Mihawk ve Gücü
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki

Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> One Piece
 
Yazar
Mesaj
Shanks
Mangaka
MangakaYaş: 31
Kayıt: 17 Mar 2009
Mesajlar: 2,606
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 2056

Durumu: Çevrimdışı

Shanks
Mangaka
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
Benim demek istediğim karakterlerin birbirlerine karşı üstünlükleri olduğu için gözle görülür bir seviyeden söz edemeyeceğimizdi.. Çünkü senin bahsettiğin seviye mantığı bir koramiral ne olursa olsun bir Shichibukai'yi yenemez şeklinde işliyor..

Senin dediklerini de biz gayet iyi anlıyoruz ama kendini ifade edemiyor olabilirsin çünkü;
Alıntı:
Bu serinin hala haki üzerine kurulu olduğunu kimse anlamıyor

Gibi bir cümle kuruyorsun, ne demek istediğin açık burada, sanki bu haki olayını bir tek sen farketmişsin anlamına gelir bu cümle.. Biz One Piece izleyen herkes az çok bunu anlar dedikten sonra da ya ben sizi kastetmedim ayağına gayet kıvırıyorsun.. Cümlende kastettiğin gayet açıkken, ne dediğini anlamadığımızı ifade etme lütfen.. Ya da bir zahmet cümlelerini doğru kur da biz de yanlış anlamayalım..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
11 Nis 2013 17:02
Rookieluffy
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 28 May 2012
Mesajlar: 402
Favori Anime & Manga: sevdiğim anime adı one piece sevdiğim manga adı one piece
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 43

Durumu: Çevrimdışı

Rookieluffy
Otaku (Level 4)
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
Koramiral seviyesinde birisi Schibukai seviyesinde birisini yenemezi savunuyorum, bunuda anlayın artık.

Garp'ı koramiral olarak görüp örnek verenler var,

Bana göre Koramiral seviysinde birisi Schibukai yenemez.

Crocodile-Smoker, Hancock- Momonga, Hancock-Smoker , Law- Smoker , Law-Vergo, Doflamingo-Smoker gibi örnekler var buna örnek vermem için

Şimdi Koramirallerinde aralarında seviye farkı vardır bunuda kabul ediyorum!

Koramiral seviyesini aşmış birisi zaten Schibukai ile kapışabilir, Ama Schibukai Ünvanında olan birisi en fazla Amiralle kapışacak seviyededir yoksa Hükümetin köpeği olmaz, Yonkou indirmek için Dof gibi über zeka biri bile yıllardır işini yapıyor hala Yonkou indirememiş, istediği yeri alamamış gördüğün gibi. Bu bile örnektir Yonkou > Amiral = Schibukai ve ya Amiral > Schibukai > Koramiral

Zira Koramiral seviyesine çıkmış birisi güçlüdür ama birde yıllardır Koramiral olan adamlar var = Momonga ve Onigumo gibileri

Ben Momonga ve Onigumon'nun Schibukailer ile kapışabilecek tek karakter olduklarını düşünüyorum, mesela Hancock'u orada yenemezdi ama savaşırdı, ama Momonga akıllı bir adam olduğu için yenemeyeceği kişiye direk bir saldırıda bulunmadı, bu da demekki Momonga , Schibukai'yi yenemez çıkıyor. O bile en fazla kapışırdı yani.

En güçlü gördüğüm koramiraller bunlar bak, Vergo ve Smoker'dan üst seviyededir diye düşünüyorum , Vergo'nun iki sene öncede bu seviyede olduğunu sanmıyorum, eğer olsaydı gelir Devlerin savaşında yer alırdı ama seviyesi oranın olmadığı için orada bulunmadı muhtemelen. Yoksa Dünyanın en güçlü adamı geliyor bir zahmet gelsin savaşsın, Vergo çıkınca full armament yapınca herkes abarttı bir ara ama Momonga ve Onigumo'nun bunu yapmadığı ne malum? İşte Koramiral seviyesininde güçlüsünden güçsüzüne doğru sıralama var.

Schibukai'dede var bu olay ;

Ama çok bariz bir fark yok savaşta görüldüğü üzere Croco aptal değil gerizekalı değil Mihawk'a rahatça saldırabilsin? Adam gücüne güveniyorda dalıyor demekki çok bariz bir fark yok aralarında ve ya Dof ona ortaklık teklif yapıyor ve istediği cevabı alamayınca Daha akıllı bir adam olduğunu sanmıştım cevabını veriyor, Gücünü gösterip ortağı yaparsın kendini aynı Moria'yı oyuncak ettiği gibi Croco'yu da oyuncak eder olayına katılmıyorum, Croco onunla kapışacak seviyedeydi ve Oda onu onlara karşı çizdi, ama bu Croco daha Luffy gil in Grand line da ilk devirdiği adamdı! İşte buradan bile Luffy nin dövüşlerine bakılmayacağı anlaşılıyor, One piece Luffy güç dengesini bozuyor , sonra karakterlerin seviyeleri tam olarak belli değil deniyor. Hiç bir zaman ana karakterin vs lerini baz alıp yorum yapma , zira Lastik meyvesi ve avantajları sayesinde yendiği adamlar oldu. Ama yinede karşısındaki karakterler seviyesini gösterdi ve kolay lokma olmadığını gösterdi, Luffy ve Enel bile anti olmasına rağmen Enel teke gitmedi en azından uğraştırdı baya, bu bile seviye olduğunu gösteriyor, Caribou antisi olsaydı Luffy'nin iki sene önce Luffy Caribou'ya tek atardı o seviyesiyle bile emin ol.

Mihawk'ın seviyesi Vista'dan az-biraz üstün görüldüğü gibi çünkü savaşı erteleyelim diyen Mihawk oldu yine, Croco ile savaşmada yine zorlanacağı için durdu, Mihawk zorlanacağı adamda duruyor abi gördüğün gibi kendini pek kasmak isteyen bir adam değil.

Yani bunlar bile seviyeyi net olarak gösteriyor,

Konuyla ilgili olarak ;

Bu arada Shanks'ta henüz meyve olmadığı açıklanmadı meyvede olabilir ve Shanks en büyük özelliği olan H.Haki ile etrafına adam toplayıp, Luffy gibi tayfasını korumak için güçlendiği için Mihawk'a fark atmıştır diyorum bu konu hakkındaki görüşümde budur. Ama Mihawk'ta da tek tip B.haki ve ya Logialara zarar verecek teknikler olduğunada eminim, K.haki ye ihtiyacı yok zaten Şahin Göz lerine herkes vurgu yaptı, yani dövüşte Şahin gözleri K.haki den bile daha beter bir olay onun seviyesine göre. Bu konuda bir sorun yaşayacağını sanmıyorum yani. H.haki olayıda Luffy'nin etrafına güçlü adamları toplamasına vurgu yapmasından ve K.hakiside Zoro ve Babunlar olayını anlamadığından yok gibi duruyor. H.haki den dolayı Yonkou olamamış bir karakterdir ve kendi kendine gelişmek istemeyim en iyi Kılıç ustası ünvanında kalmak isteyen bir karakterdir. Tek tip B.haki vardır be ya Logialara zarar verecek teknikleri vardır diyorum.

Şu son yorumumda bile Seviye farkını gösteriyorum ( Shanks ve Mihawk arasındaki seviyeyi yani )

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
11 Nis 2013 17:21
Das Kapital
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Yaş: 31
Kayıt: 03 Ksm 2011
Mesajlar: 422
Favori Anime & Manga: Nana
Cinsiyet: Erkek
Nerden: Istanbul
Teşekkür: 252

Durumu: Çevrimdışı

Das Kapital
Otaku (Level 4)
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
gene mi ya Çok Mutlu

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Anime Listesi  
11 Nis 2013 21:51
Trapspringer
Mangaka
MangakaYaş: 30
Kayıt: 21 Hzr 2011
Mesajlar: 1,296
Tanıtımlar: 1
Favori Anime & Manga: One Piece, Hajime no Ippo
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 1931

Durumu: Çevrimdışı

Trapspringer
Mangaka
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
[Bağlantı]

Yukarıda linkini verdiğim başlıkta bir Mihawk tartışması dönmüştü yaklaşık iki yıl önce. Vakti olan göz atabilir.

Geçen iki yıl içinde benim Mihawk hakkındaki düşüncelerim pek değişmemiş. Marineford Savaşı'nda birkaç kez gönülsüzce kılıç sallayıp Luffy'yi kesmedi diye Mihawk'ın haki kullanamadığı ve yeterince güçlü olmadığını iddia etmek Luffy'nin yumruğuyla yıkıldığı için Garp'ın güçsüz olduğunu iddia etmekten pek de farklı değil bence. Kısacası, Mihawk'ın haki kullanmayı bilip Shanks'a yakın güçte olduğunu düşünüyorum. Shanks'tan güçlü olması ihtimalini de ihmal etmemek gerek.

Faust13 yazmış:
Haki seviyesi denilince işler karışıyor. Scouter yok ki One Piece'de birisi bakıp "neee 9000'nin üzerinde mi!???!" desin. It's over 9000! şakamı yaptıktan sonra devam ediyorum: Mihawk'da bence şu an Amiral seviyesinde bir haki yok. Adam zaten amacına ulaşmış durumda. Dünyanın en iyi kılıç kullanan adamı. Ki bunun için de sadece Haki değil "her şeyin sesini duymak" gerekiyor. Gerçi Mihawk'da bu tam anlamıyla yoktu. Elmas kesemiyordu mesela.

Bence Mihawk'da haki var. Ama öyle ahım şahım süper bir seviyede değil. Standart New World seviyesinde. Zaten bunun üzerinde bir gücü olsa Mihawk karakterinde bir adam gidip de WG'nin kuçu kuçuluğunu yapmazdı. Amiralleri yenebileceğine inansa bir dakika durmaz Mihawk.

Elması kesmesini beklemek ne derece doğru tartışılır ancak Beyazsakal'a yaptığı saldırının Jozu tarafından çizik almayarak durdurulmuş olması pek bir şeyi kanıtlamaz. Güçlü bir saldırı yaptığı aşikar ancak haki kullanmamış olabilir. Kenbunshoku Haki'si hakkında nasıl bir fikir sahibi olduğunu ve bunu elması kesip kesememesi ile nasıl bağdaştırdığını da merak ettim.

Yorumunun son paragrafı ise bir hayli saçma geldi bana. "Mihawk karakterinde" diyerek neyi kast ettin tam bilmiyorum ancak öyle yazmışsın ki sanki Mihawk, amirallerden çekindiği için orada duruyor. Karasakal gibi bir korkak dahi hükumete rest çekip Shichibukai'den ayrıldı hem de Shihchibukai'ye katılmak için kendisi başvuru yapmış olmasına rağmen. Tabii ki herkes WG gibi büyük bir güçten çekinir ancak şu ana dek olan izlenimlerim doğrultusunda konuşacak olursam Mihawk bunu yapacak belki de son kişi. Adamın bir kere kimi kimsesi yok, ufacık botuyla dünyanın her yerine gidebiliyor; isterse çeker gider, ne arkasında endişe edeceği biri kalır ne de izini bulabilirler. Amirallerden çekindiğini hiç sanmıyorum, özellikle Akainu'nun savaştan ayrılanlara karşı çok sert olduğunu bilmesine rağmen Marineford'u terk ederken pek bir rahattı. WG'nin kuçu kuçuluğunu yapıyor gibi de görünmüyor; Shichibukai toplantısına katılması denizcileri şaşırmıştı mesela yanlış hatırlamıyorsam.

Mihawk, bir korsandan çok bir ödül avcısı olduğu izlenimi yaratıyor bende. Gördüğümüz kadarıyla pek bir hayali veya derdi tasası yok, kanun dışılığa bir merakı da. Belki denizci de olabilirdi, neden olmasın? Belki de denizci olmaktansa Shichibukai işi daha rahat geldi kendisine. Yani biraz daha geniş bakın meseleye diye yazıyorum bunları. Mihawk ve denizciler arasında bir gevşek mutualizm ilişkisi(biyoloji çalıştım da geldim :P) var gibi daha çok. Mihawk ansızın Shichibukai'den ayrıldığını söylese adamın peşine dahi düşeceklerini sanmıyorum.

Şu ana dek gördüklerimiz kadarıyla Mihawk'ın olayını aşağı yukarı bu şekilde yorumlamak mümkün. Bir hikayesi vardır muhtemelen ama bakacağız artık...
Rookieluffy yazmış:
Bu serinin hala haki üzerine kurulu olduğunu kimse anlamıyor

ilk bölüm Shanks basıyor Hakiyi seaking'e olay bu kadar basit!


Rookieluffy, Crocodile vs Vergo başlığına yazmış:
Spoiler:

Senin düşüncelerini takip etmek gerçekten çok zor yav. İlginç olan ise görüşlerinin bu denli hızlı değişmesine rağmen kendinden son derece emin ve kaba bir üslup kullanmakta ısrarcı olman. Neyse, benzerlerini Shanks da yazmıştı zaten.

Haki konusundaki düşüncelerin olumlu yönde evrilmiş en azından.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger Anime Listesi  
12 Nis 2013 18:52
Rookieluffy
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 28 May 2012
Mesajlar: 402
Favori Anime & Manga: sevdiğim anime adı one piece sevdiğim manga adı one piece
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 43

Durumu: Çevrimdışı

Rookieluffy
Otaku (Level 4)
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
Traps @

Faust beni orada aydınlatmıştı, ben orada BİLGİ EKSİKLİĞİNDEN dolayı bir eksiklik yaşadım,

Ne demişim bak ?

Oda'nın hakiyi başından beri planladığını biliyoruz, sadece Hakiyi kafasında tam olarak düzenlemediğini savunmuştum orada. Son paragrafa bakabilirsin, Hakinin seriye alet olduğunu gene Croco vs Vergo konusunda Karasakal'ın JAYA ARC ta Luffy'nin hakisinden bahsettiğini ben söylemiştim. Olay o değil, Oda'nın herşeyi tamamen eksiksiz kafasında kurmadığını savunmak amaçlı bir yorumdu o ama Keimi-Chan'ı daha Chapter 200'in Bölüm kapağında görünce fikrim değişti, keza serideki karakterlerin çoğu birbirleriyle bağlantılı bir gidiyor, Enel'in kulaklarındaki küpelerden, Sentemaoru'nun giysisinin göbeğindeki işarete kadar. Yani bu tip bağlantıları bile Oda bir şekilde kurabiliyorsa gerçekten mangayı tamamen planlamış der geçerim, oradada zaten olayı kabullenmiştim Faust sağolsun aydınlatmıştı beni, yani onu örnek vermen biraz garip olmuş.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
12 Nis 2013 19:04
Anka24
Misafir

Avatar

Avatar
Anka24
Misafir
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
Faust13 yazmış:
Bence Mihawk'da haki var. Ama öyle ahım şahım süper bir seviyede değil. Standart New World seviyesinde. Zaten bunun üzerinde bir gücü olsa Mihawk karakterinde bir adam gidip de WG'nin kuçu kuçuluğunu yapmazdı. Amiralleri yenebileceğine inansa bir dakika durmaz Mihawk.

Faust13 katılmıyorum. Mihawk bence en azından Aokiji'den güçlüdür. Bence adam Dof gibi eğlencesine Shichibukai'lik yapıyor.

En Yukarı Git
 
13 Nis 2013 9:29
Rookieluffy
Otaku (Level 4)
Otaku (Level 4)Kayıt: 28 May 2012
Mesajlar: 402
Favori Anime & Manga: sevdiğim anime adı one piece sevdiğim manga adı one piece
Cinsiyet: Erkek
Teşekkür: 43

Durumu: Çevrimdışı

Rookieluffy
Otaku (Level 4)
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
Anka24 yazmış:
Faust13 yazmış:
Bence Mihawk'da haki var. Ama öyle ahım şahım süper bir seviyede değil. Standart New World seviyesinde. Zaten bunun üzerinde bir gücü olsa Mihawk karakterinde bir adam gidip de WG'nin kuçu kuçuluğunu yapmazdı. Amiralleri yenebileceğine inansa bir dakika durmaz Mihawk.

Faust13 katılmıyorum. Mihawk bence en azından Aokiji'den güçlüdür. Bence adam Dof gibi eğlencesine Shichibukai'lik yapıyor.


Bana göre yenemez, ama öyle kolayda yenilmez. Eğer Mihawk Amirale TAM OLARAK denk olsaydı Faust'un dediği gibi Amirallere saldırır bir dakika bile durmazdı.

Doflamingo'nun eğlence için Schbiukailik yaptığı nerede geçti? Adamın Schi olması yıllardır amacını tamamlamada olan bir FAKTÖR dü. Schibukai ünvanı ona Dressrosa nın KRALI olmasına imkan sağlıyor, herkesle Politikasını kurmuş, Schibukai koltuğunda oturuyor. Seviyesi Amirale yakın olabilir ve ya denk olabilir bilemeyiz, tabi ben Amiral derken Akaiunu, Aokiji ve Kizaru dan bahsediyorum. Fujitora muhtemelen Efsane olan Kizaru, Akaiunu, Aokiji kadar güçlü bir amiral değildir, yani onları yenecek seviyede değildir diye düşünüyorum. Mihawk ve Dof olsa olsa Fujitora'yı yenebilirler belki, ama o bile şüpheli bakalım Dof vs Fujitora olursa bir kesinlik getirebiliriz.

Kısaca Mihawk'ın Aokiji'den güçlü olması biraz yanlış gibi geldi bana,

Elmas kesme olayına gelince ;

Daz Bones diyorduki ; Bir dahaki sefere Elmas mı keseceksin?

Zoro : Bu zaman kaybı olurdu ( Burada Elması asla kesemem gibi bir vurgu var gibi) Zoro elması kesebilirse eğer Mihawk'ı geçmiş olur bana göre Zoro , Mihawk'ı seri sonunda değil seri sonundan 2-3 arc önce geçecektir , ondan sonra zaten WG ile büyük savaşta gerçek gücünü gösterir. Daha Shiryu falan var karşısında o yüzden böyle düşünüyorum.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
13 Nis 2013 9:53
Anka24
Misafir

Avatar

Avatar
Anka24
Misafir
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Doflamingo'nun eğlence için Schbiukailik yaptığı nerede geçti?

Animeyi izlerken her şekilde anlaşılabiliyordu.

En Yukarı Git
 
13 Nis 2013 10:49
Comfortably Numb
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 07 Ksm 2011
Mesajlar: 58
Favori Anime & Manga: 1 Piece ;) ;) ;) Beelze Dabuh!
Teşekkür: 13

Durumu: Çevrimdışı

Comfortably Numb
Otaku (Level 2)
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
Aokiji-Akainu-Kizaru arasında güç dengeli iken Mihawk'ın Aok'tan daha güçlü olduğunu söylemek.^^
Ayrıca WB bile birini yenememişken.Aok'u yenen olursa diğerlerini de yener zaten.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
13 Nis 2013 13:29
Anka24
Misafir

Avatar

Avatar
Anka24
Misafir
Mihawk ve Gücü Konu: Yanıt: Mihawk ve Gücü
Alıntıyla Cevap Gönder
Comfortably Numb yazmış:
Aokiji-Akainu-Kizaru arasında güç dengeli iken Mihawk'ın Aok'tan daha güçlü olduğunu söylemek.^^
Ayrıca WB bile birini yenememişken.Aok'u yenen olursa diğerlerini de yener zaten.

Spoiler:


En Yukarı Git
 
13 Nis 2013 16:14, Değiştirme: 13 Nis 2013 16:28 (Toplamda 2 kere)
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa) [ 55 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız