin alırken; shun’o ise kalkan arasında kalan kişiyi yeniden doğuruyor. Süper değil mi? Çok Mutlu Ve biz bu duruma kaç kere tanık olduk.

Ben bunu çözdüğümde çok şaşırmıştım. Kesinlikle Kuboda bu şekilde düşündü. Ve dikkat ederseniz her çiçeğin kendilerine ait bir tanrıçaları var arkadaşlar. Bizde sürekli demiyor muyduk Orihime bir tanrıça. Hakikaten de öyle çıkacak gibi. Yani sadece bizim hayalgücümüz ile ilgili olmayabilir durum.
Sonuçta Kubo rukianın ismini Latinceden almıştır. Yani adam yunan mitolojisi ile de ilgileniyor diyebiliriz.

Ve son olarak da Tsubakiden bahsedip yazımı sonlandıracağım:

Tsubaki, “japon gülü” olarakda geçen bir çiçektir. Ve biz onu “kamelya” olarak biliriz. Kamelya güle benzer ama bir gül değildir ve kokusu da yoktur. Kamelyanın ünü dayaklı ve güçlü olmasında gelir. Şöyle ki: Kamelya çiçeğinin açması için baharın gelmesi gerekmez, öyle bol suyun olması da gerekmez. Çünkü kamelya çiçeği, tüm çiçeklerin donduğu kış ayının en soğuk zamanı olan zemheri gününde açarmış. Sıcak günlerin değil, zor zamanların çiçeği olan kamelya yani japon gülü sabırlı,güçlü ve dayanıklı bir çiçektir. Aslında bu orihimenin tek saldırı tekniği olan tsubakiye aşırı derecede benzer. Çünkü mangada gördüğümüz tsubakinin de tavırlarından, hal ve harekerlerinden ne kadar güçlü ve dayanıklı olduğunu anlayabiliyoruz. Hoş biraz da deli doludur. Çok Mutlu

Umarım yazımı beğenirsiniz arkadaşlar. Şimdiden gözlerinize sağlık diyorum. Çok Mutlu


Birde zamanında yazdığım bir fan fictionu paylaşmak istiyorum:
Spoiler:

Spoiler:GİFLER:

Spoiler:
Spoiler:


En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 10:05, Değiştirme: 04 Ekm 2016 9:44 (Toplamda 46 kere)
Bu mesaja teşekkür edenler (5 kişi): herakliona, harunorukia, PeraSura, Luchia Nanami, AngelM

serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: [color=green]... İnOuE OriHiMe ...Fc[/color]
Alıntıyla Cevap Gönder
Şimdi efenim burası bir inoue fc si ama ben ichigo ile orihime arasında olabilecek olası bir sevgiden bahsetmek istiyorum.
Bu yazımı tekrar paylaşırken ki amacım başka arkadaşlarımıza örnek olsun. Gülücük Dağıtıyor

Rukiayı bu olayların içine çekip herhangi kıyaslama olayına girmek istemiyorum. Çünkü rukiayı da çok severim ben
İlk önce kubodan bahsedeyim. Kubo bana göre bir şeyi boşuna çizmeyen, okuyucuları çok da takmayan, kendi bildiğini okuyan ve ters köşe yapmaya bayılan biri.
Yani kubo bir bu tarafa bir de öbür tarafa bal çalan biri değil ki twitter mesajıda bunu gösterir
Benim anladığım kadarıyla seri sonunda ichigo ile orihime evlenecek.

Neden bu şekilde düşünüyorum?

Mangayı okuyanlar bilir ichigo inoue için şu sözleri kullanmıştı:
"bu kız beni sürekli endişendiriyor. Ona bakmak beni yoruyor." demişti.
Yani ichigo inoue yi sürekli korumak istiyor diyebiliriz.

Ve inouenin şu tavrına hayranım. Bir yeri incindiğinde ichigo ona iyimisin diye soruduğunda "ahh yok ben çok iyiyim." diye kendi durumunu saklamaya çalışmasını çok seviyorum.
Sırf o üzülmesin diye.

Bazı arkadaşlarımız inoue i sevmiyor ve sebep olarak da genelde çok fazla kurosaki-kun demesi diyorlar ama şöyle bir şey de var o kadar demesinin sebebi anime yapımcılarından kaynaklanıyor. Çünkü mangada öyle nefret edilecek düzeyde değil. Yani çok da fazla kurosaki-kun demiyor.
Kaldı ki animede inoueyi çok farklı tanıtmışlar halbu ki mangada öyle değil. Ben mangayı okumaya başladığında daha bir sevdim inoueyi. Çünkü Kubonun nasıl bir karakter yaratmaya çalıştığını artık anlayabiliyorum.

İshidanın orihimeden etkilenmesinin sebebi ne idi sizce?
Çünkü ishida ile orihime yalnız kaldılar ve bir takım komik olaylar geçirdiler değil mi?
Aslında ishida orda bir şeyi farketti...
Orihimenin hiç de göründüğü gibi biri olmadığını.
Evet inoue dışardan naif,kırılgan,kibar,saf biri gibi ki ishidada bu şekilde düşünüyordu neyse saf biri gibi görünüyor ama aslında inouenin çok espirili,çok güçlü (erkeksi tarafı diyelim.),çok akıllı ve düşünceli biri olduğunu da anladı. Yani o kadarda kırılgan biri değil.

Ben inouenin arkadaşlarını kaybetmemek için bu kadar yumuşak davrandığını düşünüyorum. Tbai birazda yapısı gereği çok kavgacı biri değil. Ama son arcta inouedeki değişimi herkes görmüştür.
Ama aslında inoue baştan beri öyle bir insandı bakınız tatsukinin yanındaki hallerine.

İnouenin o kadar tutuk davranması ichigodan kaynaklanıyor. Yani onu kırmamak için yanında saçmalıyor açıkcası ama son arcta yaşanan hadiselerden dolayı daha rahat olmayı kafasına koymuş ve gerek ginjouya olsun gerek ichigoya olsun gereken cevap ne ise onu verebiliyor bu inoue için çok büyük bir olay.

Benim kafamı kurcalayan bir diğer olay ise Kubonun neden inouenin doğuştan bir dövüş yeteneğine sahip olduğunu göstermesi.
Bakınız soul society arcta inoue iki sihingamiyide tek vuruşta yere seriyor. Hatta ishida bayağı bir şaşırıyor "senin böyle biri olduğunu bilmiyordum." Bana kalırsa inoue son arca girmeden önce bu yeteneğini geliştirdi. Belki hem tatsuki den hemde yoruichi den eğitim bile almıştır.
Ben kubonun inouenin hueco mundoya giderken ki giydiği şortu boşuna çizmediğini düşünüyorum. pantalon bile değil şort yani. Hemde süper mini. Özgüvene bakar mısınız?

Bunun tek bir açıklaması var. Yakında inoueden çok güzel bir vs izleyebiliriz. (tsunade sama tekmeleri geliyor.... )

İchigo inoueyi bir arkadaşı olarak görüyor olabilir. Ancak bana göre tam arkadaşı değil biraz da hoşlanma ve etkilenme var.
Eğer ishida ile olan maceraları inoue ichigo ile yaşarsa ichigonun bakışı bile değişebilir. Çünkü çok uyumlular bana göre... )

Mangada çok yer var bana göre ama benim çok dikkatimi çeken başka bir olay var oda son arc ile ilgili.
Fullbiring arcta inoue tsukishima tarafından saldıra uğradığında chad ve ichigo hemen koşmuşlardı ve inoue onlara yalan söylemişti. Bunun nedenini zaten chad söyledi "inoue ichigonun güçlerini geri kazanmaya çalıştığını bilmiyor. Bu yüzden içinde bulunduğu durumu anlatmak istemiyor. Kendisi yüzünden tekrar bir savaşa girmesini istemiyor."
yani inoue ichigoyu endişelendirmek istemiyor. Neden?
Sevdiği için olmasın. Buraya kadar her şey tamam zaten

Sonra ginjou ichigoyu eğitmek için yukiodan fullbirngerını kullanmasını istiyor ve orda dövüşmeye başlıyorlar.
Tabi ichigo bayağı bir yara alıyor. Sonra kim geliyor oraya inoue değil mi?
İchigonun haberi yok inoueden. Sonra diyorki "evet anladım chad seni getirdi buraya değil mi?"
sonra kadraja chad giriyor.
İchigo ona sorgulayan bir bakış atıyor.O da diyor ki,

"biliyorum ichigo sen inoue yi bu işe bulaştırmak istemiyordun ama bundan sonra inoueninde güçlerine ihtiyacımız var."

nasıl yani ?

İchigo inoueyi içinde bulunduğu durumdan uzak mı tutmak istemiş? neden ki.
İçinde bulunduğu durum ona göre (ichiye göre.) tehlikeliydi de inoueyi uzak mı tutmak istedi.
Demekki çalışmaya başlamadan önce chad ile ichigo konuşmuş ve ichigo inouenin gelmesini istememiş ama daha daha sonra olaya ginjoue dahil olmuş ve inouenin gelmesini istemiş. Ancak ginjounun niyeti daha farklı bunu sonradan anlıyorz.

Demem o ki ikiside birbirlerini endişelendirmek istemiyorlar bu bir gerçek. Kubo o replikleri boşuna yazmıyor. Yoksa çizme zorunluluğu yok. Ama çizerken bunuda aleni bir şekilde yapmıyor. Her şeyi satır aralarına gizliyor. Ve en sonunda da okuyucuları ters köşeye getirecektir.
Herkes tek bir şey düşünüyor ichigo için ama Kubo sağ gösterip sol vurmayı çok seviyor ve bunu yaptığında ise kimsenin lafına bakmayacak.
Çünkü yaptığı seri kendine ait. O ne çizerse.

Sırası geldikçe daha süper yazılar yazacağım Çok MutluNe güzel şeydir sevgiyi Göstermek Çok Mutlu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 10:18, Değiştirme: 11 Tem 2014 14:19 (Toplamda 4 kere)
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: [color=green]... İnOuE OriHiMe ...Fc[/color]
Alıntıyla Cevap Gönder
İnoue çok süprizlere gebe bir karakter ve zamanı gelince acayip ayarlar yapacak kimsenin haberi yok. Gülücük Dağıtıyor

Ben inouenin fullbirngeri ile birleşeceğini savunuyorum hatta bunuda bir teoriye dökmüştüm buraya yazacağım

Şimdi ichiigonun fullbirngeri nasıldı hatırlarsak üzerine zırh gibi giyilebilen cinsten değil mi?
Sonra noldu ?
Ginjou ichigonun gücünü aldı ve hem kendisine hem de diğer grup üyelerine paylaştırdı değil mi?
Onlardaki değişim nasıl oldu.

Normalde fullbringerlarını kullanmak için bir alete ihtiyaç duyarlarken ichigonun gücünün de gelmesi ile birilite üzerilerine zırh gibi oturdu değil mi
Mesela çizmeleri olan kız kirletmek için kendisi bir çaba gösterirken gelen güç ile birlikte çizmeleri kendi kendine kirleniyordu. Yani öz fullbringerları bir nevi kendileri ile bütünleştiler.

Şimdi asıl bomba olayına
Bleach animesinin ilk başlarında ichigonun reautsusundan etkilenen iki kişi daha vardı kimdi bunlar
Biri chad diğeri ise inoue ...
Hatta urahara u konu hakkında ne dedi
"sizin doğal olan güçleriniz kurosaki san ile bilirkte açığa çıktı."
Demekki kendilerinde saklı olan güçler vardı ichigonun shinigami olması ile birlikte açığa çıkan muazzam güçten etkilendiler.

İchigonun gücü zırh gibi üzerine giyilebiliyorsa bal gibide bu durum chad ve inoue içinde geçerli çünkü onlar ne başından beri ichigodan etkileniyorlar.
Chad fullbringeri zaten üzeirne giyilebiliyor evet ama ya inouede giyerse offfff

Başka bir konu ise hueco mundo ile ilgli
Şimdi full gücünü hollow temelli olduğunu biliyoruz değil mi ?
Chad hueco mundoya giderken kendisinde bir şeylerin değiştiğini söylemişti ve bu durum da bir hollow ile dövüşünce açığa çıktı "şeytanın sol kolu."
Chadın ilerleyen zamanlarda full gücünün daha da artacağını ve tamamen zırhlı bir hollowa dönüşeciğini düşünüyorum ben. Çünkü chad şu an hala hueco mundoda ...

Diğer taraftan ise inoue ichigo ve tayfası inoue yi kurtarmaya gittiklerinde inoue orda bayağı bir kalmıştı değil mi?
Hatta grimin ve ulqinin söylentilerine bakılırsa Aizen inoue üzerinde bir şeyler yapmış
"o artık bzden biri."
Neden dediler öyle bir şey?
Hadi diyelim salladılar kışkırtmak için ama her iki karakter de aynı cümleleri kuruyorlar. Ne tesadüf.

Hemde bunu serinin en ciddi adamı diyor : Ulqiora
Zaten Kubo sensei burdan bir şey çıkartacak hatta benim tahminime göre de inoue Aizenin tarafında yer bile alabilir daha ileri gidersek bir ichigo orihime vs si bile görebliriz.

Burayıda geçelim başa dönelim şimdi.
İnoue Hueco Mundoda ichigolardan daha uzun bir süre kaldı.
Peki chadda çok güzel bir güç değişimi oluyorda inouede neden buna benzer bir şey olmadı onun gücüde hollow tabanlı değil mi ?
Burası çok kafa karıştırıcı.
Yoksa inouede bilmediğimiz başka sırlarda mı var?
İnoue kim aslında ?

Aizenin tabir ettiği " güneş" ne anlama geliyor.


İşte Birde Süper Bir şarkı Çok Mutlu

http://www.youtube.com/watch?v=bhzJO34SCoc

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 10:21, Değiştirme: 15 Nis 2013 13:47 (Toplamda 1 kere)
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: ... İnOuE OriHiMe ...Fc
Alıntıyla Cevap Gönder
...
Spoiler:


En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 10:33, Değiştirme: 11 Tem 2014 14:25 (Toplamda 4 kere)
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: ... İnOuE OriHiMe ...Fc
Alıntıyla Cevap Gönder
Bunlar da Benim Kendi El Emeğim Göz Nurlarım Çok Mutlu (Sizlerden de Bekliyorum Arkadaşlar.)


Spoiler:


En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 10:37
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: ... İnOuE OriHiMe ...Fc
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu Resime Bayılıyorum Gerçekten (Yapan Arkadaşın da Ellerine Sağlık Çok Mutlu)
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 10:49
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: ... İnOuE OriHiMe ...Fc
Alıntıyla Cevap Gönder
.....

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 10:57, Değiştirme: 11 Tem 2014 14:16 (Toplamda 1 kere)
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: ... İnOuE OriHiMe ...Fc
Alıntıyla Cevap Gönder
Başkalaşan Aşk

Adını anmak güzeldi,
dost ağızlarda sana dair cümlelerin
ıslatılması...
Adını anmak...
Yüksek sesle, kimsesiz gecelerin düşsel
avuntularına sırt çevirip senden söz açmak...
Biraz gülünç, biraz sitemkar...
güzeldi...
Adının Türkçedeki yankısı özeldi...

Seninle yoğurt yemek, kendi Kanlıcanlı,
Sülalesi Kandilli yoğurtçunun mekanında...
Denize amors durup, yüzüne
cepheden bakmak güneşli bir mavilikte....
güzeldi..

İpe sapa konuşlanmaz bahanelerle elini tutmak,
yüzünde
Yüzyıllık bir hasreti gidermek güzeldi...

Güzeldi'li geçmiş zamanları düşünüyorum
şimdi...
Cümlelerimiz öznesiz...Umursayan yok,
Kanlıca'daki yoğurdu...

ve eşikteki öpücük, tarih bilinci olmayan bir
aşkın mührüdür artık...


Yılmaz Erdoğan
Harika Bir Şiir Sanki Orihimemizin Aşkını Anlatıyor. (Şiirin Orijinalini Bozmak İstemedim. Aslı Olsun İstedim Çok Mutlu )Seninle Olmanın En Güzel Yanı


Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?
Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek.

Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun?
”Seni seviyorum” sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek.

Seninle olmanın en heyecanlı yanı ne biliyor musun?
Aynı şeyleri seninle aynı anda düşünmek birlikte ağlamak gülmek. Ve buradayken bile seni çılgınca özlemek…

Seninle olmanın en acı yanı ne biliyor musun?
Seni hiç tanımadığım bir sürü insanlarla paylaşmak. Senin yanında olan, seninle konuşan herkesi çocukça kıskanmak.

Seninle olmanın en mutlu yanı ne biliyor musun?
Tanıdık birileriyle karşılaşma tedirginliği ile yollarda yürümek yan yana… Elimdeki şemsiyeye inat yağmurda ıslanmak birlikte. Elimde kır çiçeğiyle seni beklemek… Aynı mekanlarda aynı yiyecekleri yemek.

Seninle olmanın en romantik yanı ne biliyor musun?
Sensiz gecelerde sana söyleyemediklerimi yıldızlara aya anlatmak… Okuduğum kitabın sayfalarında dinlediğim şarkıların türkülerin şiirlerin her mısrasında seni bulmak.

Seninle olmanın en zor yanı ne biliyor musun?
Seni kaybetme korkusuyla hayatta ilk kez tattığım o tarifsiz duygularımı umut denizinin ortasında küreksiz bir sandala hapsetmek. Sevgili yerine yıllarca dost kalmayı başarmak. Yalın ayak yürümek bıçağın en keskin yerinde. Kanadıkça tuz yerine gözyaşlarımı basmak yüreğime.

Seninle olmanın tek yan etkisi ne biliyor musun?

Nereden bileceksin?

Sen benimle hiç olmadın ki. Olsaydın avuçlarım terlemezdi… Isırmazdım dilimin ucunu… Özlemezdim seni yanımdayken.Kıskanmazdım.

Korkmazdım yollarda yürümekten. Islanmazdım yağmurlarda… Yıldızlara aya dert yanmaz, böyle her şarkıda serhoş olmazdım.

Korkmazdım seni kaybetmekten ayaklarım kan revan atlardım sandaldan denize… Ve her kulaçta haykırırdım seni..

Ama sen hiç benimle olmadın ki…

YA AKLIN BAŞKA YERLERDEYDİ YA YÜREĞİN…Can Yücel .

(Bu Benim En Sevdiğim Şiirdir Aşkı Anlatan. Bu Kadar Yüce Bir Duyguyu İnoue Gibi Süper Bir Karakter Yaşadığı İçin De Kubo Senseiye Ayrıca Teşekkür Etmek İstiyorum.)


Birgün Aklının Ve Yüreğinin Aynı Yerde Olması Ümidiyle
(Seni Sevende Asla Vazgeçme! )

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 11:05, Değiştirme: 15 Nis 2013 13:52 (Toplamda 2 kere)
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: ... İnOuE OriHiMe ...Fc
Alıntıyla Cevap Gönder
....

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 11:18, Değiştirme: 11 Tem 2014 14:17 (Toplamda 2 kere)
serçeparmak
Mangaka
MangakaYaş: 33
Kayıt: 04 Ksm 2012
Mesajlar: 887
Teşekkür: 307

Durumu: Çevrimdışı

serçeparmak
Mangaka
... İnOuE OriHiMe ...Fc Konu: Yanıt: ... İnOuE OriHiMe ...Fc
Alıntıyla Cevap Gönder
......

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
15 Nis 2013 17:16, Değiştirme: 11 Tem 2014 14:19 (Toplamda 2 kere)
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: 1, 2, 3 ... 117, 118, 119, Sonraki
1. sayfa (Toplam 119 sayfa) [ 1182 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız