Op'ta Karakterlerin lafının anlamsızlığı ve anlamlılığı
Anime Manga Forum -> Anime ve Manga (Seriler) -> One Piece
 
Yazar
Mesaj
Roshipafu
Otaku (Level 2)
Otaku (Level 2)Kayıt: 20 Oca 2017
Mesajlar: 79
Favori Anime & Manga: One Piece , Noblesse
Teşekkür: 15

Durumu: Çevrimdışı

Roshipafu
Otaku (Level 2)
Op'ta Karakterlerin lafının anlamsızlığı ve anlamlılığı Konu: Op'ta Karakterlerin lafının anlamsızlığı ve anlamlılığı
Alıntıyla Cevap Gönder
Ufak örneklerle geçiştireceğim bu konuyu, karakterlerin ne dediğinin bu mangada çok fazla önemi yok şu bir anlaşılsın artık.

Pell'e '' Alabasta'nın en güçlü savaşçısı '' dediler Vivi'nin tek attığı adamlardan birinden tek yemişti. Mangaka Pell'e sadece bombayı yukarıya taşıttı başka birşey yaptırmadı ve subliminal mesajda aslen orada '' Pell balon gibi patladı '' demek istedi. Devasa bir patlama gibi göründü ve sağ çıktı çok güçlü sanıldı aksine balonun tekiydi ve o şekilde bir subliminal çizildi kendisi.

Aslında Vivi >>>>>>>>>>>>> Pell demek istedi mangaka hikayeye göre şekillenme olayı değildi o olay, Pell'in balon olduğunu ve patladığını göstermek içindi Enel'in '' Ay'a çıktı fethetti olayı '' gibi.

Enel '' Adaları yokederim dedi '' . genişliği km ediyor belli olmayan küçük bir köyün sadece küçük bir hava bulutunu yok etti o da hava ha sertliği olan birşey bile değil sadece havayı yoketti yani havaydı sadece. Skypie'yı yok edeceğim diyip durdu, neredeyse her bölüm '' Ben Tanrıyım çekti '' . Sürekli aynı şeyleri geveledi ama dediklerinin hiçbirini yapamadı sadece yumuşak bulutu yok etti.

Bunun dışında Alabasta'da denizciler '' Robin'in 8 yaşındayken 8 savaş gemisini mi ne yok ettiklerini söylediler ''. Enies lobby arc'ında gördükki Robin, Aokijinin oluşturduğu yol sayesinde kaçmıştı, 8 yaşındaki çocuğun bir sürü savaş gemisini yok ettiği sanılıyordu. Karakterin söylediğinin anlamsızlığı buradada görülüyor.

Caribou, Scotch'u kendinden güçlü sanıyordu kaçıyordu ama sonra tek attı adama. Caesar , Brulee'den korkuyordu ama istese tek atardı muhtemelen. Punk Hazard arc'ta Balıktan korkuyordu balığa tek attı gene. Aynı Caesar , Magellan'ı küçümsüyordu muhtemelen tek yer kendisinden. Korktuğunu tekler, küçümsediğinden tek yer mesajı bu.

Orochi, Cp0'a atar yapıyordu '' Doflamingo'yu kaybettikten sonra itibarınızı kaybettiniz. Korsanlardan silah alarak korsanlarla savaşıyorsunuz '' gibisinden bir geyik yaptı tam tersi çıktı adamlar silahlarla falan dövüşmüyorlar yani.

Morgans'a gelen cp üyesi maskeliydi ve maskesini çıkarıp saldırdı Morgans'a, Morgans tedirgin oldu sonra tek attı cp üyesine.

Buggy, Korsanlar kralı ile denk dövüşen tek adam '' Beyazsakal '' dedi alakasız bir örnek oldu, kimse Buggy troldü ondandı falan demesin yukardaki örneklere bakında görün gerçekleri. Buggy ki maceranın sonunu gördü bu adam Ussop gibi üstelik.

Jyabura '' Tekkai'yi ( Hakiyi kokayı ) '' hareket halinde kullanan tek kişi benim dedi , aksini gösteren sahneler Blueno , Lucci ve Who's Who'da tekkai yi hareket halinde kullanıyordu. Lucci'nin '' Tekkai utsugi '' atağı saldırı biçiminde kullanılan bir ataktı '' Karşı ataktı ''. Blueno'nun '' Tekkai : Çark '' atağı haki ile kaplanmıi hareket halinde saldırıydı. Who's Who, Jinbe'ye karşı '' Demir Vücut '' kaplayıp saldırdığında hareket halindeydi, çünkü 1 panel önce '' Demir Beden '' dedi ve o şekilde Jinbe'nin üstüne zıpladı. Yani Jyabura'nın '' Tekkaiyi hareket halinde 1 tek ben kullanıyorum '' demesi asılsız bir iddiaydı ( Lucci ve özellikle Blueno-Who's Who örneklerinde görüldüğü gibi )

Mf'de '' Haki koramirallerde olan bir güç '' denildi, herkes şöyle sandı '' Sadece koramiral ve üzeri kişilerde var bu güç '' diye. Dressrosa'da Tashigi'den düşük rütbeli adamın dediği bir laf var mangada '' Haki bilmeyen kafesten uzak dursun '' diye. Yani ismini adını sanını bilmediğimiz klasik rütbeli bir denizci '' Haki bilmeyen uzak dursun kafesten '' diyor ve sadece koramiral ve üzeri haki biliyor algısı yok edildi zaten Tashigi'de bile vardı bu güç.

Reyleigh hakileri tanıtınca Luffy '' Ben bu güçleri birçok yerde gördüm '' dedi, Reyleigh '' Eminim görmüşsündür '' dedi altı doldurulmadı ama sonra sürprize saklıyor muhtemelen bu olayı yavaş yavaş sindire sindire trolleye trolleye aktarıyor mangaya sezinlediğim bu.

İşin özü karakterlerin dedikleri doğruda çıkıyor yanlışta, bunlar ufak örnekler, bunun gibi bir sürü bulursunuz muhtemelen ben çok detaylı bakmadığım için bu konuda bilmiyorum ama bu verdiğim örnekler tamamen yeterli karakterlerin söylemlerinin doğruluğu yanlışlığı konusunun '' Net '' olması.

İşin özü hiçbirşey net değil, karakterlerin hepsi kendince yorumluyor olayları durumları olguları vs vs

Yani herşeyi kaale alacak değiliz çünkü çelişen bir sürü şey var manga içinde bile. Ben bu karakterlerin yanlış söyleme olayınıda şuna bağlıyorum Oda'nın dehasına bağlıyorum, çocukları kandırıyor ya hani kendisi, şöyle söylettirip öbür türlü gösteriyor. Ha tabi bazen sağ gösterip sağ vuruyor o ayrı ama birçok yerde sağ gösterip sol vurdu bunu bilesiniz.

Kısaca op karakterleri tutarsız akla sahipler, hatta çoğunluğu bilgisiz cahil ve salaklar.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
11 Oca 2022 0:38
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız