Crocodile ( Tanıtım )
Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> One Piece
 
Yazar
Mesaj
Rookieluffy
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 28 May 2012
Mesajlar: 402
Favori Anime & Manga: sevdiğim anime adı one piece sevdiğim manga adı one piece
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 43

Durumu: Çevrimdışı

Rookieluffy
Otaku (Level 4)
Crocodile ( Tanıtım ) Konu: Crocodile ( Tanıtım )
Alıntıyla Cevap Gönder


Crocodile : ' Eski schibukai ve Baroque Works örgütünün kurucusudur'. Roger zamanının çaylaklarındandır.Organizasyonda onun gizli adı ' Bay 0' olarak geçiyor. Alabasta'yı kontrol altına almaya çalışırken Luffy tarafından yenilmiştir.Ayrıca Luffy'i seride ilk yenen kötü karakterdir. Lakabı 'Timsah Adamdır' . Luffy'e yenildikten sonra İmpel Down'un 6.katına ( Yani dünyanın en azılı suçlularının bulunduğu yere hapsedilmiştir. )
Görünüm ;
Crocodile 253 cm boyunda iri bir adamdır. İnce bacakları ve kolları olmasına rağmen gövdesi çok iridir ve boynu kalındır. Mor siyah karışımı bir saç rengi vardır. Saçları uzundur ve geriye doğru tarar. Crocodile'da en çok göze çarpan şey yüzündeki dikişlerdir. Bunun ağır bir savaştan kaldığı düşünülmektedir. Ayrıca sol kolunda altın alaşımlı bir kanca vardır. İçine batık gözleri ve ince kaşları vardır. Crocodile derin ve sakin bir ses tonuyla konuşur. Her zaman ağzında bir puro vardır. Giydiği elbiseler İtalyan mafya babalarını andırır. Siyah kürk ve parlak ayakkabılar giyer. Parmaklarına değerli yüzükler ve altın bir küpe takar. Crocodile koyu portakal renginde bir gömlek giyer. Gömleğinde siyah çizgiler vardır. Boynuna mor renkte kadife bir eşarp takar.
İmpel Down'da kaldığı sürede diğer mahkumların giydiği elbiseleri giymiştir. Altın kancasının elinde kalmasına izin verilmiştir. Luffy ve Jinbei ile Ace'i kurtarmaya gittiğinde eski elbiselerini tekrar giymiştir.
Hayvan teması olarak kendisine timsahı seçmiştir. Yaralı yüzü ve gülüşü timsahı andırmaktadır.Kişiliği
Crocodile kendine güveni tam birisidir . Luffy'i iki kere yenerken bu güvenini göstermiştir. Luffy'i hafife aldığı halde 2.dövüşte kızdığında dövüşü hemen bitirmiştir ( Etrafı çöle çevirdiğinde muazzam bir güce çıkıyor bu yüzden 2. dövüştede çok zorlandığı söylenemez ) . Ama Luffy'nin iradesini hafife aldığı için 3.dövüşte kaybetmiştir. Bir çok korsana göre çok tehlikeli özellikleri vardır. Bunlardan birisi adam öldürürken bile çok soğukkanlı olmasıdır. Çok kibirli ve alaycı birisidir. Bize gösterildiğinde hayallere inanmayan birisiydi ama aslında kendisi çaylaklık dönemlerinde 'Korsanlar Kralı' olmak istemiştir. Denizde olan yolculuğunda bir sürü acı yaşadığı Luffy'e söylediği sözlerden belli olmuştur. Korsanlar Kralı olma hayali Beyazsakal tarafından yıkılmıştır. Orjinal tayfasını kaybetmiştir ve korsanlık istekleri yok olmuştur ve uzun bir zamandan sonra yeni dünyadan ayrılmıştır. Grandline'a antik silah pluton'u bulmak için gelmiştir ve 4 yıl boyunca Alabastada kalmıştır.

Yetenek ve Güçleri
Crocodile, serinin en güçlü adamlarından birisidir. Çok eski ve nam salmış bir korsandır. Hancock gibi onunda eski ödülü 81,000,000 Bely'dir. Ama o da en az 100,000,000 Bely değer edecek bir korsandır. Çünkü Luffy onu yendiği için başına 100,000,000 Bely ödül koymuştur. Buradan Crocodile'in en az 100,000,000 Bely değerinde edecek bir korsan olduğu açıklanabilir. 'Suna Suna No Mi' kullanıcısıdır ve gücünü seride en iyi kullanan kişiler arasındadır. O 'logia' tipi gücünde ustalığını kanıtlamıştır. Çünkü 4 yıldır Alabastada darbe yememesine rağmen Luffy ile olan ilk 2 dövüşte dalga geçerek ve onu hafife alarak dövüşmüştür. Ama buna rağmen onu dalga geçerek yenmiştir. Crocodile kum adam olduğu için bu ona kuma dönüşmesine, kumdan bıçaklar yapmasına, bulunduğu alanı çöle çevirmesine ( Her yeri çöle çevirdiğinde muazzam bir güce çıkıyor ve kendini istediği alana kolaylıkla taşıyabiliyor, bu açıdan belli başlı güçlü kişiler hariç onu öyle bir ortamda yenecek adam bir elin parmağını geçmez ) , ve rakibinin vücudundaki tüm suyu emmesine olanak sağlıyordur. Ayrıca onun kancasının içinde ' Zehir' de bulunmaktadır. Bu ona rakiplerini zehirleyip bayıltmasını ve güçten düşürmesini sağlıyor. Luffy' i 3.dövüşte zehirlemiş ama yinede Luffy'nin iradesini hafife için ona yenilmiştir. Dövüş sonrası Luffy, Robin'den panzehir almasa ölecekti tabi ama yinede Luffy onu yenmeyi başarmıştır. Marinford'ta gerçek seviyesini göstermiş ve korsanlık azmi tekrar gelmiştir. Ace'i idam edilmekten kurtarmış, Luffy'i Mihawk'tan kurtarmış, daha sonrada Luffy'i ve Jinbei'yi Akainu'nun elinden almıştır ve çizik dahi almamıştır ( Bu bile ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor ) . Doflamingo ona ortaklık teklif ettiğinde ona ' Kendisiyle aynı seviyede olmadığını' söylemiş ve onunla çarpışmıştır. Ondan önce Jozu gibi iri cüsseli sağlam hakisi olan bir adamdan ve üstüne üstelik dünyanın en sert maddesinden okkalı bir omuz yemesine rağmen yıkılmamış ve tüm bunları yapmıştır. Biliyoruzki Jozu dediğimiz adam tek vuruşta Px devirecek bir adamdır ve Px'yi 2 yıl önceki tüm tayfa zar zor yenebiliyorlardı. Buradan bile Crocodile'in ne kadar dayanıklı biri olduğu ortaya çıkmaktadır. İmpel Down'da kızgın ateşli suya giripte çıkan çok az kişiden birisidir. Crocodile, İmpel Down'daki zoanların vurdu mu inleten tarzda olduklarını söylemiştir ve kendiside bu darbelere sürekli maruz kalmıştır İmpel Down'da.Ama yinede tüm bu işkencelere karşı koymuştur. Bu da Crocodile'daki hayvani dayanıklılığı açıklamaktadır.
Ayrıca altın kancasıyla dünyanın en iyi kılıcı olan 'Kokutou Yoru' yu bile kolayca durduracak güçte birisidir.
2 yıl önce Marinford savaşından sonra Daz Bones'i de yanına alıp tekrardan yeni dünyaya gitmiştir ve en son Manga 700. bölümde , Jinbei'nin bulunduğu sayfanın yan karesinde arkası dönük olarak görülmüştür.


Kaynak : [Bağlantı]

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
22 Mar 2013 18:03
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Crocodile ( Tanıtım ) Konu: Yanıt: Crocodile ( Tanıtım )
Alıntıyla Cevap Gönder
Bay 0 namı diğer Mr.0 . Ödülüde 81 değil 810 milyon olacak gibi.Caribou 210 milyon, Croco 810 milyon uyumlu gibi Çok Mutlu

Oda 2 yıl önceki hasırşapka tayfası =Cp0 Lucci olarak bakıyorsa, ödül bazında değerlendirirsek, Croco > Lucci bile olabilir şimdi düşününce. Hadi bakalım Croco fanları yazar Croco'ya oynayacak herhalde Çok Mutlu

2 yıl önceki hasırşapka tayfası toplam ödül = 767 milyon, yani Lucci atlama powerup u ile anca o seviye dersek, Croco yarım tık güçlü oluyor. Croco > Lucci teorisi doğru çıkabilir her ne kadar istemesemde Üzgün ya da Ağlıyor

Jyabura'da 400 ile 500 arası çıkacaktır muhtemelen. Kaku'da 500 civarları.

Çünkü şu sahnede Jyabura'nın ilk featını gördüğümüz yerde bir '' Tavuk '' gördüm, Tamago'ya gönderme olabilir.

[Bağlantı]

[Bağlantı]

Yani Jyabura, Tamago seviyesi göndermesi olabilir tekrar göründüğünde. Kaku'da bunların 1-2 tık yukarısı işte. Tabi Kaku'da 500 milyon veya daha üstü adam olur. Yani sınırı oralardır, o yüzden Oven veya Daifuku seviyesidir diye düşünüyorum ( Oven ve Daifuku'nun ödülleri fazla aktif olmamalarından düşük gibi, yoksa kendi arc'larında potansiyel güçleri açıklandı, Tamago'dan daha önplandalar bunlar '' Canavar gibiler '' dendi )

Jyabura, Tamago'yu yüksek zorlukla zor zoruna yenecek seviyedeyse, Kaku'da Oven ve Daifuku'yu yüksek zorlukla yenecek seviyededir aşağı yukarı.

Croco ise Lucci'den bile güçlü çıkabilir.

Bakalım görelim neler olacak..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
17 May 2021 15:57
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 2 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız