Oda'nın bazı subliminal mesajları
Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> One Piece
 
Yazar
Mesaj
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 64
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 13

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Buraya daha detaylı yazmayı uygun gördüm arkadaşlar. Lütfen tam okuyun konuyu ve detaylara dikkat edin lütfen.

Dragon Ball'ı hatırlar mısınız?

Lucci Frieza Benzerliği ;

Epic fighta bakarsak Frieza vs Goku'nun verdiği havayı vermişti bu dövüş ilk yarıda. Frieza yenildi seriye Cyborglar geldi Frieza çöp dedi herkes. One piece'dede Pasifistalar geldi Lucci'den sonra Lucci 5 para etmez dedi herkes. Frieza tekrar geldiğinde sarı renkte ALTIN biçiminde geldi. Lucci'nin leopar formuda sarı renkte renkler bile aynı. Frieza'nın normal hali BEYAZ, Lucci Beyaz üniformayla geldi. İkiside BEBEK yüzlü ve soğukkanlı bir sosyopat ruh hastası.Hikaye ilerleyişide benzer Cyborgların gelişi Zaman atlaması ve bu yüzden GÖMÜP YERİN DİBİNE SOKMA olayı.


Ayrıca douriki sayı muhabbeti ile Db'deki Frieza arc'ında güç seviyesi puanlama sayı verme olayı bile aynı bu da aynı durum.

Friza Golden olarak geliyor, Lucci ise Gold filminde tekrar görünüyor. Gold isimleri bile uyumlu, bunlar bilinçli olarak yapılmış belli.

Googleda görsellerde şu resme baktım ve Frieza'nın eline dikkat edin, Lucci'nin shiganını gördüm orada resmen. Frieza bildiğin parmak shiganını çıkarmış öyle poz veriyor.

https://productimages.hepsiburada.net/s/51/375/11066985709618.jpg

Gold-Cyborg-Douriki Sayı power level muhabbeti- Karakteri yerin dibine sokulsun algısı- Frieza'nın shiganı-Sarı Renk, Bebek Yüz, Soğuk Sosyopat vs

Frieza dragon ball ları toplayıp ÖLÜMSÜZ olmak ister, Lucci kutsal ejderler tarafından ödüllendirilip ölümsüzlüğe kavuşur gibi. Ejder topu = Kutsal ejder topu ( Sakalındaki top = Cp0'ın sembolü aynı zamanda)

Frieza ilk başta Goku'nun babasını öldürür, Lucci'nin hedefi devrimcilerdir ( Luffy'nin abisi ve babası = Sabo ve Dragon yani ) bunları öldürmeye çalışacak veya öldürecek. Fark Db'de ilk başta babasını öldürüyor Goku intikam almaya geldi ve intikamını almıştı Frieza tekrar geldi ve intikam almaya çalıştı. Lucci'nin enies lobby'de '' Sizin için mutlu son diye birşey yok '' lafı var sanırım bu da doğru olabilir Lucci katliam yapacak gibi birşey yani. Zoro , Sabo tekrar görüşeceğiz dediğinde şöyle demişti '' Ace'te aynısını söylemişti '' diye. Sanırım Lucci , Sabo'yu öldürecek iması bu.

Enel gelecek diyenlerde acayip patladı. Çünkü Nero > Enel veya Nero = Enel sembolü ya da şöyle demeliyim E-neru = nero ( neru=nero = O = patlayan Enel = Ay'a çıktı fethetti = Lucci enies lobby burası cehennem falan değil ve Net Yenilgi bölüm isimleri )

Kısaca Enel'i simgeleyen küpeli kulak memesi karakter olan NERO , Lucci'den daha vagonda tek yemişti zaten bunlar subliminal mesajlar )

Dof, Jaya'ya gittiğinde şöyle demişti '' Skypia var mı yokmu bunun ne önemi var Bellamy? '' demişti ve Bellamy şöyle demişti '' Bana 1 şans daha ver '' diye. 1 şans daha aldı ve Skypia'dan altın sütun getirdi Dof'un önüne ( Tabiki Enel ile birlikte ve Enel oyuncak oldu kulak memesi ) Bellamy Sırtlandı, Lucci leopardı algı şu idi Sırtlan çöpse Lucci'de çöp aslında tam tersi idi. Luffy, Bellamy'e '' Değiştin '' dedi. Çünkü yer değişti sadece Enel ile yer değişti SEVİYE olarak. Lucci'de '' Galip Kuş '' yani '' Rankyaku Gaichou '' atağı gibi Kuş kafesi ötesi biri olarak geliyor. Lucci > Dof garanti ( En az ) , Bellamy >>>>> Enel'de garanti.

Çünkü Enel'e 500 milyondan fazla eder diye değer biçmiş gibi yaptı, bir önceki arc'taki Bellamy'de 55 milyon değerindeki bir çaylaktı. Yani 55 milyon > 500 milyon balonu.Enel perfect Cell gibi 200 milyon volta ulaşıyordu ama adadaki gereksiz yılanı bile öldüremedi. Bellamy 195 milyon ödülle geri geldi 195 milyon > 200 milyon volt bu da subliminal anlayacağınız kadarıyla.

Enies Lobby bu mangada hikaye açısından çok önemli bir yerdi Oda çöp gibi algı yaptı ve o şekilde ilerledi mangada. Skypia ise bu mangada olsada olmasada olurdu gereksiz karakterlerin gereksiz arc'ı idi, Alabasta bile 10-20 basar o arc'a! Enies Lobby'de Luffy tüm dünyaya Kokoro'nun deyimiyle '' Adını duyurmuştu! ''

Enel'den Cell yani Sel olurdu. Cell, Goku tarafından küçücük bir öbür tarafın küresi içinde patlamıştı. Frieza geri döndü ve o şekilde coştu. Cell = Enel , Frieza = Lucci = Tobi = Obito kadar net birşeydir!

Enel = Eminem'dir sadece rap yapar konuşur, Lucci faaliyettir = Harvey Keitel'dir ( TEKKAİ BABADIR )

Yazacaklarım bu kadar esen kalınız..

Edit : Oda şunu demek istiyor ayrıca, Lucci'nin top sakalı >>>>>>>>>>>>>>>> Enel'in fethettiği Ay çünkü verdiği mesajlar Enel kapak hikayesi döneminde idi.

Ayrıca şu panelde Lucci, Enel'i sakal olarak takmış resmen '' Ay '' ile birlikte. '' E '' yatay duruyor ve aşağısındada top sakalı yani '' Ay '' var. Yani diyorki Enel+Ay'ı top sakal olarak tarz yaptım kendime demek istiyor. Sakalında yatay E var çünkü alttada Ay

https://static3.cbrimages.com/wordpress/wp-content/uploads/2021/10/One-Piece-1028-Rob-Lucci-2.jpg?q=50&fit=crop&w=740&h=370&dpr=1.5

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
30 Arl 2021 14:45
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 64
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 13

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Oda'nın bazı subliminal mesajları Konu: Yanıt: Oda'nın bazı subliminal mesajları
Alıntıyla Cevap Gönder
Dragon Ball Super'de biraz cahilim bu arada spoiler aldımda Frieza sonradan Goku'nun grubuna katılmış, yoksam Lucci'de mi katılacak. Bu da şu teoriyi bir ihtimal ortaya çıkarıyor ( %33 ) = Korsan olup cp0'a katılmış gibi gösteriyor kendini belkide.

%33 devrimci
%33 korsan
%33 şerefsiz

3 türlüdede sıkıntı yok genede seveceğim ( Satmam!! O gereksiz karakterler için geçerli ( Enel gibi ) , Felçte olsak, ruh yaşım 90 yaşındada olsa Apoo gibi omurgasız değiliz Çok Mutlu O kadarda değil.. )

Frieza, super serisinde Goku ile birlikte savaşmışsa bir gün Lucci'de savaşır kim bilir.

Şu sayfada korsan olduğuna dair bir teori var ;

https://external-preview.redd.it/J-J_yTb9xM0InCwEOAp52QItP6ZYqUU3Ob-KuXSEHtU.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=c50392db7b38362bbd0d0fdfaad22d6a1769914c

Böyle olmasa bile cp0 ajanı olsa bile Zoro'nun gözünü açmasıyla dayağını yiyip ( Yani bir nevi ehlileştirilip Zoro'ya katılma ihtimali var, lakin bu çok imajsız ve leş bir senaryo olur )

O zaman şöyle diyim Frieza'nın intikam duygusu gibi dönmek yerine direk '' İyi hali '' gibi dönecek olabilir. Yani rol yapıyor olabilir. Ama devrimci ihtimali en azı yinede '' Korsan '' olmuş olabilir kendine özgün birşey olur bu açıkçası.

Google'da görsellerde Frieza'nın super serisinin sonlarında '' Goroseili yaşlı bıyıklı '' adama benzer biriyle savaştığı bir resim gördüm ( Devamını izlemedim okumadım ama böyle bir resim gördüm ) haliyle bu durum şu oluyor o zaman Gorosei'ye ihanet edip savaşacaklar mı sorusu geliyor akla?

Dediğim gibi ihtimaller çok, lakin şunu söyliyim Enel'in bomboş bir karakter olduğu net birşeydir kabul edin artık ahali, kendisi manga tarihinin en leş karakteri hiçbir senaryo yok onun için Alay karakteridir nokta..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
20 Oca 2022 9:08
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 3 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız