Oda'nın bazı subliminal mesajları
Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> One Piece
 
Yazar
Mesaj
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Buraya daha detaylı yazmayı uygun gördüm arkadaşlar. Lütfen tam okuyun konuyu ve detaylara dikkat edin lütfen.

Dragon Ball'ı hatırlar mısınız?

Lucci Frieza Benzerliği ;

Epic fighta bakarsak Frieza vs Goku'nun verdiği havayı vermişti bu dövüş ilk yarıda. Frieza yenildi seriye Cyborglar geldi Frieza çöp dedi herkes. One piece'dede Pasifistalar geldi Lucci'den sonra Lucci 5 para etmez dedi herkes. Frieza tekrar geldiğinde sarı renkte ALTIN biçiminde geldi. Lucci'nin leopar formuda sarı renkte renkler bile aynı. Frieza'nın normal hali BEYAZ, Lucci Beyaz üniformayla geldi. İkiside BEBEK yüzlü ve soğukkanlı bir sosyopat ruh hastası.Hikaye ilerleyişide benzer Cyborgların gelişi Zaman atlaması ve bu yüzden GÖMÜP YERİN DİBİNE SOKMA olayı.


Ayrıca douriki sayı muhabbeti ile Db'deki Frieza arc'ında güç seviyesi puanlama sayı verme olayı bile aynı bu da aynı durum.

Friza Golden olarak geliyor, Lucci ise Gold filminde tekrar görünüyor. Gold isimleri bile uyumlu, bunlar bilinçli olarak yapılmış belli.

Googleda görsellerde şu resme baktım ve Frieza'nın eline dikkat edin, Lucci'nin shiganını gördüm orada resmen. Frieza bildiğin parmak shiganını çıkarmış öyle poz veriyor.

[Bağlantı]

Gold-Cyborg-Douriki Sayı power level muhabbeti- Karakteri yerin dibine sokulsun algısı- Frieza'nın shiganı-Sarı Renk, Bebek Yüz, Soğuk Sosyopat vs

Frieza dragon ball ları toplayıp ÖLÜMSÜZ olmak ister, Lucci kutsal ejderler tarafından ödüllendirilip ölümsüzlüğe kavuşur gibi. Ejder topu = Kutsal ejder topu ( Sakalındaki top = Cp0'ın sembolü aynı zamanda)

Frieza ilk başta Goku'nun babasını öldürür, Lucci'nin hedefi devrimcilerdir ( Luffy'nin abisi ve babası = Sabo ve Dragon yani ) bunları öldürmeye çalışacak veya öldürecek. Fark Db'de ilk başta babasını öldürüyor Goku intikam almaya geldi ve intikamını almıştı Frieza tekrar geldi ve intikam almaya çalıştı. Lucci'nin enies lobby'de '' Sizin için mutlu son diye birşey yok '' lafı var sanırım bu da doğru olabilir Lucci katliam yapacak gibi birşey yani. Zoro , Sabo tekrar görüşeceğiz dediğinde şöyle demişti '' Ace'te aynısını söylemişti '' diye. Sanırım Lucci , Sabo'yu öldürecek iması bu.

Enel gelecek diyenlerde acayip patladı. Çünkü Nero > Enel veya Nero = Enel sembolü ya da şöyle demeliyim E-neru = nero ( neru=nero = O = patlayan Enel = Ay'a çıktı fethetti = Lucci enies lobby burası cehennem falan değil ve Net Yenilgi bölüm isimleri )

Kısaca Enel'i simgeleyen küpeli kulak memesi karakter olan NERO , Lucci'den daha vagonda tek yemişti zaten bunlar subliminal mesajlar )

Dof, Jaya'ya gittiğinde şöyle demişti '' Skypia var mı yokmu bunun ne önemi var Bellamy? '' demişti ve Bellamy şöyle demişti '' Bana 1 şans daha ver '' diye. 1 şans daha aldı ve Skypia'dan altın sütun getirdi Dof'un önüne ( Tabiki Enel ile birlikte ve Enel oyuncak oldu kulak memesi ) Bellamy Sırtlandı, Lucci leopardı algı şu idi Sırtlan çöpse Lucci'de çöp aslında tam tersi idi. Luffy, Bellamy'e '' Değiştin '' dedi. Çünkü yer değişti sadece Enel ile yer değişti SEVİYE olarak. Lucci'de '' Galip Kuş '' yani '' Rankyaku Gaichou '' atağı gibi Kuş kafesi ötesi biri olarak geliyor. Lucci > Dof garanti ( En az ) , Bellamy >>>>> Enel'de garanti.

Çünkü Enel'e 500 milyondan fazla eder diye değer biçmiş gibi yaptı, bir önceki arc'taki Bellamy'de 55 milyon değerindeki bir çaylaktı. Yani 55 milyon > 500 milyon balonu.Enel perfect Cell gibi 200 milyon volta ulaşıyordu ama adadaki gereksiz yılanı bile öldüremedi. Bellamy 195 milyon ödülle geri geldi 195 milyon > 200 milyon volt bu da subliminal anlayacağınız kadarıyla.

Enies Lobby bu mangada hikaye açısından çok önemli bir yerdi Oda çöp gibi algı yaptı ve o şekilde ilerledi mangada. Skypia ise bu mangada olsada olmasada olurdu gereksiz karakterlerin gereksiz arc'ı idi, Alabasta bile 10-20 basar o arc'a! Enies Lobby'de Luffy tüm dünyaya Kokoro'nun deyimiyle '' Adını duyurmuştu! ''

Enel'den Cell yani Sel olurdu. Cell, Goku tarafından küçücük bir öbür tarafın küresi içinde patlamıştı. Frieza geri döndü ve o şekilde coştu. Cell = Enel , Frieza = Lucci = Tobi = Obito kadar net birşeydir!

Enel = Eminem'dir sadece rap yapar konuşur, Lucci faaliyettir = Harvey Keitel'dir ( TEKKAİ BABADIR )

Yazacaklarım bu kadar esen kalınız..

Edit : Oda şunu demek istiyor ayrıca, Lucci'nin top sakalı >>>>>>>>>>>>>>>> Enel'in fethettiği Ay çünkü verdiği mesajlar Enel kapak hikayesi döneminde idi.

Ayrıca şu panelde Lucci, Enel'i sakal olarak takmış resmen '' Ay '' ile birlikte. '' E '' yatay duruyor ve aşağısındada top sakalı yani '' Ay '' var. Yani diyorki Enel+Ay'ı top sakal olarak tarz yaptım kendime demek istiyor. Sakalında yatay E var çünkü alttada Ay

[Bağlantı]

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
30 Arl 2021 14:45
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Ha bide şöyle birşey var atmadan edemedim maalesef Çok Mutlu

[Bağlantı]


Hey gidi Kuririn hey gidi Robin..

Bulma Vegeta'nın eşi miydi herhalde öyleydi değil mi?..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
12 Oca 2022 17:16
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Dragon Ball Super'de biraz cahilim bu arada spoiler aldımda Frieza sonradan Goku'nun grubuna katılmış, yoksam Lucci'de mi katılacak. Bu da şu teoriyi bir ihtimal ortaya çıkarıyor ( %33 ) = Korsan olup cp0'a katılmış gibi gösteriyor kendini belkide.

%33 devrimci
%33 korsan
%33 şerefsiz

3 türlüdede sıkıntı yok genede seveceğim ( Satmam!! O gereksiz karakterler için geçerli ( Enel gibi ) , Felçte olsak, ruh yaşım 90 yaşındada olsa Apoo gibi omurgasız değiliz Çok Mutlu O kadarda değil.. )

Frieza, super serisinde Goku ile birlikte savaşmışsa bir gün Lucci'de savaşır kim bilir.

Şu sayfada korsan olduğuna dair bir teori var ;

[Bağlantı]

Böyle olmasa bile cp0 ajanı olsa bile Zoro'nun gözünü açmasıyla dayağını yiyip ( Yani bir nevi ehlileştirilip Zoro'ya katılma ihtimali var, lakin bu çok imajsız ve leş bir senaryo olur )

O zaman şöyle diyim Frieza'nın intikam duygusu gibi dönmek yerine direk '' İyi hali '' gibi dönecek olabilir. Yani rol yapıyor olabilir. Ama devrimci ihtimali en azı yinede '' Korsan '' olmuş olabilir kendine özgün birşey olur bu açıkçası.

Google'da görsellerde Frieza'nın super serisinin sonlarında '' Goroseili yaşlı bıyıklı '' adama benzer biriyle savaştığı bir resim gördüm ( Devamını izlemedim okumadım ama böyle bir resim gördüm ) haliyle bu durum şu oluyor o zaman Gorosei'ye ihanet edip savaşacaklar mı sorusu geliyor akla?

Dediğim gibi ihtimaller çok, lakin şunu söyliyim Enel'in bomboş bir karakter olduğu net birşeydir kabul edin artık ahali, kendisi manga tarihinin en leş karakteri hiçbir senaryo yok onun için Alay karakteridir nokta..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
20 Oca 2022 9:08
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
E. Oda nın dindar olmadığı manga sayfalarında açıkça belirtiliyor, bu mesajları kimse hatırlamıyor.

Caribou, hasırşapka tayfasına " Tanrı sizi izliyor dediğinde" franky şöyle cevap veriyor " Haklı olduğunu gösteren ne, haklıymışsın gibi konuşmayı kes diyor"

Caribou karakteri Tanrı için kurban veriyor denizciyi ve Tanrıya dua edin diyor. Yanında şişko kardeşide kürekle mezar kazıp adamı gömüyor. Hemen akabindede üstte yazdığım diyaloglar gerçekleşiyor Caribo ve Franky arasında.

Şimdi serinin ilk yarısına girersek tanrı ve dindar kişilerin dinsiz kişiye ayar verdiğini ve güçlü gibi gösterildiğini görüyoruz. Tanrı figürü (Enel) vs Skypie Zoro ve Kuma vs Zoro ve Mihawk vs Zoro. 3ündede dini figürler kazanmıştı, bunun gibi örnekler daha vardır muhtemelen sadece ben bunları hatırlamıyorum.

Ama enies lobby den sonra Yeni Dünya diye bir yer olduğunu ve cehennem olarak adlandırıldığını duyuyoruz orasını. Cehennem bilindiği üzere şeytanın yoludur Tanrının değil. Bu yüzden yeni dünya dedi oraya. Yeni Dünya yani yeni dünya düzeni. Yeni Dünya düzeni bütün dinlerin ortadan kaldırılması mantığa bilgiye dayalı bir dünya yaratmaktır. E. ODA da seriyi bu bağlamda 2 ye ayırdığı bariz görülüyor. Bunların hepsi içgüdüsel olarak anlaşılır nitelikte bence. Yukarıda yazdığım şeylerde bunun kanıtı a çok yakın. Yeni dünyada ilk dindarın( Caribou nun) gelenden geçende ayar yiyip ezik gösterilmesi bunun kanıtı. İlk yarıda çok güçlüydü bu dindar ama yeni dünyada zayıf kalıyor.

Farkedersinizki cp9 dan sonra hakiyi resmi olarak beyazsakal ve shanks kısa çarpışmada gördük. Coby yeni dünya falan dedi, cehennem falan dediler. Gorosei ler güç dengesi değişecek vs vs gibi şeyler dediki, op karakterlerinin dediği çok şey yanlış çıksada (Ki bunu Oda kesinlikle Op fanları arasında kaos yaratmak ve oyalamak için yaptığı bariz) yinede gorosei in güç dengesi değişecek yorumu doğruydu.

Şimdi evet tepki alacağım doğru ama bunlar bazında bakarsak ve seri doruk noktasına gelmişken ve manga gerçekten bitmeye yakınken olabilecek senaryolar baya bir troll olabilir.

İlk yarıda müthiş gösterilen dindar Kuma, yeni dünyada kutsalların binek olarak bindiği birisi olmuş
2.yarıda dindar biri olan Caribou gelenden geçende dayak yiyen birisi ki şuan Wanoda olması bile "Acaba Luccilerin grubunu Caribou mu yenecek diye figür olarak duruyor ( Aslında hiçbirşey yapmıcak, Lucci resmi olarak haki bilmiyor gibi göründüğü için Caribou ya yenilir diyen bir kitlede var ki arcta olma sebebinin bu olduğunu sanan çok, Odanın istediği bu zaten. Manganın başından beri insanları şaşırtmak için manga çizen, sürekli karakterlerin laflarıyla okuyucuyu oyalayıp algı operasyonu yapan birisi. Onu dahi yapan bu zaten. Neyse ana konuya dönersek..

Şimdi gene dindar olan Mihawk a gönderilen bir denizci savaş gemisi var ve Mihawk savaş gemisine heyecanlanıyor. Ki muhtemelen Mihawk ta patlayacak bu gemiye. Seri başında Don krieg in 50 gemisini kesen adam o gemiye yenilecek bence. Zoro ya haki öğretmiş olması ya da haki bilip bilmemesi gibi gereksiz ayrıntıların op ta bir önemi yok. Çünkü E oda tutarlı bir seri çizmesi hiçbir zaman. Başta hakisi yok sandı herkes, sonra hakisi olduğunu öğrendik, şimdide geri patlatacak işte ben böyle düşünüyorum şuan. O gemi bir simgesel gereksiz bir figür gibi görüntü veriyor ama aslında öyle değil.
Bir diğer tanrı olan Eneru yani (Trende dövüş oyunu oynayan simgesel Eneru olan Nero) Bellamy e yenildiği bariz bir şekilde ortadadır. Bunu kabul etmeyen insanlar asıl fanatikler onlar, yani Bellamy nin skypıedan altın sütun getirmesi ve uzun kulaklı enel figürünün başka bir açıklaması yok.

Bunun dışında Crocodile gibi seride rolü olup olmadığı belli olmayan kişilerde var. Boa Hancockta bunlardan birisi mesela. Coby paketleyeceğim dedi, bence sağ gösterip sağ vurabilir. Hancock çok güçlü bir figürdü, Coby den daha güçlü olan X drake in Wanoda şamar oğlanına döndüğünü gördük kaç kere ayar yedi, işte ilk yarıda çok güçlü gibi gösterilen karakteri Coby e paket yaptıracak.
X drake in Türk yani Müslüman dindar bir ülkenin karakteri olmasında cabası, sürekli ayar yemesi bu sebepten. Oda dindarı zaten sevmiyorki Müslümanı hiç sevmez aslen. Enel yani Eminem de Müslümanı oradan anlayın işte. Karakterin bandanasız halini nasıl çizdiğinide gördük.

Ve en önemlisi ilk yarıda önemsiz ve güçsüzmüş algısı yaptığı Rob Lucci bir zoan yani kedi meyvesine sahip. Zoanların kendi aklı var demesi gibi birşey açıklandı, meyve sahibini seçer gibisinden. Kedide yani Lucci'yi seçti. Kedinin şeytani bir figür olduğu kesinlikle ortada bir gerçek. İm in kedisi, Firavun un kedisi gibi düşünün. İm zaten Firavun o ayrı bir konu ama Kedi, yeni dünya düzeninde çok iyi işler yapacak bence sonuçta Lucci illuminatinin yani İm in figürü (Kedisi vs)

Bu dediğimi destekleyen şeyde lucci ve cp ekibinden hemen sonra serinin uçuk kaçık birşey iş gibi gösterilmesi arc üstüne arclar geçip anlamsız göstermesi hepsi seriyi devam ettirme projesi adına yaptığı algılardı. Okuyucuyu pek çok şeyle bu yüzden oyaladı, hep öyle sanmamız için. Yoksa ne Ay önemli bir yer orda ne de orada bir macera gerçekleşecek, op evrenindeki Ay skypıedan küçük çünkü.

Ama tüm bunlara rağmen insanlar sadece shiganla dövüşen adamları, yani teknik anlamda hiçbir görseli olmayan adamları 2 yıl önceki Blueno nun yarısı kadar bile teknik gösterilmemiş hatta rankyalu bile atmamış adamları Lucci ve ekibinden daha güçlü görüyor. Cp0 İn en güçlü adamları bunlarsa yeni dünya düzeni denilen şey nasıl olacak peki?

Herkes seri Luffy kazanacak diyor bu kadar emin olmanız neye dayanıyor. Tanrı meyvesi yedi diye mi? O Oda nın klasik Luffy i 5 para etmez bir beleşçiye çevirmek için anlamadınız mı? Gear 5 zirvesi yani 5 para eder demek istiyor aslında. Hükümet bu savaşı kazanıp yeni dünya düzeni getirecek ve en troll mangası olacak bu seri bence. Mutlu son falan hikaye. İlk yarıda dindar ve tanrı figürlerini önplana gösterip yeni dünyada anlamsız birşeye çeviriyor Kuma ve Caribou örnekleri ve diğer Enel Mihawk vs Güneş tanrısı gibi bir anda yüceltip sonrasında anlamsız karaktere çevirdiği ve çevireceği gibi.

Dragon u görünce Bu benim babam mı bu da ne ya tiksindim demişliği var. Devrimcilerde patlıyor.

İşin özü Oda daha öncesinde görkemli çizdiği herkesi patlatıyor hikayede bunun mesajları açık. Millette sanıyorki bu kadar karakterin hepsini işleyecek. Bence Wanoda manga bitiyor söyliyim yani son arc bu. Kaido yenildikten sonra Luffy ve ekibi bozguna uğratılacak. Cehennemin kralıymış mistik zoan Güneş tanrısıymış bunlar bir anda yüceltip geri indirip okuyucuyu şoke uğratmak için yapılıyor. Wano da büyük rol oynayacak kişilerde eski cp9 tayfası olacak. Shabody de Kizaru sentomaru Pasifista nın yapamadığını hor görülen Lucci ler yapacak bakın görün. Adalet bunlar olacak. Serinin kurgusu bu yönde gidiyor şuan. Luffy kazanamıyacak ölecek ve Oda asıl trolü böyle yapacak.

Ayrıyeten serideki bütün retconlarıda bilinçli olarak yaptı, hepsi baştan planlı.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
04 Nis 2022 4:02
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Ayrıca Kid in yeni dünyaya girer girmez çarmığa gerip güçsüzlerin burada işi yok dediği adamında İsa yı simgelediğini unutmayalım. Bunlar hep yeni dünya düzenine gönderme. Op un yeni dünya hikayesinin asıl şifresi bu. Yeni dünya hikayesinde din Tanrı kazanamayacak demek istiyor. Dragon ball ve Naruto dan ayrıldığı kısımda bu zaten diğer yönlerin benzerliği bir anlam ifade etmeyecek seri sonunda, çünkü seri sonu sanıldığı gibi bitmeyecek.

Gerçek hayatta Tanrının dinin kazanma ihtimali, op hikayesinde kazanma ihtimalinden 100 milyon kat daha fazla.

Nico Robin bile şeytana dönüştü baksanıza Çok Mutlu Bu sefer gerçekten ihanet ediyor herhalde kim bilir

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
06 Nis 2022 14:23
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Oda sbs de karakterlere biçtiği ödüllerin sebebini şöyle açıklamış, gerekli şeylerden aldığım 30 küsür ciltteki kitaptaki çeviride yazıyor. Sonuçta inandığım en resmi çeviri o bence.

Diyorki ;

Soran : Crocodıle ın ödülü neden bu kadar düşük
Cevap : Schibukailerin ödülleri " Meyvelerin ederi kadar verildi"

Yani bu şu anlama geliyor. Kum meyvesi 81 milyon ediyor, crocoda bu yüzden bu ödülü almış. Ben bu açıklamanın doğru olduğunu düşünüyorum.

Enel e o 500 milyon eder demesi meyvesinden dolayıydı, meyvesi 500 milyon eder peki kendisi kaç eder? Söyliyim 50 milyon etmez bu yüzden Bellamy yendi onu.

Pell Şahin meyvesi yemiş. Kılıç ustalığı var. Yıllarca eğitim yapmış. Noldu peki? Alabastada dişe dokunur kimi yendi, sadece arctaki rütbesiz fodderleri dövdü. Meyvesiz ve dövüşçü bile olmayan Vivi ne yaptı peki? Pell e tek atan adama tek attı. Üstelik yanında ortağınada tek attı. Gafil avlanmak bu seride gereksiz bir detay. Franky, Neroyu aynı Wıper İn Enel in üstüne oturup yere mıhladığı gibi yaptığında ne demişti? "Bahanelere sığınma" demişti. Enel ve onu simgeleyen Nero ya da Pell bahanelere sığınmasın. Ben Franky nin lafını ciddiye alıyorum bu mevzuda.

Enel fanları Enel i sevdiği için bile fanı değil 500 milyon küsür edecek meyveyi seviyorlar ondan fanlık yapıyorlar. Ben Lucci yi gerçekten seviyorum. Realist ciddi biri, öyle havalı görünmeye falan çalışmıyor, gerçekten havalı olduğundan öyle. Adam işini yapıyor, kimseye bir hesap vermek zorunda değil. Böyle adamları sevmezler klasik her yerde göreceğimiz bulacağımı iyilik timsali melek polyanna karakterleri severler. Asıl ergen onlardır haberleri bile yok. Crocodile ergeni herkese atar yapar kaç yaşına gelmiş çocuk gibi, Enel şekilden şekle girer küçücük ormanı bile yenemez üstelik bunu yanında havadaki buluta şekil veren gemiyle bile yapamaz. Ama meyvesi coolmuş ondan fanı olurlar bu şebeğin.

Magellan Lucci Akaiunu Kizaru gibi realist masonlar varken croco enel ne alanı seven? Lucci 30 yaşında ama adam o kadar gerçekçi biri ki mottosu bile "Gerekli kötülük" yani 60 yaşında sanarsın hal ve hareketlerine bakınca. Croco 46 yaşında ama 15 yaşında çocuk gibi tarzı var.

Bu seriye Akaiunu lucci Magellan gibi adamlar lazım. İyilik meleği sıradan karakterleri her dizi filmde veya mangalarda bulursun. Enel ve croco gibi ergenleri de.

Akaiunu Lucci gibi adamların suçu "Ben en güçlüyüm dememeleri" herhalde. En güçlüyüm diyip anıra anıra kahkaha atsalar çok sevilirlerdi.

Dediğim gibi Lucci nin meyvesi 5 milyon eder. Kendisi 10 milyar bile edebilir.

Enel in meyve 500 milyon. Kendisi 50 milyon anca eder.

Akaiunu hem meyvesi güçlü hemde kendisi.

Siz meyveye tapmaya devam edin. 5 milyarlık meyvenin sahibi Ana karakter Luffy bile patladığında aynı yüz ifadesinde olacak mısınız acaba. Uzaya uçarda bir bakmışız uzayda kimse yok. Aaa Enel aydaydı hani? Nerede Enel? Enel ayda yok nerede olabilir?

Enel wanoda anca hayat kadını Komurasaki olurdu. Kendinizi kandırmayı bırakın artık Yıldırım fanları..

Dipnot : Lucci nin yorumu " ne meyve yerseniz yiyin kullanıcı kadar güçlüdür"

Hükümetin karakterlere verdiği ödül bu yüzden güç seviyesi oluşturmuyor. Schilere bile meyvelerin kendi değerleri verilmiş. Doğru çevirinin bu olduğunu düşünüyorum

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
13 Nis 2022 21:58
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Oylar değiştirilmeden hemen yazayım kanıt olarak dursun :

[Bağlantı]

71 kişi Cp0 wano 3 lüsünün Tanrı muhafızları olduğunu ve aeigis in yediği meyveler bunlar diye onaylamış.

Korsanfandaki anketler çok doğru sonuçlanıyor. Meyvesiz adamlar tanrının hizmetkarı oldu hemde mistik zoanlara sahipler maşallah.

Vergo VS Smoker anketinde vardı bir zamanlar. Smoker fark atıyordu konuyu silmişler, kafalarına göre ayarlama çekiyorlar.

Korsanfandaki anket sonuçlarının %90 ı yanlıştır. İçlerindeki çok az anketler doğru, onuda 5 yaşındaki çocuklar bile tahmin edebilir.

Tanrı Luffy i göreceğiz şişmeye devam ediyor hala.
Arka plandaymış gibi görünen den korkun asıl. Deccal kötü ruhlu kokuşmuştan korkun. Cenabet, Tanrıya girecek.

Haklı çıkacağım eminim.

Korsanfandaki Lucci hakkında yazdığım bütün yorumlar farkettirmemek içindi, kendi düşüncelerim değildi. Birde bazı trollerin algı operasyonuna geliyordum. Çelişmedim yani oyuna geldim diyebiliriz. Şimdi gerçekleri görüyorum ama. Son gülen iyi gülecek.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
25 Nis 2022 14:23
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Ayrıca şunuda söyliyim karakterlerin kullandıkları tekniklerin bir önemi yok. Bu konudada ayıktım.

Vivi zincirle dövüşüyor. Pell hem kılıç ustası hemde zoan meyvesini sahip. Vivi daha vasıflıydı bu yüzden daha güçlüydü. Karakterlerin lafı anlamsız burada Pell en güçlü savaşçı ama bir savaşçılığını göremedik. Sadece ırdavat taşıdı.

Rob Lucci bütün tekniklerle usta dominant bir savaşçıydı ama Tb Moria dan baya güçsüzdü. Yani o dönemki rokougana rağmen Lucci gerçekten 100 milyonluk adamla denk dövüştü. Pasifista Lucci den haylice güçlüydü. Tekniklerindeki ustalığına rağmen yenemezdi o robotu o konuda haklısınız.

Wanodaki sadece shiganla dövüşen adam enies lobby Lucci den muhtemelen en az 6-7 kat güçlü. Perospero ligi adam. Sonuçta shounen bir seri okuyoruz mantık aramak saçma. Şunu yapar bunu yapar yok işte yapamıyor karakter. İdeo ve Sai aynı arcta denk dövüşüyordu ama aynı arc içinde güç dengeleri değişti. Op karakterlerinin güçleri stabil değil bir anda saçma sapan power uplar alıyorlar.

Bu seriyi dragon ball gibi değil zannediyoruz öyle değil, karakterlerin laflarını çıkarırsak sadece o anki featlara bakarak anlam kazanır herşey. Şu şunu dedi bu bunu derdiyle bir yere varamayız. Kinemonda, Ashura yı falan önplanda söyledi. Ama kendi hepsinden güçlüydü haberi yok. Plot armor denilen fan fiction geyiğide bırakmak lazım. Plot armor diye birşey yok uyanın artık, fanları kendince uydurduğu bir masal. Vivi çocuk yaşta barutlardan sağ çıkıyordu. Ace luffy Sabo küçük yaşta 10 milyonluk adamları dövüyordu. Law, corazon ı çöpe fırlatıyor. Neden? Çünkü alabastadaki barutlar çocuk Vivi yi bile yenemeyecek kadar güçsüz. Üstüne anlam aramayın. Ace çocukken büyük yaştaki adamları dövüyorsa bu da onun onlardan güçlü olduğunu gösteriyor.

Luffy crocodile a 2 kere yenildi, çünkü dövüş içerisinde güçlendi. Detaylar önemsiz yani burada, istediğiniz kadar bahane arayın Alabasta Luffy Crocodile dan güçlü oldu. Crocodile mf de daha güçlüydü tabi Alabasta luffy den. Hatta impel downdaki Buggy bile Alabasta Luffy kadar güçlüydü, o kadar diyorum shounen seri mantık aramayın.

Yok Yıldırım meyvesi çok güçlü bu yüzden o onu yener saçmalığı fanlar tarafından üretilmiş safsatadır, mangaka gerçekte öyle düşünmüyor.

Karakterlerin lafları okuyucuyu trollemek adına söylenmiş şeyler, ileride sürpriz yapmak adına.

İşin özü lucci den sonra yıllar önceki Kaido karşısında hezimete uğrayan Moria geliyordu. Şimdiki Kaido dan sonrada Lucci geliyor. Ne ironik değil mi? Yıllarca görev görev gezen adam 100 milyondan × 100 ile 10 milyara geldi. Ve bence bunu 2 günlük eğitimle yaptı biliyor musunuz. Serinin en baba ret onu geliyor haberiniz yok. 2 yıl değil 2 günde geldi o seviyeye, göreceksiniz. Frieza 4 aylık saçma eğitimle ssj god a denkti, Lucci ondanda beter retcon olacak 2 günde güncel hasırşapka tayfasından daha güçlü hale geldi.

Cp0 seviyelerini açıklıyorum size aşağı yukarı

Lucci : 10 milyar
Kaku : 5 milyar
Nero 1 milyar ( Enel şuan 1 milyar mantığı bu adam üzerinde olacak Enel e değil, ergenlerin istediği olmayacak Nero geri geliyor Enel değil)

Hükümet gemileri Zuneshayı indirecek. Jack İn ne kadar büyük bir balon olduğunu göreceğiz. Dof, Jack etmez bu arada onuda söyliyim. 900 milyonluk adam anca. 3 buçuk komutan diyebiliriz kendisini. Dressrosadaki Law ile Luffy şuanki seviyelerde zayıflar 2 sine birden yenilmesine rağmen Jack ten güçsüz Dof. Nero, Katakuri den biraz güçsüz şuanda. Chapapa, Blueno falan 2 milyarlık adamlar aşağı yukarı şuanda.

Bu arada Jinbe sandığınız adam Catarina Devondur. 9 kuyruklu meyvesinden dolayı istediği şekle giriyor. Jinbe yi öldürdüler çoktan haberiniz yok, açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Daha fazla detaya girmiyecem anlayan anlar biraz IQ yeterli bunun için. Op bir FEAT servisidir. Konum serisi değildir. Spandam cp9 lideri örneği tek başına yeterli bir kanıt. Konulardan ziyade FEAT tabanlıdır. Laflara okuyucuyu trollemek için çiziliyor. Lafta Pell çok güçlü savaşçı, faaliyette Vivi daha güçlü savaşçı.

Birde şunu unutmayın, karakterler bir sonraki adaya sadece gemiyle giderek bile saçma biçimde otomatik olarak güçleniyor. Shounen seri mantık aramayın, altı üstü cızgılı birşey bu. 100 milyonluk adam 2 günlük eğitimle 10 milyarlık adam olur. Hikaye tahmini bu açıdan sıradışı şekilde önemli. Bellamy, skypie hikayesinde Enel i geçti güçlenerek, bu kadar basit bir seri op. Dof, Luffy e hakili vurduğunda ' lastikliğini koruyor' diyor. İşlememesinin sebebi ondan değildi, gücü yetmediği için işlemedi. O gereksiz detaylarda sizi kandırmak oyalamak için çiziyor. Aslında sıradan bir shounen okuyoruz. Db den farkı yok yani. Ama seri sonunda db ve Naruto gibi serilerle alay etmiş olacak. 1000 defa dillendirilmiş korsanlar kralı geyiği gerçekleşmeyecek. Ussop un ağzı yüzü yamuk ve Naminin ağlarken çizilirken söylemesi bunun kanıtı. Rayleigh inde gözünden yaşlar gelmişti o geyikten sonra " Hadi gitte öl" der gibi yeni dünyada. Roger da güldüren hikaye diye ağlıyorsa işte gülmüş gibi gösterilerek. Aslında okuyucular ( Ergenler) ağlayacak onun simgesi o, başka birşey değil. Naruto Goku gibi ana karakterlerle dalga geçecek böylece.

Bu arada Trao @ buradan sana selam çakıyorum iyi ağlamalar seri sonunda. Hüngür hüngür ağlarsınız artık ergen fanları..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
28 Nis 2022 15:20
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): cleric

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
@Fistoflove namı diğer hater troll herneyse işte. Bana taa oradan laf atmaya çalışma.

Arc başında Sanji süpernova seviyesi olamaz diyen adamsın sonuçta. 40 yaşına gelmişsin ama " 14-15 yaşındaki çocuklara çizilen şeyi çok ciddi bir şekilde yorumlayıp analiz atmayı bırakamadın
bir türlü"

Bende zamanında ergen ergen yorumlar analizler kastım ama şimdi kabul ediyorum, sende kabul etmeyi öğren bazı şeyleri.

Plot armor ney biliyor musun?" Sevmediğim karakteri güçsüz göstermek için yaptığım haterlik "

Bunun ötesi değil. Zira kendi favori karakterlerine gelince objektiflikten yoksunsun. Bak ben bugün px, Enies lobbydeki Lucci yi tekler diyorum bunu kabul ettim. 2 yıl sonra gördüğümüz Doughty ve Gashed albion gibi adamlar Enies lobby deki Lucci ye çok yakın seviyedeler. Doughty tek yemişti hatta Pxden. EL Lucci yi simgeleyen karakter onlar işte. Demalo Black te Chapapa yı simgeliyor (Enies lobbydeki Chapapa yı) şu 5 kat muhabbeti vardı ya işte ondan dolayı. 90 milyonluk adamlar Lucci yi, 20 küsürlük Demalo Black te Chapapa yı simgeliyor (El deki hallerini). Aynı trende Lucci nin ve Franky nin dövdüğü zamanlardaki Nero nun Enel i simgelediği gibi.

Ben bunları nasıl kabul ediyorsam sende Dressrosadaki Dof un 1 milyar barajına ulaşacak seviyede olmadığını kabul edeceksin. Bundan sonra herhangi bir rolü yoksa Rosa Dof, Dof un zirve halidir bu kadar basit. Uyanışı varmış, kral hakisi varmış, şuyu varmış buyu varmış yok. Çocuk Acetede var kral haki ama belkide o hali çocuk Vivi kadar bile güçlü değil ( Bu bir örnek sadece farklı anlama)

Hikayeyi çizen mangaka torpil yapıyormuş, plot yapıyormuş La fontenden masallar. Seriyi çizen o değil mi zaten? İstediğine istediği power up ı verir. Eleştirebilirsiniz ona karışmam. Ama gelipte şu kulp bulmalarınız varya, bu saçma çizgi roman kurgular için bile aşırı saçma bir arguman.

İstediğimizi kaale alalım istediğimizi kaale almayalım. Be güzel dünya ya, trollük gittikçe gelişim kazanıyor.

İstediğin kadar kabul etme, dressrosadaki Dof tan ayar yiyen Kinemon ile Kaido karşısına çıkmış ve Wano da savaşan Kinemon aynı seviyede değil. Aynı dressrosada Dof tan ayar yiyen Sanji gibi. Motivasyonla beraber güçleniyorlar sürekli.

Shounen lerin atası Db dede Frieza sarmalın içinde öyle bağlı kalarak bile çok daha güçlü hale geliyor, durduğu yerden yani. Gösterime bakıncada bu anlaşılıyor zaten.

Dediğim gibi istediğin kadar eleştir ama sonucu kabul et. Beğenme taşla vs ama kabul edeceksin sonucu. Sanji asla süpernova seviyesi olmaz diyerek olmaz bu işler ( kapiş?)

Karakterlerin lafları bla bla, bu şuna benziyor.

Ben : mıke tyson u döverim
Sonuç : Tyson, Serçe parmağıyla beni tekler.

Bu kadar basit işte bu baloncukta söylenilmiş iğneyle patlayacak muhabbetler.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
04 May 2022 19:04
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 9 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız